Já bych neřekl, popisy almase se velmi podobojí těm kavkazsským divokým lidem, velikost okolo 1,7-1,8 m, ale velmi svalnatý a silně ochlupený. Jsou podle svědků daleko "lidštější" než třeba jeren, který popisem je opravdu mnohem bližší gigantopithecovi. Možná to je všechno ještě jinak a jde o jinou formu hominida. O almasech je toho celkem málo, oblast jejich výskytu (gobijský Altaj) je prakticky nenavštěvovaná.Ja myslim, ze Almas je skor pribuzny Yetimu ako neandertalec, pretoze aj jeho popisky smeruju skor do rodiny Giganthopitheca.
Ono s yetim je to složitější, ten výraz se vztahuje na několik různých forem divokých tvorů, zahrnuje zřejmě i tibetskou formu hnědého medvěda, nějaký velký druh opice, ale i právě toho mi-teha nebo mi-giho, který mě ale popisem i způsoby chování připadá bližší jerenovi, ale zřejmě není tak velký, spíše okolo 2 m nebo málo přes 2 m.
Formy hominidů podobných giganthopithecovi se vyskytují od jv. Asie (Malajsie, Thajsko, Laos...) přes stř. Čínu, na západ po oblast Himálaje až po Pamír (Golub javan) a na sever přes oblasti Ruska až po Čukotku, v minulosti zřejmě cestou přes nynější Beringovu úžinu přešli i do S. Ameriky, kde jsou dnes známi hlavně z Britské Kolumbie a v USA ve státech Washington, Oregon až po sev. Kalifornii. Jsou tam obrovské téměř neobydlené rozlohy hornatých lesů, kde podle odhadů některých kryptozoologů žije až několik tisíc těchto tvorů a i přes toto množství to není více než 1 ks na řekněme 500-1000 km čtverečních, což vzhledem k téměř liduprázdnosti těchto oblastí je dostatečná vzácnost na to, aby nebyl téměř spatřen a při tom, aby jich byla populace schopná přežívat dlouhodobě.