Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zajištění skel

Zdarvím,
mám dotaz přecházím pozvolna na terária se "šoupacíma sklama". Zajišťení je provedeno drátkem, ale při otevírání se musí drátak ohnout atd........pak v místě ohybu praskne.
Dle našeho kolegy mistra údržby je to normální věc a žeprej neexistuje drát co by se časem nezlomil, jen měkčí vázací drát déle vydrží...
Jak to řešíte vy?
Marek

PS:Je mi jasný že se dá použít zámek na "šoupačky", ale já zamykám místnost takže zámky na terária nepoužívám.

ale při otevírání se musí drátak ohnout atd........pak v místě ohybu praskne.

No a proč při otvírání drátek ohýbáš? Lze silnější drát ohnout tak, aby s ním stačilo pootočit a pak "naplocho" vyndat mezi skly a při zavírání zas zastrčit a pootočit a už to drží. Špatně se to vysvětluje, ale nafocené to nemám, je to ale poměrně jednoduché a účinné a vůbec si nedovedu představit, že by někdy drát praskl (taky není proč).

Přeně tak to mám taky, ještě bych doplnila, že pokud mám v terku malé hadíky, jsou schopní škvírou mezi skly utéct, nevěřili byste, jak se umí skvěle mezi skly rozplácnout. Záleží na tom, jaká je šoupací lišta (jak jsou skla od sebe daleko), pro jistotu mezi skla vložím kartonový papír (z krabice apod.).

Proti jakým zvířátkům tohle speciál jištění používáte?? Protože hadi si ty šoupačky rozhodně neotevřou pokud tam teda nemají všude kolem mezery jak pr**e. No a jestli někdo máte nějaky nabušeny ještěrky, ktery tam strčijou drápek a odsunou si sklo se kterým postupem času už ani já nehnu, tak teda trenky dolů:-)

Použivám toto zajištění u hadů také a musím oponovat, že si had neotevře. Nemám kolem skel žádné mezery, naopak mám u některých terárií nalapeny na okraji skleněné lišty a taková Regiuska se elegantně zapře tělem o plochu skla a dveře si odsune.
Skla, se kterýma bych nehnul nesnesu. Chce to čisté drážky a případně teflonové mazadlo.

Já myslím, že je to dobrý především proti chovatelově lajdáckosti, párkrát se mi už stalo, že jsem šoupačku dovíral jen po hmatu a sklo se mi zašprclo třeba centimetr od kraje o nějaký bordel, já už se neohlížel, páč sem měl pocit, že jsem to dorazil až na kraj a pak jsem měl žovky na útěku. Pokud bych tam musel dát ještě drátek, tak by se mi to nestalo.;-) Jinak třeba varani zvládnou leccos, pár kilový hroznýš, když se položí půlkou těla na sklo, tak taky je schopný leccos pošoupnout a není od věci mít klid na duši i u jiné drobotiny.;-) U jedáků je myslím samozřejmostí zámeček.