Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem je křeček nebezpečný?

Ahoj všichni, chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s krmením hadů křečky. Všude se tu píše, že jsou dobrá potrava, tak jsem byla včera pro jednoho ve zveráku, a protože naše krajta královská sní už bez problému 2 dospělé nebo 3 menší myšky, chtěla jsem jednoho křečka syrského. Když ho prodavač chtěl vyndat z domečku, tak se všichni křečci postavili na zadní, nafoukli se a prskali jak agama..8-) tak jsem radši zas vzala 2 myšky.. Je křeček taky nebezpečný? (vím, že se tu hodně diskutuje o agresivních potkanech) Jo a prosím, nechci rady tipu "krm potkanama", těma nemůžu, jsem na ně moc vysazená. Na ceně mi nezáleží, jen chci nějaký větší jeden kus večeře, co mi nesní hada :-D

nebezpečná je i myš když ji nehlídáš a had nemá chuť ji zabít...ale s dozorem to je bez problémů.Akorát reginky občas nechcou některý druhy hlodavců jíst tak to musíš zkusit.

No mně jde spíš o to, že se ten křeček bez úrazu nedal chytit, chytí ho bez úrazu had, když s ním nemá zkušenosti? Já nevím, jak se přechází na větší potravu skokem (křeček syrský je dvojnásobný než myška.)Co dělaj vaši hadi? Neřešej to a prostě lověj, nebo jsou zaskočený? Asi mám dementní otázky, ale od toho je poradna, abych zjistila, co mám čekat, než bude doma psycho..:-p

Když jsme u těch mrtvých hlodavců, tak se předpokládá, že ho asi zabiju já, nebo jak? ::) Nebo maj v Tescu u mraženýho hrášku i mrtvý myšky? 8-) Abych řekla pravdu, had je skvělej, ale furt se to ve mně pere, jsem hrozná citlivka. Chápu, že něco žrát musí, ale pro mě je to fakt teror. Proto ty moje dotazy, ráda bych, aby krmení bylo pro všechny strany co nejméně stresující. A máte nějaký zkušenosti s "nutričníma hodnotama" hlodavců? Jakože třeba 2 myši= 1 zlatý křeček, nebo který masíčko je lepčí, kdo má víc svaloviny a tak. Jinak dík všem, kdo jsou ochotný se mnou rozebírat tohle téma, ale to víte, to jsme my, holčičky, my tu stravu pro děcka hodně prožíváme..:-D

Ahoj,

použil bych toto "křeček, který prská - nekouše" ;-) Určitě se mu nelíbilo, že ho zlá paní ve zverimexu chtěla dát pryč. Komu by se to líbilo, že. Nicméně až ho dáš do terárka, tak bude pobhat po terárku či bude na místě. Had přijde, zakousne se a hotovo.

No a pokud jde o soucit s potravou, musíš si vsugerovat, že to není potrava - ale že chceš hadovi dát kamaráda, aby tam nebyl tak sám. No a on ho neštastnou náhodou sežral, asi ho kreček něčím urazil, tak to zkusím za týden znovu. ;-)

pardon za OT ale nedá mi abych neupravil pár Murphyho zákonů: křeček, který prská a nekouše, je křeček přežraný... křeček, který kouše a neprská je křeček němý...křeček, který nekouše a neprská je křečk mrtvý a křeček který kouše a prská je křeček normální]:);-):-D ještě jednou pardon za OT ale přišlo mi to jako poslední slova vyřčená před smrtí :-D

ahoj ja myši a jiné hlodavce beru prostě jenom jako skrmovadlo....hady miluju a myslím si, že hlodavci se všeobecně rozmnožujou více tak je prostě skrmím....jsou to sice zvířata, ale terarijní zvířátka jsou terarijní zvířátka....nedovedu si představit jak sleduju potkana jak si všude leze a prochází had si myslím, že je milionkrát zajímavější...nechci urazit milovníky hlodavců mám přítelkyni, která miluje potkany....tak se mějte a ahoj

Nemusíš se omlouvat, já to chápu. Nemůžu říct, že bych hlodavce nějak milovala. Nejradši mám rozhodně psa a kočku, ale stejně se starám o všechna zvířátka, co mám doma, i o cvrčky pro agamu i o myšky pro hada. Všichni mají parádní bydlení, bohatý jídelníček a pro všechny se snažím zajistit optimální podmínky. Jen z mé zkušenosti vím, že není hlodavec jako hlodavec. Křečci a myšky jsou roztomilí, ale tak trošku hloupí. Když je dám do terárka, vidím, že jim je to fuk, běhaj, hrabou a šup.... :x: to mi neva, hlavně nesmí moc trpět ani potrava, ani had, ani já. Na youtube jsem viděla několik videí jak hrozna žere kuře zaživa a to teda sorry, ale to bych fakt nesnesla ::)

Tak v případě "jednohubek" jim ani nejde udělat smyčka a v tom případě jim nic jiného nezbývá;-).

nepřijde mi že bych překrmoval ale jinak dobrý no

Tak spíš jsem měl na mysli, že nejsou hladový (psals, že jim dáváš, když něco zbyde, tak předpokládám, že krom toho normálně žerou a tudíž nejsou nějak extra "v očekávání").

Ještě k vlastnímu tématu:
Křeček v případě pokousání hada (např. při nešikovném úchopu) dokáže kousnout mnohem silněji a hlouběji než myš, řekl bych, že dokáže být destruktivnější. Proto bych doporučil, pokud to lze (např. pokud had neodmítá žrát s peánu) krmit raději zabitými křečky (ideálně čerstvě - optimální teplota a občas ještě bušící srdce kořisti vybuzuje útočný a škrtící reflex hada). Potkany dávám také "klepnuté" a většinou i myši.

Ja sem kreckem krmil jen 2x a uz to nehodlam nikdy zopakovat. Krecek je podle me ta nejvetsi svina, co muze byt:) Beru je zasadne jenom v rukavich, pac me uz jeden kousl a stale se o to pokousi. Navic u toho desne prskaj a stavi se na temer na zadni. Kdyz sem snim krmil krajtu, ktera je prvotridni lovec a to i mejch rukou:D, tak sem se hafo bal, ze to schyta...podle me to i schytal, protoze sebou desne sjubl, ale nastesti se mu nic nestalo. Kdyz se na nej krajta zamerila, tak sem cumel jak vyorana mys. Tn krecek se normalne otocil a sand se i pokudil skocit na krajtu, ale on ho chytl jeste ve vzduchu, ale celkem mazec. podle me je potkan celkem beranek (pokud to neni divokej), ale ti laboratorni jsou pekni blbci. Ti si k tomu hadovi jeste jdou cuchnout;-)

Tak tady je to kuře http://www.youtube.com/watch?v=encZArh2wrY&feature= related
fakt pro silný povahy (což jste tady kluci koukám asi většina..) 8-)
A je nějakej problém krmit i v dospělosti jen myšma? Je pravda, že se pak hadovi tolik nezvětšuje hlava? Koukám, že to tak asi dopadne. Myšky jsou křehký, náš had loví výborně, oběd nepískne a cukne tak dvakrát, tak akorát to, co snesu.. Myslim,že asi nehrozí, že budu přizabíjet křečky, aby jim ještě bušilo srdce..::) to asi dřív klepne mě ;-)

Tak jsem na to taky kouknul, to kuře je na tu krajtu fakt prťavý, nejsíš by ho ani zabít nemohla. Ale na tom videu je jasně vidět, že je nahraný. Krajta původně polykala potkana , ještě mu kouká ocas , a pak jí do tlamy přidali to živé kuře. Podle mě schválně,jen aby to mohli natočit.
Jestli ale chcete vidět fakt smutné video, tak mrkněte na
http://www.youtube.com/watch?v=LphzjYVs51k&feature= related
Lidi jsou ...

Nedalo mi to a také se zapojím do diskuze.Před pár měsíci jsem také dostal nápad krajtě kobercové )v té době asi 140cm dlouhé)dát ke krmení křečka.Jelikož křeček byl docela útočný tak jsem raději jej klepnul kladivem po hlavě v doměnce že křeček bude omráčený had kousne a bude to.Jenomže had byl připravený tak křeček dostal ránu a rázem se úplně přestal hýbat tak jsem hold myslel že křeček je po smrti že jsem to přehnal.Hodil jsem ho teda hadovi milej had stále na křečka koukal a jelikož se nehýbal tak ani nelovil.Křeček se asi po 3 minutách zbudil a byl ještě více nasr...než předtim had ho sice chitil ale jen dvěma smyčkama za hlavou což nestačilo a křeček mu než jsem stačil zasáhnout uštědřil dva docela hezký hrizance na tělo.nebylo to naštěstí moc do hloubky.To jsou koje zkušenosti z křečkem

křeček je krmení jako každý jiný hlodavec ,idealní je servírovat lehce čerstvě omráčeného ale pozor znám několik chovatelů kteří dali křečka regiuskám a pak byli neštastní že nic jinýho nežrali i po púl roce hladu, jestli vezme malého potkana/podle velikosti hlavy hada odhadnout velikost potkanka/tak radši zkusit potkana ,když ma samice málo mládat tak velikost jak dospělá myš múže být ještě slepá a tazatel vynechá jemu nepříjemnou fázi omračování a na bodlinky pozor ty mě pěkně honily regiusku -vysypal jsem tam tři odstavky z krabičky/nešli chytit do ruky a chnapali po rukách/a ti potvory se sešikovaly do rojnice a vyrazily proti regiusce jak utočná jednotka, nastoupila moje oblíbená 40 cm dlouha pinzeta a sjednala pořádek ale krajta už nikdy po bodlince nevyjela ikdyž byla omráčená

Čawes!
Chcem sa ťa opýtať: kde si zohnal takú dlhú pizetu?
Pestujem rastliny v demižóne a veľmi ťažko sa robí údržba bez dostatočne dlhej pinzety. Na nete v googli bol iba tento jeden komentár s dostatočne dlhou pinzetou. Prosím ťa, pošli mi odpoveď na adresu: "zecmichal@zoznam.sk".
Maj sa! A prajem veľké hady!