Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pachnoda,substrat

Ahojte.Chtěl bych se zeptat,jestli se může dát Pachnodám normální zahradní rašelina.
Já myslím že jo,protože je na obalu napsáno že v něm nejsou žádné chemické látky.
Ale radši se zeptám něž abych udělal nějakou pitomost.
Děkuji.:-[

Ahoj,já švábům míchám substrát:dubový troud,bukový listí ,lignocel a písek.To vše v poměru 2:2:2:1.Podotýkám,že listí musí být bukové a desinfikované v troubě,14dní ho nechám odležet a pak ho použiji.To kvůli zárodkům plísní.Je to osvědčené a švábi se v tom množí skvěle.;-)

Podotýkám,že listí musí být bukové a desinfikované v troubě

Nijak moc bych se neděsil, pachnodám a eudicelám jsem dával hrabanku (listovku) jen jemněji nadrcenou (jen v ruce), jinak neupravenou (teda trochu jsem to zrekognoskoval, abych jim tam nestrčil nějakého střevlíka a pod.) a bez problémů, plísně nijak závratné, maximálně, když tam někde zůstala mrtvolka brouka nebo zbytek banánu. Dala se použít i dubová hrabanka.

Moc děkuji.A zároveň bych se chtěl ještě zeptat,jestli larvy pachnod potřebují nějak zvlášť zachřívat.Já mám skušenosti jen se zlatohlávky Cetonia Aurata a ty jsem vůbec nezateploval.8-)
A když už jsem v tom,tak se ještě zeptám,jestli Pachnody potřebují hodněsvítit.díky:-)