Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zářivky do terária

Už jsem se chystala koupit trubicovou zářivku do mého připravovaného terária pro agamu vousatou a pak mi došlo, že k ní v tom balení nejsou žádný dráty. Elektrice absolutně nerozumím a tak jsem tu smutně četla různé levné vychytávky, jak to udělat a myslím, že na to nemám. Ani po dvou hodinách čtení pořád nechápu co vlastně mám k té zářivce ještě koupit. Kupovat hotová tělesa z tera shopů za dva tisíce je trochu mimo můj rozpočet. Nestačilo by koupit jenom tu kompaktní zářivku, např Compact UV sun a jednu obyč žárovku, úplně bez trubicový zářivky? Chystám terárium o rozměrech asi 120x60x40 švh.

Co třeba klasické teraristické žárovky...;-) např. od Exoterry a plno jiných výrobců...A také se vyrábějí infra "žárovky"...

No jo, jenže koupit si bodovku v elektru za 35 kaček a koupit si ji ve zverexu za 150 je trošku moc velká obíračka... zvlášť když některé ty super výrobky vydrží svítit i dva týdny. A zkus sehnat "obyč." infralampu do 100W - skoro nemožné. :-(
Já to beru jako pěknej podraz, i když těžko si úředník uvědomí, že nebudou mít teraristi čím topit no...to po nich ani nemůžu chtít.