Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zářivky do terária

Už jsem se chystala koupit trubicovou zářivku do mého připravovaného terária pro agamu vousatou a pak mi došlo, že k ní v tom balení nejsou žádný dráty. Elektrice absolutně nerozumím a tak jsem tu smutně četla různé levné vychytávky, jak to udělat a myslím, že na to nemám. Ani po dvou hodinách čtení pořád nechápu co vlastně mám k té zářivce ještě koupit. Kupovat hotová tělesa z tera shopů za dva tisíce je trochu mimo můj rozpočet. Nestačilo by koupit jenom tu kompaktní zářivku, např Compact UV sun a jednu obyč žárovku, úplně bez trubicový zářivky? Chystám terárium o rozměrech asi 120x60x40 švh.

k zarivce normalni zarivkove svitidlo pro danou delku a vykon trubice, koupis v elektru. (delka musi byt samozrejme presne, vykon ne. Treba 36 nebo 40W - cert to vem. A bacha na prumer trubice, jsou svitidla i na "tenke" zarivky) Nebo muzes pouzit ten kompakt. Z obojeho je UV - B malinko, z toho kompaktu vic - ale lokalne. Takze nejaky ten "UV-B" kompakt na misto kam se bude agama chodit slunit, a pro plosne osvetleni v terarku mozna jeste pridat linearni zarivku. Plus vyhrevne misto se zarovkou.

Právě že trubici ještě nemám, tak mi napadlo, jetli by to nešlo úplně bez tý zářivky. Eventuelně mi poraďte kde mám co nejlevněji sehnat to kuchyňský těleso. Mělo by smysl jít s tím do OBI nebo bude lepší nějakej pecializovanej prodejce světel?

K trubicové zářivce potřebuješ startér. Na tyhle kuchyňský tělesa se vyprdni. Pokud chceš aby to chvíli vydrželo a bylo to bezpečný tak Ti doporučuji Glomat controller 1. Je to startovací jednotka pro jednu trubici včetně kabeláže a všeho co k tomu potřebuješ. Nemá to pevné patice takže můžeš zvolit libovolnou délku trubice, pouze nesmíš překročit watáž pro kterou je glomat určen. Pak se ještě rozlišují patice na T5 a T8. Cena toho glomatu je kolem 600 stovek a trubice s UVA a UVB kolem 350. Což si myslím, že za tu investici stojí;-)

Malé měsečko v okresu Plzeň-jih, ale studuju v Budějovicích. Odkus si ty? Mám na koleji spoustu kamarádů z celé republiky, v nejhorším by mi to mohli třeba přivézt. Každopádně by to od tebe byl velice šlechetný skutek, skutečně nevím kam dát peníze dřív. Moje terárium je 120 cm dlouhé. Ještě jednou za snahu o pomoc díky, velice mile mě překvapila.

Já jsem od Uherského Brodu. Jižní Morava Dnes změřím délku toho tělesa a dám vědět jestli by ti to vyhovovalo.Ale myslím si že to 120 cm má. Nějak se to dopraví. Pokud by byl nějaký spolužák od tud poblíž tak by ti to mohl vzít.Teda pokud by mu to nevadilo se s tím táhnout. Jinak pošta platila by jsi maximálně poštovné a to je tuším 80kč ale nevím na to by jsem se musel zeptat. Zapojil by jsem ti to že by jsi tam dala jen trubici a šupnout do zásuvky. Nějakou šňuru a vypínač by jsem snad doma našel.
V dnešní době peníze mají jen tuneláři politici a podvodníci, normální lidé ne. Jeden výrok z nejmenovaného filmu. Musíme si pomáhat!:-)

Tak jsem si říkal fajn i chovatelé si dokáží vzájemě pomáhat, ale jestli učí ve škole mladou generaci toto

peníze mají jen tuneláři politici a podvodníci, normální lidé ne

tak se máme na stará kolena na co těšit. Možná, aby byl obraz dokonalý, jste tam měl připsat "židé, keťasové, statkáři, živnostníci, podnikatelé, duchovní a v neposlední řadě inteligence (samozřejmě pokud není dělnická, to je něco jiného, tam svým studiem směřujete), prostě všichni kteří mají momentálně víc než vy. Fakt paráda.

Tak že ti budeš chtít jenom za poštovné jsem si ani netroufla doufat. Je to od tebe fantastické. Jenom kdyby si mi nechal nějaký e-mail nebo telefon tahle šňura se tu třeba někam zahrabe a taky na domlouvání co a jak a kde se už tyhle stránky moc nehodí. Je pozoruhodné, že téměř všichni hodní lidi co mi kdy nějak hodně pomohli jsou z Moravy, často mi mrzí, že jsem se tam nenarodila taky. Co se týče tý přepravy bych se optala těch Moraváků co znám, ale myslím si, že přímo někde poblíž Uherského Brodu nebylí nikdo. Pokud by to nakonec zůstalo na tý poště, tak bych ti poštovný samozřejmě zaplatila na tvůj účet.

Tak že mejl na mne je agubrod@volny.cz Je to firemní a jsem tam skoro pořád teda pokud jsem u sebe v kanclu. Přes víkend to světlo zprovozním a během týdne by se to odeslalo pokud by jsi nemněla nikoho ze spolužáků tady poblíž. Zatím se mněj!

Co třeba klasické teraristické žárovky...;-) např. od Exoterry a plno jiných výrobců...A také se vyrábějí infra "žárovky"...

No jo, jenže koupit si bodovku v elektru za 35 kaček a koupit si ji ve zverexu za 150 je trošku moc velká obíračka... zvlášť když některé ty super výrobky vydrží svítit i dva týdny. A zkus sehnat "obyč." infralampu do 100W - skoro nemožné. :-(
Já to beru jako pěknej podraz, i když těžko si úředník uvědomí, že nebudou mít teraristi čím topit no...to po nich ani nemůžu chtít.