Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Už celý týden mám užovku a ona ta potvora nechce ve 4 měsících žrát holátko - co já nešťastná...

Ahoj,pred tydnem jsem si poridila uzovku,je ji 4 mesice od chovatele u ktereho uz normalne zrala,dali jsme ji po tydnu 2 male holatka,nechali jsme ji je tam celou noc a vubec si jich nevsimla.Mame je tam nechat do te doby nez pojdou nebo je vyndat a skusit krmeni az za tyden?Neublizi ji hladoveni?Nebude to stresem s noveho prostredi?
Změna předmětu, původně: krmeni - kdybych si tohoto vlákna všiml dřív, už bylo by zamčeno. Kolikrát zde ještě budeme muset trpět nad absencí elementárních zbytků zdravého rozumu? (GG)

Málo??? Mam taky 4 mesiční užovku a nedokážu si představit jak by spořádala malou myšku, krmim dvěma holaty každý týden...a ještě k tý původní ot. když je nebude chtít ani příští týden tak je zkus naříznout a dát užovce přímo před tlamu, u mě to pomohlo po tom co nechtěla 14 dní jíst...

Dekuji za radu,mame je tam teda nechat nez sami pojdou?Nebo je mame s terarka vzit a skusit to za tyden znova?Jeste bych mela ot.je dobry si takhle odzacatku ji brat ven na ruce na zvykani,nebo radeji ji nechat par ni v klidu.

Zdravím, já mám rovněž 4měsíční úžovku a ta dá bez problému potkaní hole a 2 najednou. Nech ji klidně 14 dní v klidu, a pak to zkus znovu. Už tu toho bylo o tomhle problému napsáno moc, stačí hledat. Hlavy nenařezávám a nenastříhávám, mnohem jednodušší je krabičková metoda, která se mi dokonale osvědčila.

Me to pripada strasne agresivni rezat do chudaka mysaka i kdyz je mi jasny ze potr.retezec je potr.retezec.No skusime pockat a uvidime.Diky.Jeste jsem se chtela zeptat,mame podestylku kokos a vyhrivame zarovkou,vzdy kdyz rozsvitim tak se mi ter.zamlzi.Vetrani mame nahore na deklu,vyvrtany dirky.Tepl.je pres den okolo 30 a v noci 25. neni to na skodu vetsi vlhkost?

Tepl.je pres den okolo 30 a v noci 25

To jsou dost vysoké teploty a i vysoké teploty mohou být stejně jako příliš nízké důvodem nepřijímání potravy, bohatě stačí přes den okolo 24 st. (lokálně až ke 30, ale opravdu jen lokálně), v noci stačí 18-22 st. Je třeba brát na vědomí, kde had přirozeně žije a jak funguje v přírodě při regulaci teploty. Optimum většiny užovek je okolo 26-28 st a tuto teplotu si reguluje sluněním a schováváním podle venkovních poměrů, ale rozhodně musí mít možnost výběru od těch cca 30 pod žárovkou až po cca 20 v nejchl. místě terária, taky noční pokles je přirozený a hadi mírného pásma by ho měli mít.

vzdy kdyz rozsvitim tak se mi ter.zamlzi.Vetrani mame nahore na deklu,vyvrtany dirky.

Jednoznačně to je kombinací vlhkého substrátu a malého (nedostatečného větrání). Rozhodně bych nahradil vyvrtané dírky kusem pletiva (klidně půl až celé víko). A i bych vyměnil substrát, použil bych písčitý substrát nebo lesní hrabanku, případně kombinaci obého. Pouze bych nechal jeden vlhčí kout v chladnější části terária, tam bych dal trochu více listovky nebo rašeliny a kus mechu. Nebo bych navlhčí i sušší část položil kus kůry (had bude mít výběr mezi teplejším sušším úkrytem a chladnějším vlhčím, který bude využívat hlavně v období svleku a před ním). Je třeba si uvědomit, že lignocel je především záležitost vlhkých tropických terárií, zatímco u. červené se vyskytují většinou na sušších biotopech.

Me to pripada strasne agresivni rezat do chudaka mysaka

Samozřejmě se nařezává až mrtvá myška;-). Ale myslím si, že po úpravě prostředí a vytvoření úkrytu si užovka vezme sama, zkuste už osrstěné myše (pokud tedy hádě má alespoň 35-40 cm).

Nejsem si jista, zda má vlhkost na příjem potravy vliv, ale užovky červené velkou vlhkost nepotřebují. Jestli se Ti rosí terárko, není to moc dobré, buď hodně rosíš, nebo je špatné větrání. Moje užovky mají jen vlhký úkryt, který využívají hlavně v době svlékání, v létě k ochlazování a nebo jako kladiště. Mimo úkryt terárko vůbec nerosím a jsou v poho.:-)
Krokodýl mně o chvíli předběhnul.

Me to pripada strasne agresivni rezat do chudaka mysaka

mne to zase pripada (mozna to je jen muj dojem), jakobyste mela pocit, ze mysatku se hlavicka nastrihava zaziva. Tak jen pro jistotu - takto se upravuji usmrcena mysatka. Pokud Vam ted had mysata nesezral, rozhodne necekejte az pojdou hlady a zizni. Neni to pekna smrt. Nejakym rychlym, "setrnym" zpusobem je usmrtte, dejte do mrazaku, a po rozmrazeni a ohrati na telni teplotu je muzete zkusit dat koralovce znovu.

Dobrý den,již několik měsíců čtu tyto stránky,ale až dnes reaguji.Souhlasím,že název by měl být výstižný pro lepší orientaci,ale uvažuji,zda by pan GG neměl změnit název netu,protože poradna je od toho aby se radilo,ne?Z mého pohledu se za chvíli začátečník bude bát na něco zeptat.Snad to jde napsat,že odpověď již najde někde před tím nebo ti zkušení mají také odlišné názory na věc a nebo si pořídí nový druh zvířete a taky se radí a v tomto pohledu jsou začátečníci.

Proč nepoužíváte jednu přezdívku? Lépe se pak komunikuje, víte?

Tohle není o neučenosti, to je opravdu o naprosté ignoraci. Koupíte si živého tvora a nic o něm nevíte? Výborně, však co. Napíšu a on už mi někdo poradí.
Neochota myslet, hledat informace, snažit se být aspoň trochu samostatný je celoplošný problém. Stačí zaklínadlo "žádnej učenej z nebe nespadl" a je to. Já jsem začátečník, tak mi všichni raďte!
Zkuste se trochu porozhlédnout po tomto fóru a zjistíte, kolikrát se zde jen ten váš problém řešil. A až potom zjistíte, kolik slušných a erudovaných rádců odsud uteklo jenom kvůli pohodlným začátečníkům, kteří notabene nejsou schopni ani položit smysluplný dotaz, nebudete se stačit divit.
A vy, místo abyste se za svou neznalost omluvila ostatním, cítíte se ještě dotčená.
Tato poradna byla založena s tím, že bude pomáhat a radit, což více než dva roky činí. Od samého začátku je moderovaná a je zde díky tomu udržována poměrně slušná úroveň nejen rad, ale i vyjadřování a vztahů. A dokud tu budu, tak to tak taky zůstane. Účast zde je dobrovolná a kdo s tímto modelem nesouhlasí nebo by ho chtěl nedejbože narušovat, s tím se rádi rozloučíme. Spousta lidí na poradně věnuje svůj volný čas odpovídáním na stále stejné dotazy a pomalu, ale jistě je to přestává bavit. Pokud díky takovým jako vy všichni ochotní a znalí utečou a zůstanou tu akorát individua, která se vyjadřují ke všemu a ještě blbě (a že se jich tu už pár vyskytlo), poradnu zavřu a bude.

Máte-li zájem tady setrvat, přijměte prosím pravidla a bude vše v pořádku. Potkáte tu partu skvělých lidí, kteří rádi poradí, rádi poklábosí.
Nechcete-li ale, je to na vás.

S pozdravem Jiří Janda

Upřímně se přiznám, že já jsem začala podmínky k hadíkovi zjišťovat taky v tu chvíli, kdy jsem ho donesla domů - on byl takové překvápko od rodičů, které jsem nečekala. Ale co se týče teraporadny, jakmile jsem sem vlezla, strávila jsem pár dnů pouze pročítáním starých vláken, nejprve čistě o korálovkách, pak o dalších tvorech... nejenže jsem se dobře pobavila, zjistila jsem všechno, co jsem potřebovala, ale navíc jsem tady nemusela otravovat zbytečnými dotazy. Vím, že když sem někdo vleze prvně, je zmatený, třeba neví, kde co hledat, některé třeba nebaví čtení tolik co mě... oni bohužel neznají reakce zdejších pravidelně přispívajících tak jako my. Netuší, že se při obyčejném jednoduchém dotazu spousta lidí rozčílí.
Možná by nějaký aktivista mohl sesbírat dohromady všechny vlákna z celé poradny, ke každému druhu zvlášť, rozdělit krmení, svlékání, podmínky chovu... pak to rozeslat všem ostatním a jakmile příjde takovýto dotaz, vloží první, kdo to uvidí, tu hromádku odkazů vláken, které už tohle řešily, a nemusí se k tomu dále nikdo vyjadřovat. To jsem to geniálně vymyslela, co? (Hehehe, dobrý vtip, já vím... až budu mít chvíli volna, tak se do toho pustím... :-D:-D:-D:-D:-D)