Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pokec o krajte kralovske

Zdravím všechny chovatele Python regius,zajímá mě ´´nestandartní´´ chování vašich krajtiček . Mě má 2 letá samice neustále překvapuje svým chováním,strašně miluje vodu,je 1/2 dne zalezlá v bazénku a rochní se,došlo to tak daleko že před týdnem dokonce při krmení ani nevylézla z vody,čekala až se myška priblížila vtáhla ji do bazénku a tam ji začala škrtit a topit,po zabití ji začla polykat pod vodou!Měl jsem o ni velký strach jestli to zvládne,ale vše to dobře dopadlo.Jem jsem se celý den smál tomu že mám anakondu:-)

[http://img360.imageshack.us/my.php?image=snmekzg6.j pg]Ono hodně záleží na jedinci, já mám tři adultní samice, dvě jsou naprosté flegmatičky, klasické regíny,včetně zlozvyků v žrádle, půsty, vybíravosti.., ta třetí je popelnice, ještě se nestalo že by něco nesežrala, je jí to fuk jestli je to potkan, myš... a je hodně startovací, vzteklá, jak dokáže syčet a kousat, to i některá curtuska je klidnější!

A nemůže to být tím, že jí je horko? Naše krajta, když byla u původního majitele, nevylezla z vody klidně 14 dní. Terko bylo na skříni ve velmi teplém bytě a svítilo tam půl dne slunce. Teď je to stejný terko (i stejný žárovky) na zemi ve stínu a ve vodě byl had snad jednou jen tak na inspekci.. Celková teplota v terku dokonce tak klesla, že jsem přidala ještě i topný kámen, který topí i v noci, ale hadík je paradoxně pořád v koutku, kde je tak 22-25st., prostě má radši chladnější místo..

Mazej k veterináři, dokud je čas. Bude mít nejspíš nějaký zánět v tlamě, krku možná i v plicích, bez ATB to asi nepůjde.
Bude třeba upravit podmínky v teráriu nejlépe ji dát jen na noviny a dopřát ji dostatečně vysoké teploty 28-30 st. Vodu jen v těžší misce (aby ji nezvrhla).

Dobrý den,mám trable s novou mladou krajtou,za prvé nežere,chovatel řekl že má období půstu,ale mě se to nezdá(má asi 45cm a váží 21,5g),na kořist syčí i když je malého vzrůstu,zdá se mi hubená,když ji vezmu do ruky v některém pohybu je vidět zespodu těla u konce ocasu prohlubeň,taková podlouhlá rýha a taky jí jde vcelku dost vidět páteř,navíc se mi popálila o žárovku,čím jí to mám natřít a jak dlouho se to bude hojit,nebo mám jít k vetovi?Moc díky za rady...

Kterej "dobrák" byl ten chovatel? když má 22g tak se žádnej půst nepovoluje, to i vejce mívaj větší váhu. Zkoušels spíš větší kořist? skákavky a malé už odstavené myšky jsou přijímány líp než holata.Podle jak moc je popálená,mohla by stačit jen nějaká mast,ale to od klávesnice bez fotky neposoudíme.

POSLI FOTO!Takze kazdopadne chov na ubrouscich a jen mala miska na vodu a mazat denne betadine,me si osvedcila kalciova mast!Pokud zacne mokvat tak smer veterinar,s tim krmenim to vypada jeste hur,zkus to co psal nery,popripade male jungaraky a mastomysi,ty skoro pokažde krajtu rozjedou,ale pokud ne opet bez k veterinari,tipuju ze je to import a sziraji ho paraziti!napis pozdeji jak to vypada,jo urcite nezapomen zabezpečit tu zarovku,at se to uz neopakuje.

Já mám a vždy sem měl žárovky nezakrytý a nikdy nebyl nejmenší problém - prckové večer vlezou dovnitř,ráno slezou zas dolu, odrostenci se neudrží. Zvlášť u regín nechápu,vždyť mají tepločivné ústrojí tak jak se můžou popálit?

Zvlášť u regín nechápu,vždyť mají tepločivné ústrojí tak jak se můžou popálit?

asi to bude tím, že "tepločivným ústrojím" se na žárovku nenamotávají, většinou se namotají už na vypnutou žárovku a ráno včas neslezou (zvlášť u silnějších watáží).

jasny no,ale moje dokud sou prckové sou namotaný každou chvíli a podle období mám 25-100W a nikdy sem neměl popálenou krajťulu :-/ dokonce ani gutky se nepálily a to nejsou zrovna chytrý zvířata...

Aaa moc se omluvám za poplach,váha je 215gramů,zkoušela jsem popáleniny vyfotit,ale jak se ten had leskne,tak to není moc poznat,má to po spodním okraji těla takový načervenalý jakoby tečky a pak asi 3x1cm má výraznější popáleninu s mírně odchlíplímy šupinami a v tom má malou ranku,kde je kůže odkrytá.

Ahoj,tak jsem mu to dneska mazala zase tím bedatadinem a jak jsem tak na něj koukala,tak jsem zjstila,že na tlamičce v místech,jak je ta mezera kudy mu vylízá jazyk,tak že tam má nějaký jakoby stroupek,ale malinkej,v té horní části.Otevřela jsem mu tlamku kreditkou a zjistila,že to má jen na okraji dál po patře to nezasahuje.Nenapadá někoho z čeho by to mohl mít a čím to přeléčit?Nebo spíš mám jít rovnou k vetovi?Taky mě napadlo,že by to mohlo být spojené s tím proč třeba nechce žrát.Myš jsem mu zkoušela zase dávat a on se otočil,syčel a vyklidil pole.Sháněla jsem ty mastomyši,ale nějak bez úspěchu.

Dobrý večer,tak jsem byla u veta,mému mláděti je prý tak rok a půl a ne pár měsíců.Popálenina se vcelku dobře hojí ale ta tlamka je zhnisaná,neví od čeho,ale má to až k nosní dutině,na povrchu to znát nebylo,ale pod stroupkem je hluboká díra.Navíc mi bylo zděleno,že ji mám teda nakrmit,což bude pěkný oříšek.Není tu náhodou nějaký ochotný brněnský terarista,který by mě to naučil a prvně mi asistoval.Vím,že jsem otarvná,ale nechci zvířeti ublížit.Jinak to proplachujem betadin roztokem,antibiotika zatím nenasadil.

Děkuju za odpověď :-) Je to můj první had, a vůbec první tera zvíře, takže za každou radu jsem moc vděčná. Hlavně už jsem klidnější. Hadice jinak vypadá dobře, svlékla se mi v pořádku, ale tohle mě u ní pořád zaráželo a odpověď, proč by to mohla dělat, jsem nikde neobjevila :-) Takže ještě jednou díky ;-)

Ahoj, hodne me zaujimaji takove ty RACK SYSTEMY chci se zeptat jestli bych mohl chovat P. regius v boxich 70x50x35 je to vubec mozne?V USA je chovaji i v mensich ale nevim jestli to neni moc kruty..Chtel bych totiz moc zacit s rozmnozovanim ale nemam na moc zvirat misto.