Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cizí země

Jaký je váš nejoblíbenější stát? (s výjimkou ČR )

Já začnu u sebe. Nejraději mám Madagaskar hlavně pro zajímavé druhy živočichů, kteří na něm žijí v čele s ještěry, hmyzem a lemury. Budu rád i za případné vložené fotografie.
A na druhém místě je u mne Tanzánie.:puff:

Tohle je hezké téma :)
Mě teď táhne popořadě srílanka, malaisie, karibik, střední amerika, jižni amerika, atd...
Jsem z těch co rádi teplo, bohužel mi to vubec nevychází, sám jazykově nevybaven spoléhám že se mnou někdo pojede, ale vždycky to někde uvázne :( snad nevyhoří květen/červen 09 :-D

taková indonesie by nebyla k zahození ale vidět na tržišti zvířata který mě lákají a nemoc si nic dovest /letěli jsme služebně anglie a španělsko-rengeny všech zavazadel a vysvětlit svou perfektní angličtinou že ta bateriová vrtačka není bomba a že nejsem terorista byla fakt honka/ to bych asi nerozdejchal a oficiální boj s birokratickým šimlem nato nejsem . jelikož kdybych si chtěl dovest nějaká zvířata pro svůj chov /s veškerou péčí aby přežila/ tak to se nesmí ale obchodní společnost jich napere plný pytle a že jich půlka pojde tak takhle to oficialně jde to asi nikdy nepochopím kraken

Mim snem je Indonesie, Malaisie, byli tam moji rodice, kdyz jsem byl jeste maly spunt (ne ze bych ted nebyl,ale predtim mi bylo jeste o dost min :-) ).

Dále bych Vas zkusenejsi chtel poprosit o ujisteni ze had na fotografii nize je Elaphe quatuorlineata. (Dle meho nazoru)

Chorvatsko, ostrov Cres
34°C

http://pandinus.rajce.idnes.cz/Elaphe_quatuorlineat a/#DSC_0321.JPG

Bohuzel lepsi fotka se mi nepovedla, protoze jak me zmercila dala se na uprk.

Ráda bych se jednou podívala na Madagaskar, už kvůli chameleonům - mám pro ně slabost. V souvislosti s tímto tématem mě napadá jestli se neorganizují nějaké zájezdy s poznáváním fauny. Sestra např. mluvila o Ekvádoru a orchidejích, že se domluví skupinka lidí, najmou si džíp a místního průvodce a jezdí po kytkách. Tak zrovna tak, ale na plazy. Nevíte o něčem takovém? Ovšem ta cena by asi nebyla nějaká lidová.

Ja ti nevim - my to resime tak, ze se dohodneme 4 lidi a jedem :) Z JAR jsme si pujcovali auto, v Malajsii jsme jezdili busmo-vlakmo, Thajsko pujcoauto-vlakmo a TUrecko 3 x Feldou :) Evropu nepocitam :) Chce to si rpedem vymyslet, co chces videt, zjistit info, jak se to hleda - to je navysost dulezita vec! a vyrazit.

VH