Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Správný chov

Dobrý den,
chci se ujistit zda chováme správně 2 Genončíky noční. Svítíme 40 W žárovkou Sunglow od 8:00 do 20:30. Velikost terária 50×30×30 pozadí zatím není, ale chystáme. Jako substrát jsme zvolili rašelinu s pískem v poměru 1:2. Gekončíky krmíme obden crvrčkami. Cvrčky obalujem ve vitamínech. Po zemi vždy rozhodíme jedno rozdrcené vajíčko. V teráriu mají misku s vodou, kterou čistíme ob jeden den. Jako rostlinu jsme použili Scindapsus a úkryt uřízlej kokos. Rád bych ocenil kdyby jste mě odkázali na to co zlepšit a na to co je dobře. Předem Děkuji

Pokud mohu poradit tak:

rosení je dle mých zkušeností zbytečné stačí jeden vhký kout.

žárovka sun glow je zbytečně drahá investice použil bych normální wolframovou za pár korun. Ta watáž se mi zdá také zbytečně vysoká obvkle postačuje 25W ale to je také závislé na okolní teplotě v místnosti s teráriem pokud je tam chaldněji tak je asi 40W na míste. Chce to změřit teplotu.

Jinak je chov správný tyto rady berte jen pro ulehčení/ušetření

Dobrý den,
ještě jsem se chtěl dotázat tedka používáme vitaminominerální přípravek od neznáme firmy byl nám dodán v krabiččce na výstavě, ale už nám dochází a už druhý den sháníme Roboran H, který byl všude doporučován pro gekony. Byli jsme ve 3 zverimexech a dvou lékárnách. Bydlíme v Praze za jakoukoliv odpověd děkuji.