Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem podestýlka kočkolit

Mám hroznýše 12 let měří 3m ,zatím jsem krmil dospělé morčata,dvě asi tak za měsíc a půl,svléká se dobře vždy celou kůži jen při své šířce je na spodní části natržená.minulý týden jsem poprvé krmil odrostlého zakrslého králíka,spolkl ho dobře.Terárko mám vysoké 1m a dlouhé 2,5m podestýlku jsem začal dávat kočkolit čistý moc se mě to osvědčilo máte někdo s tím zkušenost?

Tak pokud to funguje, proč ne? Zcela určitě se z něj dobře odstraňují výkaly a moč. Problém bych viděl při zkrmování např. rozmražených potkanů, kdy by se zřejmě pěkně obalili tím kočkolitem a v případě většího množství pozření kočkolitu bych úplně klidný nebyl, i když konkrétně netuším jestli by hrozila nějaká komplikace. Osobně jsem příznivcem jednoduchých, fungujících, snadno čistitelných a v neposlední řadě i levných řešení (zeminé substráty, hobliny, noviny, koberec aj.), ale kočkolit bych předčasně neodsuzoval.

No, jeden kolega používá rovněž kočkolit už léta, faktem je, že se to dobře čistí a pohlcuje pachy. Jelikož mám na hady samostatnou místnost, tak mi občasný smrádek nijak neva (navíc to podle mě není tak hrozný). Určitě je potřeba dávat bacha na pozření, což je ale u všech bobtnajících/sajících substrátů (lignocel atd.)