Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vousatky - je nutne zimovat, nebo ne?

jaky ma kdo nazor na zimovani u vousatek? Je nutne, nebo muzou spokojene zit trvale i bez nej? Nemame doma podminky pro jejich zazimovani. Jake mate zkusenosti, pripadne jak zimujete "v panelaku" ? ( pokud by slo jen o sexualni apetit u samce, tak ten je jak kralicek Duracel porad, i bez zimovani )

loading...

Tak, jde to i bez něj, zvlášť u těch zvířat po x generacích v péči člověka. Nevím nakolik se to projevuje v životaschopnosti mláďat a kvalitě snůšek, ale zřejmě je důležitější pestrá strava, minerálie a kvalitní světlo. Zřejmě jim stačí zkracující se den (většina jich má alespoň částečně výhled na denní světlo).