Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem korálovka sedlata

Chtěl bych se zeptat ma 20cm korálovku když se i na očích a na kuži oběví takový mléčný povlak za jak dlouho se začně svlékat a jak dlouho po tom svlékání jí nermit díky ahoj

loading...

a kdybych chtěl korálovku na chov je potom potřeba jak někteří říkaj inkubátor a takové věci?

Tak pokud bys měl alespoň pár, tak je vhodné mít nějaký ten inkubátor na inkubaci případných vajíček, ale vím z vlastní zkušenosti, že líhnout se dají vajíčka i ve velmi primitivních podmínkách a s úspěchem. Vždycky když se někde ohnivě probírá, který inkubátor a způsoby inkubace jsou ty nej, tak dávám k dobru historku o jedné z mých prvních inkubací, která úspěšně proběhla vlastně téměř jen v igelitovém sáčku (tedy v krabičce se substrátem překryté igeliťákem) kousek od slabé žárovky v prázdném teráriu.;-)

A poraděj mi ve zverimexu jestli mám samečka nebo samičku???

To mám obavu, že ve většině zverimexů budeš rád, když budou vědět, že to je korálovka, raději bych se rovnou obrátil na nějakého chovatele.

na koho se mám popřípadě obrátit ať vím když budu kupovat druhou korálovku

Buď na nějakého zkušenějšího teraristu v okolí nebo by to měl zvládnout i veterinář (i když ani tam to někdy nebývá vždy až tak valné a něco to stojí).

Byl bych zvědavej jak by si sondoval čerstvě narozený mimina bez většího rizika. V tomhle případě to od narození nejde

A vidíš, přesto jsem si třeba nedávno osondoval ani ne měsíční Elaphe bimaculata (cca 20 cm délka). Chce to mikrosondu nebo zatavenou saturnu (ta je úplně bezpečná) a hlavně CIT.
Jinak právě takoví prckové se dají poměrně snadno palpovat.;-)
Je rozdíl říkat NEJDE TO a NEUMÍM TO... (neber to osobně, spousta chovatelů to nedělá nebo neumí, ale prostě to lze a poměrně bezpečně)

Ne nejde to bez toho aniž by jsi podstoupil riziko toho že už víckrát sondovat nebudeš muset. Jinak jde samozřejmně vše když se chce..... Když nemáš malou sondu na mimina jde sondovat i kouskem silonu se zatavenou špičkou. Ale je tam riziko. Já pouze říkám nejde to bezpečně. Nevím jak si došel na to že to neumím.....

Ne nejde to bez toho aniž by jsi podstoupil riziko toho že už víckrát sondovat nebudeš muset

Když myslíš... Už jsem sondoval poměrně dost prcků řekněme do půl roku věku a zatím problém nebyl. U lempla je to riziko vždy, pokud máš cit, tak je minimální i u novorozence, opravdu je poměrně snadné neporanit hádě, pokud použiješ zatavený vlasec, na konci se vlastně vytvoří taková kulička, to už by člověk musel opravdu rvát jako s prominutím magor, aby hádě poranil.
Pak jsem zmiňoval i palpaci a ta sice vypadá poměrně "drsně", ale pokud opět postupuješ s citem, tak je i toto bezpečná metoda a právě u mláďat jde palpace poměrně snadno.

Nevím jak si došel na to že to neumím.....

Psal jsem abys to nebral osobně, opravdu nevím jestli to umíš nebo ne, ale pokud do kolečka píšeš, že nejde něco, co poměrně běžně (a bez následků) dělám, pak to ve mně ten dojem vzbudilo...

Já tedy květináč nepoužívám, mám jen zavěšenou přímo objímku a žárovku, není to sice tak estetické, ale má to více výhod (nezalézá tam had - odpadá riziko popálení, snadněji se s tím manipuluje - výměna žárovky, větší výdrž žárovek - nepřehřívají se atd.). Pokud použijete matnou (mléčnou) nebo reflektorovou (bodovou) žárovku, tak nedochází ani k nepříjemnému oslňování pozorovatele. Jinak pomáhá do dna vyvrtat několik děr, aby mohlo unikat přebytečné teplo.

zárovku nemám volně vyset jinak bych tam měl kolem 35 stupňu.

Tak záleží na velikosti terária a velikosti větrání a lze použít slabší žárovky (např. 15 nebo 25 W), případně bodové a tam opravdu při běžnější velikosti terária a normálním větrání nehrozí nijak vysoké teploty.

Vitamíny má v krmení, můžeš jen ovlivnit aby byli krmný hlodavci kvalitní, dobře živený. Hele, nechceš si přečíst o chovu hadů nějakou knížku? Chtělo by to. Jinak napravo máš Hledání. Zadej vitamíny, v Kategoriích si zaškrtni jen korálovku a čti. Totéž udělej vždycky než se na něco zeptáš. Např. si zadej pozadí a zaškrtej si všechny hady. Už se to tu řešilo 100x.