Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem korálovka sedlata

Chtěl bych se zeptat ma 20cm korálovku když se i na očích a na kuži oběví takový mléčný povlak za jak dlouho se začně svlékat a jak dlouho po tom svlékání jí nermit díky ahoj

loading...

a kdybych chtěl korálovku na chov je potom potřeba jak někteří říkaj inkubátor a takové věci?

Tak pokud bys měl alespoň pár, tak je vhodné mít nějaký ten inkubátor na inkubaci případných vajíček, ale vím z vlastní zkušenosti, že líhnout se dají vajíčka i ve velmi primitivních podmínkách a s úspěchem. Vždycky když se někde ohnivě probírá, který inkubátor a způsoby inkubace jsou ty nej, tak dávám k dobru historku o jedné z mých prvních inkubací, která úspěšně proběhla vlastně téměř jen v igelitovém sáčku (tedy v krabičce se substrátem překryté igeliťákem) kousek od slabé žárovky v prázdném teráriu.;-)

Já tedy květináč nepoužívám, mám jen zavěšenou přímo objímku a žárovku, není to sice tak estetické, ale má to více výhod (nezalézá tam had - odpadá riziko popálení, snadněji se s tím manipuluje - výměna žárovky, větší výdrž žárovek - nepřehřívají se atd.). Pokud použijete matnou (mléčnou) nebo reflektorovou (bodovou) žárovku, tak nedochází ani k nepříjemnému oslňování pozorovatele. Jinak pomáhá do dna vyvrtat několik děr, aby mohlo unikat přebytečné teplo.

zárovku nemám volně vyset jinak bych tam měl kolem 35 stupňu.

Tak záleží na velikosti terária a velikosti větrání a lze použít slabší žárovky (např. 15 nebo 25 W), případně bodové a tam opravdu při běžnější velikosti terária a normálním větrání nehrozí nijak vysoké teploty.