Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Divná barva

Ahoj..
Už to tady bylo mockrát, ale každej cham je kousek jinej a tak se i já zeptám.. Tezlobte se proto na mě, mám o něj jenom strach..
Terárko mám o vnitřních rozměrech š80*h50*v100. Teplota dole cca 24 nahoře cca26-28 a na slunícím místě cca 40 +- 2 spíš +
žárovka výhřevná 75W zářivka, protože do tak velkýho terárka mam přívod jen na jednu, Repti Glo 10
vlhkost 35-55% (přikládám foto)

Dostává vit. vápník i minerály krmim cca 8cvrčků/den

Problám je: Chamík má převážně hnědou barvu mám ho přez měsíc a je zelenej jen když spí. Téměř se nepohybuje lozí (běhá) jen za jídlem, ale to je zase fofr. jinak se stále sluní. myslím si, že mu je ale vedro protože otvírá tlamičku a nechává ji otevřenou, ale to dělá (občas) i mimo slunící větev. Koukal jsem mu tam a zdála se mi čistá (bez parazitů.. takže se asi chladí) jenže když sem mu teplotu na "slunci" zvedl o 10 na těch 40 tak trochu (občas i trochu víc) nazelenal.
A teď poslední problém. Začal se chovat divně.. Z ničeho nic změní baru (viz foto), nafoukne, se stojí a čumí. Nikdo u něj neni a podle mě bezdůvodně. Vzteká se? A proč? Nebo mu jen hrabe?

[http://img72.imageshack.us/img72/6078/teraih6.th.jp g]
Co vylepšit??

[http://img530.imageshack.us/img530/3810/tlamaxr3.th .jpg]
Chladí se?

[http://img514.imageshack.us/img514/1346/vztekpq7.th .jpg]
Vzteká se?

Zdravím. Pokud se jedná o samici je to víceméně normální zbarvení....nahrává tomu i pozadí terária. Řekl bych že je vše v pořádku jen bych chamíka více napájel a rozhodně bych častěji rosil a tím zvedl vlhkost 35-55 je opravdu málo pokud se jedná o dlouhodobou záležitost.

Je to samec jak vyšitej, bezpochyby. Připadá mi nejspíš, že je ve stresu. Teplota a vlhkost po zvýšení teoreticky odpovídá, tam není co měnit. Nemůže se vidět v nějakém odrazu? Nebo nevidí něco mimo terárium, co by ho tak vytáčelo? Možná je na něj to terárium pro začátek moc veliké a že se prostě v tak velkém světě bojí. Ale pokud žere a roste, tak to asi nebude tak zlé. Možná bych mu zvenku přistínil nějakou zástěnou část terária, aby se měl kde schovat, nebo bych mu dovnitř přidal hustší rostlinu, třeba to pomůže.

Jj Kounu ponějakých dalších větvích a kytkách. Jedinej odraz kde by se mohl vidět je ve skle zepředu tera, ale to snad nebude tak žavý. když jde spát, tak si vleze uplně ke sklu na téměř holu větvičku. Tam spí nejrači. Když sem ho po přemístění do novýho tera vystresoval (nechtěně), tak lezl dozadu ke stěně a schovával se mezi listí.. To mu vydrželo 3 noci a pak si našel místečko u skla.

Žere.. :-) Zbouchá uplně bez problémů 6 banánovejch cvrků (dospělejch) denně. A ještě za nima běhá.. Jo běhá. Žádnej pomalej houpavej pohyb. Zhoupnutí nastane tehdy, když mu nevyjde krok a šlápne do prázdna. Bo furt čumí na cvrka. :-)

Ahoj,
zneužiji toto vlákno, abych nemusela zakládat nové.Náš chamík je převážně taky hnědý.Zezelená jen při spánku a nebo vyjímečně i přes den, ale jakmile zjistí, že na něj jen koukám tak se naštve a nafoukne.Ale co dělá poslední dobou je to, že stále škrábe na sklo.Škrábe na jedný straně přeleze celé terárko a škrábe na druhé straně.Nevěděli byste co ji může štvát?Nemohlo by to být vodopádem, který tam má chvilku?Ale už se z něj naučila i pít.Díky za rady.Jo vel.terárka je 60*50*110, teplota dole kolem 25 a pod světlem 35 a vlhkost 60-75.Díky.

Mě to dělal chamík když byl v celoskleněným terárku. Lákaly ho přívodní šňůry k lampám a občas se snažil chytat i větviček které se mu odráželi ve skle zevnitř tera. Možná bych se ho pokusil nalákat přes jídlo na ruku a občas ho dát na nějakou kytku v bytě (NEJEDOVATOU) aby se podival ven. Jesi se mu chce.. ;-) Jinak nevim ..

Přesně tak:-)náš chamík taky škrábe na dvířka a jakmile mu někdo otevře hurá do světa:)) od malinka jsme se mu věnovali tak snad díky tomu je tak ochočený. Samozřejmě má své dny,kdy nechce nikoho vidět:))naštěstí ne tak často. V knížce o chameleonech psali že když jsou mláďata v příliš tmavém prostředí,bývají tmavěji zbarvená a dokonce jim některé barevné tóny a barvy v dospělosti zcela chybí. Citace:-)

No to jo, ale když mu otevřete a on jde na ty kytky jak ho pak dostanete zpátky do tera?A to ho pouštíte jen pod dozorem ne?Já bych u nás v pokoji měla strach z topení.Jo když byl malý tak jsem ho taky dávala na kytky ven, ale ze začátku jsme měli terárko otevírací seshora a pak jsem četla, že to je špatné, že když strkáte ruku do terárka tak mají strach z toho stínu, že je to dravec.Tak si myslím, že od té doby začala být zlá.Ono opravdu stačí přijít jen k teru a může se zbláznit.

lituji vás ,víc starostí než radosti.
máme asi 6ti měs chamíka téměř od narození,je pohodovej ,nechá se hladit ,leze po nás jak malá opička,běhá po bytě-všude,v létě na zahradě po trávě a krásně se podle prostředí vybarvuje - je fantastickej miláček rodiny

Do teďka jsem neměla se svým chamíkem problémy,ale asi jsem to zakřikla,bude mu rok a je to samec, tak si myslím že dospívá a začíná si bránit teritorium. Dříve se mu podala ruka a už na ni šplhal, teď když vidí ruku,otevře tlamu a nafoukne se. Když si ale dám na ruku mikinu nebo tričko, bez problémů si přeleze a pak už na něj můžu sahat rukou jak chci. Terárko mám v pokoji ale lézt ho nechávám v obýváku po palmě. Někdy je tam celou dobu,jindy sleze dolů na sedačku, dolů na koberec a jupí kamkoli:-)naštěstí se vždycky našel. No a potom jej už normálně vemu do ruky a dám zpátky do tera. Špatně snáší jen to vyndávání z tera,pak už je v klidu. Chce to trpělivost;-)

Když už jsem to založil tak se ještě zeptám..

Máte prosím někdo zkušenost s tím, že chamík padá z větvě??? Lezl na větev (téměř svislou) a jesi se chtěl otočit a lézt spátky to netušim, ale nějak se mu zauzlovaly nohy s ocasem a sletěl téměř zeshora tera. Nic mu nebylo.. Nezdálo se.. V pohodě vylezl zase nahoru jen byl pěkně nasranej.

A včera.. Už měl zhasnuto a spal opět na tá samé větvi co z ní předtím slít. Rána jako prase. Koukám a najednou vidím chamíka jak se snaší vyškábat na plexisklo. Tak sem otevřel. On po mě přeběhl na zem. Tam 2x oběhl dokola pokoj než se trochu uklidnil. Pak sem ho dal zpět do tera, počkal až si najde místo na spaní a zase sem zhasl..
Jen doufám, že mu nic neni bo letěl téměř z metru.

Po té větvi z které spadl leze celkem běžně a většinou bez problémů. Je fakt, že se mi zdá bejt trochu zbrklej ale to nemůžu posoudit jelikož je to můj první chamík.

Nemáte proto někdo nějakou radu čím by to mohlo být, nebo jak tomu alespoň předejít? Nebo je jenom tak nešikovnej?

Díky za odpovědi.

Jo a ještě něco.. Všichni (dost z vás) pišou jak jim chamík celej den někde lozí a že pod žárovkou je jen po ránu. Ten muj je tam táměř celej den. Furt tam tak nějak polehává a na špacír jde tak jednou za dvě hoďky, možná i za delší dobu a to tak na 5 - 10 min. Pak zase pod světlo. Občas ho donutim někam jít, když mu dávám cvrka. To pak i běží.. ale jinak jen tak (asi) leží...