Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem had do začátku

Zdravím, prosím o radu, jakého hada si mám pořídit do začátku. Přemýšlela jsem o korálovce, nebo užovce červené. Děkuji za odpovědi :-) Přeji pěkný den :puff:

Ja som mal prveho Velhada kralovskeho,a bol to zabijak no agresivny az az..Preto si myslim ze zofka bude pre zaciatok lepsie..teraz ich mam dve a ani jeden pokus o kusnutie.Ide o to co sa paci viac,ake su podmienky a co od toho hada ocakavas..Koralovky ma kamos a ja Guttky a problem v nich nevidime ani jeden..Nenarocne,vacsinou kludne a potravou nepohrdave hady...Velmi vhodne..

guttata, guttata, guttata...::)
korálovka, korálovka, korálovka...::)

Co třeba Elaphe bimaculata, Boaedon fuliginosus, Epicrates cenchria maurus, Pantherophis (Elaphe) alleghaniensis (obsoleta quadrivittata), Elaphe schrencki, Zamenis (Elaphe) dione, Orthriophis (Elaphe) taeniurus friesi, O. t. taeniurus, Boa constrictor imperator... chová se a odchovává poměrně dost nenáročných a klidných druhů, chce to víc fantazie nebo nás ty guttky a korálovky zavalí.;-)

Přeju krásný den. Když už jsme u tý bimaculaty, chtěl bych se zeptat jestli by se jeden kousek "vešel" do terária 60x30x40 (DxŠvV) i v dospělosti. V doporučení ÚKOZ sem se dočet, že stačí tera 50x40x40. Tak bych radši znal názor člověka, který je chová. Zůstalo mi prázdný tera právě zmíněných rozměrů, tak bych do něj chtěl nějakou malou hadičku :puff:

Ještě bych k těmto argumentům,se kterými taky souhlasím dodal,ať si to tady každý začátečník projede a hned zjistí,kolik lidí má problém s tím,že mu guttka nežere.Myslím,že to je pro člověka s prvním hadem neřešitelný problém,který se u guttek vyskytuje docela často.Já jsem proto začínal s vyhlášenými popelnicemi.Toť můj názor.

Heh, myslíš teniury nebo obsolety? já začínal s obsoletama a taky nežraly...jsem jim nafackoval párkrát myšátkem a pak mi ukázaly, že ne popelnice, ale kontejner je to správný slovo:-D

Jj, dřív jsem chytil hada a pinkal ho myšetem v ruce, mláďata obsolet teď nechávám po jednom v krabičce a prudím je holátkem v pinzetě. Některým to trvá pár minut, než se pořádně nase.ou, ale vzala si takto úplně všechna letošní mláďata a to jak živé tak mražené. Po dvou nakrmeních už je většinou člověk nemusí prudit a žerou samy.
Nejlepší je při takovýmhle provokování hadů moje žena - myšátko v pinzetě, pronásleduje hádě po krabičce, hecujíc ho slovy: " Sežer ho, nebo se ti o něm bude zdááát...":-D:-D Museli byste vidět.

Jinak abych nebyl úplně OT, nevím jak teniury pro úplné začátečníky...po stránce náročnosti péče asi v poho, ale podle mě jsou hrozně zbrklý a rychlý s občasnou tendencí kousnout - což moc začátečníků nechce...

Vazeny trochu oneskorene ale predsa..Zadavatelka pisala ze premyslala o koralovke alebo guttke,tak sa reakcie vstahovali k nim..Ja viem ze je cervenych uz dost no podla mna sa je Guttata Butter krasna,nenarocna,a velmi vhodna svojou odolnostou tak nevidim dovod ked sa niekomu paci preco si ju nezadovazit aj ked ju madalsi milion chovatelo...

No, ja souhlasim s Krokodylem - je starsna skoda,ze se nechova cela rada zvere, i dkyz jsou to krasni hadi. Treba zmineni Boaedoni - jednu dobu byli tak atraktivni jako gitky a pak najednou zmizli. Ted se zas objevuji a dle meho jsou to nadherni hadi. Nebo taeniury - popelnice,krasne rostou a jsou uplne super :) Proste si myslim, ze je skoda, ze se vsichni fixuji na gutky a koralovky. Muj prvni opravdu seriozni had byla H. gemonensis a byla skvela. Gutky jsem si poridl az predloni, tedy po nejakejch 15 letech hadaro-jesterceni :)

VH

Boaedonci jsou krásní hadi s různými hnědými odstíny, někdy do rezava nebo olivova. Byl to můj první hadík, pak najednou zmizeli, málokdo je chová. Ikdyž jsou popelnice, jsou pěkní a chovám je dosud. S krmením nejsou problémy. Občas se jeden zarputilec najde, který potvrzuje pravidlo ale jinak jsou pohodoví.

Musím jen souhlasit s názorem na boaedony. Zrovna teď mám čerstvé mladé a ani jedno z nich se s předloženými holaty nijak nemazlí. Jsou to opravdu žrouti, krásně zbarvení, nedorůstají velkých rozměrů, agresivita veškerá žádná. Myslím, že je to super had pro začátečníka, samozřejmě jsou i jiné druhy. Taky znovu opakuji, že souhlasím s krokodýlem, protože těch hadů, vhodných pro začátečníka je spousta, ne jen guttky.

Já bych na místě Jerryny uvažoval i o tom kde had bude, jak může být velké terárko a jakého typu.... Např paneláková výstavba má suší vzduch vhodný pro gutky kdežto taeniury chtějí víc vlhka. Některé mají rády teplíčko bez zimování a jiné se bez vody a lovu rybek neobejdou.
Ty Gutky jsou klidné a mají příjemnou měkou kůži naopak třeba Carinatky jsou divoké, nervní a na pohlazení nic moc ale když lověj to je radost s pohybu. Je naštěstí z čeho vybírat a to je docela příjemný problém so začátku.:-)

Ahojte, já jsem si před 2 lety pořídila krajtu královskou a vůbec nelituju:-)
Ale tedka s ní mám takovej problém- nepřijímá potravu.Je 2,5 roku stará a měří něco přes metr. V červenci snědla malýho potkana ale pak už na ně nereagovala. Takže jsem začala zase s myškama - dávala jsem jí 3. To zpočátku žrala, ale pak už přestávala. Asi před měsícem nepřijala ani malou myš, od tý doby to každej tejden zkouším, ale výsledek žádnej - sice myš pozoruje ale vůbec žádná akce(když žrala tak sem se ani nestačila divit jakej byla blesk) takže se o ní docela bojím. Pls, poradte mi....

Pokud nejeví žádné příznaky nemoci,tak bych se toho nebál o regínách je známo že drží hladovky a když už má 2,5 roku,tak bych se toho opravdu nebál...I moje regiuska mě ted´ začala stávkovat a má cca 3roky,asi 1m a něco málo přes 1 kilo,akorát hlídej váhu aby ti nezačala rapidně hubnout...

Ja měl prvního hada Lampropeltis getulus nigritus

jednou se mě ztratil na 2 měsíce.

Já měl před lety L. g. splendida a to byli taky skvělí hádci. Jeden se mi ztratil dokonce na čtvrt roku, ale nebylo to na něm ani poznat (dal si takový lehký zazim pod peřiňákem).

Taky by mě zajímalo kde takové hady sehnat. Docela jsem se porozhlížel ale nabídka není moc velká. Myslíte že sledovat inzerce? Nebo psát různým chovatelům a rezervovat si ještě nenarozená mláďata??:?:;-)

www.ifauna.cz, každou chvilku tam najdeš inzerci všech možnách hadů, ať už guttek, či méně rozšířených druhů. Nebo dost dobře na to funguje seznam.cz (a všechny podobné servery), zadáš název hada a drtivá většina odkazů jsu inzerce (což já dost nelibě nesu, když člověk hledá informace a nehledá inzerci, tak je to dost o nervy)