Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem had do začátku

Zdravím, prosím o radu, jakého hada si mám pořídit do začátku. Přemýšlela jsem o korálovce, nebo užovce červené. Děkuji za odpovědi :-) Přeji pěkný den :puff:

Ja som mal prveho Velhada kralovskeho,a bol to zabijak no agresivny az az..Preto si myslim ze zofka bude pre zaciatok lepsie..teraz ich mam dve a ani jeden pokus o kusnutie.Ide o to co sa paci viac,ake su podmienky a co od toho hada ocakavas..Koralovky ma kamos a ja Guttky a problem v nich nevidime ani jeden..Nenarocne,vacsinou kludne a potravou nepohrdave hady...Velmi vhodne..

guttata, guttata, guttata...::)
korálovka, korálovka, korálovka...::)

Co třeba Elaphe bimaculata, Boaedon fuliginosus, Epicrates cenchria maurus, Pantherophis (Elaphe) alleghaniensis (obsoleta quadrivittata), Elaphe schrencki, Zamenis (Elaphe) dione, Orthriophis (Elaphe) taeniurus friesi, O. t. taeniurus, Boa constrictor imperator... chová se a odchovává poměrně dost nenáročných a klidných druhů, chce to víc fantazie nebo nás ty guttky a korálovky zavalí.;-)

Přeju krásný den. Když už jsme u tý bimaculaty, chtěl bych se zeptat jestli by se jeden kousek "vešel" do terária 60x30x40 (DxŠvV) i v dospělosti. V doporučení ÚKOZ sem se dočet, že stačí tera 50x40x40. Tak bych radši znal názor člověka, který je chová. Zůstalo mi prázdný tera právě zmíněných rozměrů, tak bych do něj chtěl nějakou malou hadičku :puff: