Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem UV lampa

Potřebovala bych poradit,chci koupit želvě uv lampu,nejlépe žárovku do objímky co i svítí a zároveň i hřeje.Pořád studuju ty vaše příspěvky,ale nejsem z toho chytrá.Když si koupím BRIGHT SUN DEZERT 50W,tak to je jen žárovka?Píšou že je k tomu potřeba startér a tlumivku,tak co všechno je potřeba koupit,když mám doma jen porcelánovou objímku v květináči?Děkuji moc

Pokud chcete slyšet co je vyzkoušené, tak pod Ultravitaluxkou jsou želvy bez větších problémů přežít zimu, problém ale máte vy, páč mají 300W. Druhá možnost, to ale vím pouze z doslechu ne z praxe, je T-Rex, spotřeba je příznivější 100W. Existují i nové typy výbojek, ale dokud nejsou ověřeny praxí, tak přes výborné parametry a reference se necítím oprávněn je doporučit. Všechna ostatní běžně dostupná udělátka jsou pouze dekorace bez větších účinků pro syntézu D3.
Upozorňuji, že se bavíme o želvách, jak je to z ještěry nedokážu posoudit. Řešit proto umístění lineárních i kompaktních zářivek je irelevantní, klidně si je dejte kamkoliv, účinek bude stejný, buď minimální nebo žádný. Chcete-li přesto do zářivek investovat, umístěte je tak nanejvýš 10-15cm nad zvíře a bez jakéhokoliv krytu, už vůbec ne skleněného. Takto umístěné zářivky budou možná mít nepatrný krátkodobý (cca 2-3 měsíce) účinnek. V každém případě bude nedostačující.

Co se týče Bright Sun, tak v zahraničí jsou právě na želvy často používané (použijte přítele googla). I po roce mají docela slušné parametry. Jenom bych si dal pozor na ty orig. předřadníky, docela často se vyskytují zprávy o větším bzučení.
T-Rex je samozřejmě super jenom nevím - ta jejich životnost, přece jenom je to směsovka a to W vlákno ....

Tak já teda nevím,co si pořídit,chtěla bych něco s co nejmenším odběrem elektriky.Známá má sulkaty i pardálky a UV vůbec nemá a neřeší to.Když si pořídím tu kompaktní zářivku,tak ji umístit vedle tý výhřevný,aby to na želvu svítilo,když se bude vyhřívat?

Známá má sulkaty i pardálky a UV vůbec nemá a neřeší to

Záleží taky jak dlouho už to neřeší:-/
A taky jestli odchovává:?:
A rovněž taky na tom, kolik jedinců takto úspěšně otestovala (jedna želva od druhu je statisticky docela nahouno)
Chce se mi napsat něco o ignorantství, ale že jsou ty Vánoce, :-x

Já to řeším,chci to nejlepší pro želváka,už jen pro to,že měl poslední dobou pořád nějaký zdravotní problémy.Protože mám letní výběh,nejvíc by se mi líbila ta compaktní žárovka repti sun 10,výhřevnou mám 60 watů.Říkal jste,že to je lepší než nic,tak snad to tak bude.