Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cerastes vipera

Dobry den, mam par otazok ohladne druhu Cerastes vipera. Na internete toho moc nieje (teda v SJ, CJ):-/ a zaujmalo by ma ake maju naroky na plochu teraria vzhladom na ich velkost v dospelosti. Este by ma moc zaujmalo co sa tyka krmenia cim ich krmite vy? (ak ich nahodou niekto chovate). Je mozne ich naucit na drobne hlodavce alebo nieake mensie gekony? Za vase odpovede predom dakujem.

Na prostor náročné nejsou, 1 ks může být bohatě v teráriu o ploše 50x40 cm s vyšší vrstvou kvalitního písku, nejlépe větrem zpracovávaný pouštní z dun nebo i z naší přírody.
Nevím o nikom komu by žraly samostatně něco jiného než ještěry (ještěrky, scinky, gekony).

Predpokladám že by si chcel chovať jedáka, a Cerastes vipera si si vybral hlavne preto preto že "menej" nebezpečný. Ak máš dostatok potravy na hrmenie(jaštery) tak si ho kľudne kúp. Ale pokiaľ nie, tak neodporúčam začiatočníkovi chovať takého hada, budeš mať s nim len problémy. Chov v skupine je možný.
Dalšia vec neviem odkial by si ich mal, ale predpokladám, že to bude import? - dalšie mínus
Možno by bolo si vybrať nejakého iného "menej" nebezpečného hada napr: Sistrurus, Agkistrodon contortrix - podotýkam rozkradnutého, prijímajúceho hlodavce.

Cerastes vipera jsem několik měl,a choval jsem je po párech naprosto bez problémů.Velikost terária pro pár min 50 na 30 na výšce nezáleží.Kromě ještěrů nechtěli žrát nic,takže jsem krmil z větší části uměle myšaty.Vím ale určitě že několika kolegům myšata sami žerou,ale rozhodně bych na to nespoléhal...