Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čudne spravanie.

Ahojte.môj maznoš pred tyzdnom zacal mat vsetky priznaky pred zvliekanim.(zakalene oci,stmavnutie koze,atd).stale to trva a dokonca som si vsimol cudneho spravania.pomerne casto pri hociakej polohe ma zodvihnutu hlavu asi v 5 az 10 cm vyske,natiahnuty krk a usta ma pri tom mierne pootvorene alebo casto ich otvara ako pri zívaní.ked otvorim terarium tak vydava hlasne povzdychy.niekedy my to pripomina lapanie po vzduchu.pri tom mietnost je vetrana,teplota v terarku je spravna.Snazim sa dodrziavat aj vlhke prostredie len mi upresnite prosim ze v tomto obdobi za tychto podmienok ma byt kolko %tna.A obzvlast pri svliekani.Dakujem a STASTNY NOVY ROK.

No vzhledem k tomu, že je období deštů, tak snížit vlhkost tak na 60%. Jestli jde do svleku, tak stačí prostě porosit jeden kout v terárku. Jestli bude potřebovat tak si ho sama najde. Pokud máš zdravého hada, tak by se ti měl bez problému svléct aniž bys tu vlhkost před svlekem nějak zásadně zvyšoval;-)....

Já se obávám, že zdvihání hlavy a sípavé dýchání s pootevřenou pusou nejsou typické příznaky svlékání, ale spíš klasického nachlazení. To by neléčené mohlo přejít až k zápalu plic, což může být pro hada fatální. Doporučuju zvýšit teplotu cca na 30 - 32°C a podstatně snížit vlhkost. A to i za cenu, že se krajta špatně svlékne, což lze řešit dodatečně (např. v lavoru s vlažnou vodou). Rozhodně bych zaklánění hlavy a hlasité dýchání s potevřenou tlamou nepodceňoval :-/