Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zápach od ředidla

Zdar potreboval bych poradit kdo delal pozadi z polystyrenu a leptal ho redidlem? Zkousel jsem to ale je citit zapach redidla zmizi zapach? Nebo je lepsi delat pozadi radeji pajkou?
[mod]Změna předmětu, původně: zapach (Melda) (Melda)[/mod]

Můžeš použít třeba lihový kahan, který ti polystyren zbytečně tolik neočadí jako svíčka. Meldo, já si nemyslím, že zápach ředidla zmizí hned po odpaření. Podle mě bude cítit hodně dlouho, stejně jako je ještě dlouho cítit odpařený benzín. Na polystyrenu to jistě zanechá plno jedovatých látek a sloučenin, které bude nutno pracně smývat či nějakým způsobem neutralizovat... osobně pro tuhle alchymii nejsem, čím méně chemie, tím lépe. Kahan nebo pájka jsou podle mého ideální řešení.

RITCHI: Tak to se ti do akvarka fakt povedlo...moc hezke :)) Ale ja s takovym pozadim do akvarka teda nemam (při dobrem osvětleni) moc dobre zkušenosti...ze začatku to vypada moc hezky, ale za chvili? Je to potaženo hnědo-zlenyma řasama, ktery časem skoro zčernaj :-/ takže nic moc...musi se to často drbat, aby to k něčemu vypadalo. Veliky akvarko už mi teda bouchlo...doma potopa jako prase a znovu už jsem do toho nešel, ale lecos jsem si na něm zkusil :-)

myslím že nejjednodužší způsob je vlepit polistirenovou desku do terária (lepidlem na polistiren) a poté horkovzdušnou pistolí vytvořit ty otvory. Vím že každý pistoli nemá, ale určitě není problém si jí vypůjčit (soused, táta v práci, a nebo v půjčovně nářadí). Stěna 120x60 cm mi trvala sotva 15 minut a smradu z toho moc nebylo. Pak stačilo nanést 3 vrstvy lepidla na dlažbu (šedá barva) a pak jsem to natřel hnědým Bisilem - (nezávadná barva na hračky a do potravynářského průmyslu. odolává teplotám, UV paprskům a stálému kontaktu s pitnou vodou. Používá se i na bazény a nádrže pro PITNOU vodu. je rychloschnoucí, takže se želvák mohl ještě tentýž den nastěhovat). Foto bohužel nemám.
přeji hodně štěstí s výrobou. Důležité je se toho nebát... ;-)

toto terárium je jako dekorativní v obýváku, takže je to dělaný tak, aby had byl vidět a aby celkově vzhled terárka "pasoval" do světle zařízeného pokoje. Ona hnědá gutka na hnědym podkladě je vidět jako sniper v "hejkaloj" v lese :-D. Jinak samozřejmě proti gustu žádnej dišputát ;-) . A neurážejte moje kamínky! Si ani neumíte představit, kolik práce mi dalo je tam sekunďákem kamínek po kamínku pinzetou přilepit :-D:-D:-D:-D

já to pochopil... ale na nějaký y/i prdim... A už vůbec nedbám na upozornění někoho, kdo chce dát guttatu do subtropického vlhkého terária a nezná kolonku "hledat" ]:). Kolikrát tady čtu daleko horší kravoviny :-) Aspoň píšu háčky, čárky, tečky, velká písmena atd., takže se řadím k "chytřejším" uživatelům této poradny :-D a byla to reakce na zakladatele vlákna elaphe guttatu....

Kolikrát tady čtu daleko horší kravoviny

Nezlob se na mě Mates RR,ale jedna z nejsměšnějších krávovin pro mě za poslední dobu byla hláška"Boa construction" a určitě víš,kdo jí tu pustil;-).Přemek Ti tu už jednou psal,že je lepší více čísti,než se vyjadřovat ke všemu.Nejsem si docela jist,zda máš tolik zkušeností(takových je tu samozřejmě více),aby jsi tu měl radit.Raď jen v tom případě,kdy jsi si opravdu jistý,protože v hromadě přestřelek od nezkušených či začínajících chovatelů,se ztrácí kvalita rad těm,kteří radu opravdu potřebují,což si myslím,není cílem této poradny:puff:.

nejsem nějak zkušený a proto se necpu do vážnejch diskuzí, ale poradit někumu s tím, jak udělat terárko ... To snad nepotřebuje zkušenost, totéž jako nějaká obyč. rada pro chov guttaty atd. Sám moc dobře víš, že když se řeší něco důležitějšího (složitějšího) tak tam svůj názor necpu]:(! a boa construction sem napsal já, to je pravda. No a? spletl jsem se a chybu přiznávám. Latinské názvy prostě nezvládám. A pokud vám vadí, že v reakci spletu i/y tak se omlouvám. ostatní jste v ČJ určitě neomylní. Ale myslím si, že o nějakém i/y tahle poradna není. A přemek mi to napsal k dotazu na rozdíl mezi BC a BCC. Nikdy jsem BCC neviděl, tak jsem rozdíl chtěl znát, protože podle těch pár fotek co jsou na netu vypadají stejně. Přemek to přebral tak, že si myslel, že se ptám na celkový rozdíl a né ve vzhledu (jak je od sebe poznat). Sami ti zkušení furt píšou "hledej šmudlo" když se někdo zeptá na "hloupej" dotaz. Já aspoň odpovím... > to k tý tvojí kvalitě poradny.
Jo a pokud jsi nepochopil "Kolikrát tady čtu daleko horší kravoviny", tak to bylo myšleno na chyby, překlepy, hrubky daleko horší, než je moje "býlá" :!: a né na reakce nezkušených :!: Ale to nevadí. Odpouštím ti :-D;-)