Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem co je to za žárovku?

Ahoj,chtěla bych se prosím zeptat jestli je vhodná a hlavně dostačující alespoň jedna z těchto žárovek do terária pro chamíka.. Land Lite 220-240V/50Hz 23W Warmwhite 733 a 220-240V/50Hz 20W warmwhite 714 nevim vůbec jestli jsou to UV nebo ne..koupila jsem již vybavené terárko s těmito žárovkami a se zdrojem tepla..Ale nevim,jestli je potřeba dokoupit ještě UV zářivky nebo jestli to jsou ony..poraďte prosím. Díky

Tak UV (UVA) vydává myslím každá zářivka - žárovka (pokud se pletu, tak mě opravte), tady se jedná o UVB. Ty zářivky neznám a ani po prohození googlem jsem nezmoudřel, takže vydrž na někoho, kdo se přímo světlem zabývá. Jen otázka - to je nové terko, nebo už používané. Ony UVB zářivky mají jen omezenou "životnost" co se týče UVB spektra. Takže pokud to zdroj UVB je a i když třeba svítí, pokud byla používána, tak není jistota, že nějaké pozitivní množství UVB ještě vyzařuje.

Díky za odpověď :) jo,je to úplně nové terárko.Ten kryt na žárovky je od Exoterry a jsou v něm tři spirálový žárovky se zmiňovaným názvem,prodavač ve zverimexu byl sice ochotnej ale o tom světle věděl stejný prd jako já.. Taky jsem hledala na googlu,alespoň jsem se o to snažila..ale vůbec nic..Tak nevim,jestli mu třeba nesvítim úplně obyčejnejma žárovkama s domněním že mu nic nechybí.. Budu teda čekat jestli mi někdo odpoví.. Předem díky