Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pár dotazů na chov gekončíka nočního - před koupí.

- neco jsem si uz procetl a hledal informace, ale i tak bych potreboval neco ujasnit, nez si je poridime. :-)

1.) - bude jim stacit terarko s sirkou (hluboke) jen cca. 35cm? Zatim je predstava o necem zhruba 100x35x40 D-Š-V, a skupinka 3-4 samicky + 1 samecek. Terarko z lamina, vetrani nejspis spodek na bocich + vrch zadni steny veprostred. Sirka omezena skrinkou na kterou by se terarko dalo.

2.) - krmeni - lze trvale krmit prevazne svaby B.Dubia? Doplnkove treba zophobasy, ale chci se vyhnout do maximalni miry cvrckum. Mame vlastni chov dubii pro vousatky, takze mame trvale dostatek nymf libovolne velikosti...

3.) vyhrivani - predpokladam ze pres noc je zbytecne = pokles na pokojovou teplotu, kterou mame docela vysokou (22-24°C)? Pres den vytapet klasicky bodova zarovka + nejaky vetsi kamen pod ni, nebo radej elektricky vyhrevny kamen nekde kde budou mit ukryt?

4.) osvetleni - jasne ze je to nocni druh, proto je chceme (vousatky jsou "denni" = prijdu z prace a jdou za chvilku na kutě, proto chci neco aktivniho i pozdeji), takze asi jen nejakou slabsi zarivku aby vedeli ze je "den" a vecer kdyz se vypne - je mozne nejake "nocni" osvetleni? Napadlo me neco z LED v spektru ktere je nebude rusit = asi modre...???

5.) lze mit od zacatku mladata - skupinu 1.4 treba aby spolu vyrustala, nebo by mel byt radej samecek oddelenej, aby se neparil se samickama driv nez budou dost velke? Stejne sice planujeme terarium delitelne na pulky, ale je to komplikace navic s osvetlenim a vyhrivanim...

6.) posledni dotaz - a vim ze to patri do inzerce, ale dokud neni vyresena jinak nez je... tak snad moderatori prominou ;-) Muze nekdo nabidnout skupinku tech 1.3 - 1.4? Nemusi to byt nic z nejakych vzacnych barevnych mutaci kterym stejne nerozumim a nechceme to nijak dal extra slechtit, skutecne jen neco vizualne hezkeho / zajimaveho v dobrem stavu a v rozumne velikosti (= zadne tydenni mimina) za rozumnou cenu? Mozny odber tak za mesic-dva az bude terarko, Budejice nebo do nejake rozumne vzdalenosti d nich (Plzen, Praha ...budiz) Tohle dal kdyz tak pres "postu".

lucifere???ani jsi tam nekoukal a kečáš!!!co já vím není to dlouho co je nechávala po 200.a kdyby jsi přijel do Plzně na burzu na podzim dal bych ti jí kolik bys unesl-bohůžel posloužily jako součást potravního řetězu,ještě k tomu krmení-ten článek jsem psal já akorát tam chybí-Shelfordella tartara-nelezou po skle rychle se množí a do adultu cca50dní tak zdar

koukal a nekecam, neni potreba vuci mne jakkoliv utocit - nejsem -nactilety fakan. Psano je co zerou, z toho se ale nedozvim jestli se lze TRVALE obejit bez cvrcku. Pokud zerou ochotneji S.Tartara nez B.Dubia, klidne pro ne zalozim nejakou mensi kolonii. Taky neni nejak rozebrana otazka zraku a "nocniho" osvetleni = co ze spektra je nerusi, nebo jsem to prehlidl. Rozmery terarka - vsude je psano 40x40, 40x50, ja jsem limitovan cca. 34-35cm na hloubku = kdyz odectu material (lamino) jsem nekde u 30-32... A ze byly po 200 na podzim je hezke, nicmene premyslime o nich az posledni dobou.

já na tebe neútočím,ale styl USA já nejedu,svítím normální žárovkou,v noci tma.gekony jsou neustále na švábech a v létě smykačka.Nyní jsou zazimovaný na 10stupních.Terárko jde spíš o plochu dna,a pokud jim uděláš regály zvětšíš plochu (to tam je určitě i fotky)hlavně jsem vycházel z toho,že to neáš daleko a můžeš si tam zajet Zdar