Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem plastový box

chtěl bych se zeptat jestli bych gekončíka nočního mohl chovat v plastovém boxu a ne v teráriu?a jak udělat teplo napadl mě jen topný kámen šlo by to?

já jsem nechtěl zakládat vlákno abyste se tu pohádali ,zajímalo mě protože jsem začínající terarista ,jestli můžu mít gekončíka v plastovém boxu .Udělám teda terárium s pozadím.Myslel jsem ,že tento web byl založen proto abyste tu radili teraristům kteří to potřebují a ne abyste se tu hádali!omlouvám se ,že jsem to založil a už to nebudu dělat !Ještě se ptám jestli je možné chovat skupinu gekončíků 1.4 v terárium 50X50X50cm?

Pánové asi máte pravdu, chovat se dá i v plastových boxích a téměř vše, jak jsme viděli! Ale úpřimně: za těcto podmínek, bez pozorování zvířete, bez estetické stránky- ještě vás to baví?, ještě je to teraristika?, ještě je to koníček? Než vidět zvíře jen při krmení, v plastovém boxu i když tam má vše co potřebuje, tak to bych to snad ani nemusel mít!!! Na co si člověk pořizuje zvíře, aby z něj měl radost mohl ho pozorovat, měl doma kousek té přírody a nezlobte se na mně ani jedno plastový box nesplňuje, sorráč, ale to to zvíře teda mít nemusím!!!

Jenže vzhledem k emocím je tady i v tom druhém vláknu všechno černobílé, ale ve skutečnosti tomu tak zdaleka není. Poznal jsem několik chovatelů, kteří chovají některé druhy zvířat z komerčních důvodů jen proto, aby zároveň mohli chovat ty druhy, které jsou jejich srdcím nejbližší (klasickým příkladem je chov v dnešní době komerčně nezajímavých jedáků, boig atd).