Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem topný kámen

Zdravím všechny,
dlouho jsem to tady pročítal a nenašel jsem to co jsem potřeboval, tak se ptám. Za jak dlouho se vyhřeje topný kámen na maximální teplotu, jakou vám dávají topné kameny teplotu? Kámen břidlice cca 20x30cm, topný tělěsa 2x6W počáteční teplota kolem 20-ti stupňů. Nechci nějaký přesný čísla, jen odhadem, jaký máte s tím zkušenosti.

Jestli budeš mít termostat tak není co řešit ;-) Ja si jednou zkoušel ten muj šutr bez termostatu...přilepil jsem na něj ještě kus igelitu (jako kdyby na něm ležel had). Pod igeliťákem jsem měl teploměr do 50°C a nevydržel :!: byl za chvilku fakt pěkně rozpálenej. Jinak čidlo mám přesně uprostřed šutru mezi topnýna kabelama.