Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekon Obrovský

Chtěl bych se zeptat koupil jsem gekony páreček asi 2 roky starej a mam je tak mesíc pořád mi nechcou moc žrát jsou hubení a tak jsem jim včera dal švába až k hubě a to ho sežerou.Může mi někdo poradit proč mi nežerou? A ještě mám dotaz jak lezou po skle tak jim to klouže dolů to také nechápu jakto když jim to předtím tak dobře šlo.Děkuji za rady.

Já jim dávám vitamíny a vápník na šváby ale mám je jen měsíc a nevím jestli původní majitel dával taky něco byl nějakej divnej po telefonu a od tej doby se mu nemůžu dovolat je nedostupnej tak se nemůžu ani na nic zeptat.četl jsem taky že nemusí žrát když sežerou substrát co je na dně terária a já tam mám rašelinu s pískem tak nevim jesi to třeba neni tím?!

Pokud je 30°C maximum, je to málo, na výhřevnym místě by měli mít aspoň 35 nebo líp 40°C. Rosite je nejlépe 2-3x denně s tím, že na noc by to mělo být vydatnější. Krmit z ruky G. gecko by mě ani nenapadlo, nestalo se mi málokrát že mě při manipulaci kousli a i přes kožené rukavice to pěkně bolí. Dospělý samec G. gecko v pohodě překousne (spíš přerve) dospělou myš, navíc jeden známý málem přišel o první článek ukazováčku právě díky G. gecko. Dokonce se mi na prst zakouslo asi tak hodinu vylíhlé mládě, takže krmení z ruky bych opravdu nedoporučil, z vyprávění sice klidné gekony obrovské znám, ale na vlastni oči jsem jej nikdy neviděl. Naházej jim potravu do terária, neruš je a uvidíš. Krmit z pinzety jde, ale zvířata na to musí být zvyklí.

Na výhřevném místě je určitě těch 40 teploměr mam bokem a na něm je ted 30. Rosit budu teda častěj. Já bych je taky bez rukavic nevzal to bylo poprvé když jsem je koupil a to mě naštěstí nekousl. Ale ted je beru s rukavicema a koušou do nich hodně aspon zezačátku. Dával jsem jim do terárka šváby byla jich tam spousta ale nežerou a jen hubly tak jsem jim ted dva dny zkoušel dávat z pinzety a to sežerou tak 3 ty šváby.Už alspon nejsou tak hubení.Ale proč jim to klouže?Koukal jsem na tu samičku měla na tej noze zespodu trochu tej kůže nesvlečenej ale ten samec tam nic nemá.Nepomohlo by třeba namočit je do vody aby se svlékl zbytek?

Ale ted je beru s rukavicema a koušou do nich hodně aspon zezačátku.

Tak je nech v klidu, vůbec si jich nevšímej, musí se uklidnit. Na krmení zkus cvrčky, zophobasy, sarančata, holata, nemusí být na šváby vůbec zvyklí.

Ale proč jim to klouže?

Nevím, občas to dělají, když se bojí a chtějí zmizet, další vysvětlení je špatně svlečená kůže - pokud je na celém povrchu, nevšimneš si toho. Další možnost jest nemoc, nedostatek vitamínů a minerálů, příčin může být mnoho.

Nepomohlo by třeba namočit je do vody aby se svlékl zbytek?

Pravděpodobně nepomohlo, především pro to, že je tam neudržíš, nebo utopíš, udržuj zvýšenou vlhkost, gekoni si poradí. A když ne hned v dalším svleku by to mělo být ok, pokud je to tedy tou kůží.

Víš, pokud byli zvyklí na krmení z pinzety tak bude lepší je pomalu odučovat, až někm pojedeš na dovču, tak si sněma nikdo neporadí. já to tak mam s agamou, naučila sem malou pít z prstu, namočím ho ve vodě a ona mě ho olízne, no ateď ta moje trumberka nechce pít jinak než z prstu...a ta stara je zas vymazlená na pinzetu, a chce to cvik, naučit se chytat cvrky pinzetou aby neutíkali, ve správné chvíli pustit aby ho neroztrhla a dávat bacha aby si nevylomila zuby o pinzetu do který se vetsinou zakousne. Teď abych se bala nekam odjet:-)]:(

Bajunko, promiň, ale ty tvé rady, to je na zarámování.

pokud byli zvyklí na krmení z pinzety tak bude lepší je pomalu odučovat

Pokud je zvíře navyklé brát z pinzety, tak to je to nejlepší, co může být, alespoň je přehled kolik toho sežere, můžeš dát cvrčka s lékem nebo vitamíny dle potřeby. A pokud odjedeš, tak oni si klidně párkrát vezmou i cvrčky jen tak na volno.

chce to cvik, naučit se chytat cvrky pinzetou aby neutíkali

No, nejlepší je ho chytit do ruky a do pinzety si ho dát, jak je potřeba, tzn. chytit je jen za zadní část těla nebo za křídla, pak se nestává toto

dávat bacha aby si nevylomila zuby o pinzetu do který se vetsinou zakousne.

Protože agama (nebo jiný ještěr) popadne cvrčka za přední volnou větší část.;-)

naučila sem malou pít z prstu, namočím ho ve vodě a ona mě ho olízne, no ateď ta moje trumberka nechce pít jinak než z prstu...

Stačí déle rosit agamu vlažnou vodou na tělo a hlavně na hlavu (tlamu) a bude pít i bez prstu.