Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Postroj na ještěry?

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jen tak pro zajímavost, když existují kšíry na pejsky, křečky, kočky, morčata atd, existují také pro ještěry?(agama vousatá, legoš, varani). Ptám se jen ze zvědavosti:) díky za vaše odpovědi nebo názory:)

Přestože jsem velkej zastánce "ochočování" legošů, vodítko jsem vyzkoušel taky a musím říct, že u nás se to neuchytí. Přišlo mi jako bych to zvíře zbavoval tak trochu jeho důstojnosti - ovšem nekritizuju. Zrovna v případě Cyborgxe mi to vůbec nemůže vadit, protože jednak vím, že on ví co dělá a taky že ten leguán je naprosto v pohodě. Co jsem měl možnost vidět Seidynu v pozdějším věku, tak už byla vždycky na volno :), ale honit ji po pláži bych teda nechtěl :-)

Ahoj všichni.Tak mi to nedalo a mrknul jsem na index1.html .Nevěřil jsem svým očím,když jsem viděl co vše jsou ,,lidi,, schopni obléci zvířatům.:.(. Vím,že ať se budu rozčilovat,pohoršovat a šílet z toho tak s tím stejně nic neudělám.Jsou lidé,kteří si pletou zvířata s dětmi. ALE můj názor je ten,že oblečky,čepičky,botičky atd... berou zvířatům jejich přirozenost,důstojnost a degradujou je na šašky ve směšných oblečcích.3-[:.( A to už nemá s teraristikou (tím krásným,vznešeným koníčkem s posláním zachovat a rozmnožit max.druhů zvířat) nic společného.Sice se to týká zvířat,ale vždy tu budou dva tábory proti sobě.:.( Já osobně tohle oblékání nesnáším!!!3-[

Tak zase to nejde paušalizovat - není oblek jako oblek a bota jako bota.
U plemen typu azhavak (nemá podsadu), všichni naháči, italský chrtík, teoreticky i whippet, je rozhodně doporučenívhodné je do mínusových teplot vybavit nějakým "oblečkem". A chápu, že když už jdou s nima lidi ven, chtějí ať to trochu vypadá a není to jen kus hadru. To, že se oblékají plemena, která to nepotřebují, je už věc jiná.
Stejně tak je tomu u bot. Prodáváme kožené ochranné boty (spíš takový návleky) - ve chvíli, kdy bude mít váš pes úraz na některé tlapě, případně v zimě při silně zasolených chodnících (ikdyž teď už se solit nesmí) je to funkční záležitost. To, že se dělají boty módnía kdovíjaké další, je věc opět z jiného soudku.

Takový věci byly, jsou a budou - když jsou naši západní sousedé ochotni zaplatit těžký peníz za kočárek nebo potápěčské brýle pro psa, proč ne postroj pro leguána? Já osobně nejsem zastáncem těchto extrémů, ale je jich dalece více, než si většina lidí uvědomuje;-)

Ahojky mohl bys mi prosím říct, kde si koupil postroj na agamu? Mě by to hodně pomohlo, protože toho svýho píďu často venčim venku a když mu rupne v bedně, tak je schopnej mi vzít roha. Takže ten postroj by byl fakt na místě. Díkes. Kdyžtak mi napiš na mail MisulkaaBart@seznam.cz

Já osobně se myslim, že vodítko na leguána může bejt dobrý. Jako pustit ty mý dva volně ven, to bych si netroufla ani NÁHODOU! Ale zase pro ně může bejt procházka docela zábava. Rozhodně větší zábava než běhat po pokoji.
Ale ty oblečky, to je hrůza! To fakt nikdy nepochopim!
Třreba boty pro psy, když jsou posolený silnice... Budiž.
Ale oblečky pro psy... No, taky to tak úplně neodsuzuju. Když má někdo třeba pudla s takovym tim typickym pudlovskym sestřihem, tak by mu v zimě byla zima.. :-D
Nebo ty chudáci mexický naháči...
Psům ať lidi ty oblečky třeba i dávaj.. ale aspoň v nějakejch rozumnejch barvách!!!

Tak zrovna na fretky není vůbec špatný nápad pořídit postrojek. Fretky máme, postrojky taky a myslím, že je to rozhodně lepší než je držet neustále zavřené v kleci, či je pouštět na volno, potom je jen otázka času kdy Ti fretka vezme roha.
Stačí vzít do ruky postrojek fretky už automaticky jdou a nechávají si ho nandat u toho poskakují a kvokají, takže si myslím, že to pro ně žádné týrání nebude a pokud si k postrojku pořídíš i samo navíjecí vodítko, tak je ani nijak výrazně neomezuješ, stejnak Ti běhají především u nohy.

Postrojek na morče nebo králíka mi přijde kapku zvláštní, ale dobře no...