Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nateklá hlava

Ahoj ,
prosím vás o radu,právě jsem si všimla že naše hroznýška má nateklou hlavu ,vypadá to hrozně ale bohužel se na veterinu dostaneme až zítra nebo dnes večer na pohotovost,včera večer to ještě neměla..posílám foto a prosím kdyby někdo věděl čím to může být.Mají výhřevné místo ,teplotu 28 ,teplý a chladný kout jako podestýlku nově cypryšovou kůru ,naposledy jedla před týdnem morče.

prohlédni tlamu a hlavu jestli tam nemá něco zapíchnutého.
dál doporučuji vyměnit okamžitě podestýlku, může mít alergickou reakci, navíc je dle mého osobního názoru používání kůry z "aromatických(především jehličnatých)" stromů naprosto nevhodné, když už tam chceš mít dřevo tak tam dej dřevěné ideálně bukové nebo dubové štěpky.

Kdysi se mi to stalo u kobercovky, když sem pod ně dal mulč, od té doby už to neriskuji, za měsíc až dva to úplně odeznělo.

Další věc je velmi špatná stravitelnost morčat, ale to s tím nemá nic společného.

děkuji za odpověď,je fakt že jsme tu kůru zkusili až teď je fakt že je to samá tříska,už je mám v náhradním teráriu.Kdyby teda měla zapíchnutou třísku asi to jen tak neodezní,nebo jo?zajímá mě totiž jak asi by měl postupovat vererinář protože tomu našemu na 100%nevěřím a jinam se teď nedostanem.

Tříska by se musela samozřejmě vyndat, rána vydesinfikovat. Ta moje kobercovka tam nic zapíchnutého neměla a stejně by pravděpodobně došlo jen k lokálnímu abscesu a ne k otoku celé hlavy. Pokud vet nemá s hady moc zkušeností tak to stejně nemá cenu a hlavní problém je v tom, že většina veterinářů si hraje na všeuměly byť o dané problematice nemají ani potuchu. Možná by šlo preventivně podat B-komplex, ale had jinak vypadá v dobré kondici, takže ani to nebude mít pravděpodobně žádnou odezvu. Spíš to chce čekat co to bude dělat dál. Ale pokud chceš jít k veterináři, nebráním ti v tom, ale chce to někoho kdo se hady zabývá.
Spíš by mě zajímali i názory jiných kolegů.

K tomu veterinářovi ani nechoď, nemá to žádnou cenu. Radši jenom udělej to co ti poradil Urob a uvidíš.
V čoklech a vypelichanéch kočkách se veťáci snad vyznají ale v hadech ani náhodou. Jedině snad najít přímo odborníka na plazy, ale takovyho nenajdeš.

tak hlava jí zase do hodiny splaskla a zdá se být v pohodě nikde jsem žádnou třísku ani nic podobnýho nenašla tak nevím, každopádně to nebyl pěknej pohled::)Kůru jsem odstranila k vetovy nepůjdeme,ten co ho máme nejblíž je velmi dobrej a narovinu řekne kdyš s něčím zkušenost nemá ale spoustu věcí je schopnej si před náma dohledat v knihách:))

Chapu to spravne, ze cca hodinu po odstraneni kury se vse pomalu dostava "samovolne" do normalu? Jak dlouho pote, co jste dala cyprisovou kuru do terarka hroznysice natekla? Jedna se o tu samou cyprisovou kuru, co dodava pan D. nebo jde o nejaky jiny vyrobek treba ze zverimexu? Vite znacku vyrobku? Diky za odpovedi...

Nevím. Jediné co jsem tehdy vysledoval bylo, že se tak stávalo po nakrmení. A to né vždy. K pokousání nedošlo (samice byla chována samostatně), souvislost se štítnou žlázou lze odhadovat a nebo nějaké jiné metabolické potíže. Fakt nevím, každopádně jak jsem zhlédnul obrázky hroznýše, čekal jsem že i tady otok ustoupí. U svého chřestýšovce jsem si po čase na tyto občasné otoky zvyknul. Je to smutný, ale je to tak. Místní veterinář nevěděl co s tím.

Kůru jsem kupovala na tera burze v praze tuším že byla 10.1?v teráriu byla asi týden než se to stalo a dávala jsem jí tam suchou tak jak byla v pytli.V žádném případě tímto nechci poškodit prodejce té kůry, opravdu si mohla zdřít třísku a já jí jen nenašla jsou to jen dohady.

Pýtal som sa preto, lebo ja ju používam a zatiaľ bez problémov u väčšiny mojich hadov. Aj u veľhadov a pytónov. A ohľadom tej vlhkosti som sa pýtal preto, lebo jeden chovateľ ju takisto použil a po zvýšení vlhkosti /naozaj perfektne drží vlhkosť/ mali hadi tiež zdravotné problémy a nakoniec sa zistilo, že tie problémy mal aj predtým ale vďaka zvýšenej vlhkosti a možno priamym kontaktom so substrátom sa len otpimalizovali podmienky k plnému prepuknutiu ochorenia. Hadi sú po preliečení opäť na tomto substráte a bezproblémovo. Netvrdím, že je to Tvoj prípad ani, že to musí byť vždy tak len sa chcem podeľiť o skúsenosť.

[http://img515.imageshack.us/img515/8207/psohlavec0 03fm5ib2.jpg]Přesně to samé se mi stalo u psohlavce. Druhý den po krmení mu takhle natekla spodní čelist. Naštěstí to do dalšího dne samo splasklo, tak že jsem to nijak nemusel řešit. Pravděpodobně při škrcení ho poranila mastomyš. Jinak já osobně cypřišovou kůru používám jak u hroznýšů, tak u krajt a jsem s ní spokojenej. Nikdy jsem s ní žádnej problém neměl.