Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Průběžné hodnocení šíření petice

Dovolte mi, abych v tomto vláknu průběžně informoval o počtu signatářů petice proti vybraným paragrafům Vyhlášky 411/2008 Sb. K dnešnímu dni (21.1.2009) máme něco kolem tří set podpisů jen z Kadaně (střední zemědělská škola). Další podpisy jsou ještě v místním zverimexu, gymnáziu a dnes mi přišel první dopis s petičními archy z Jablůňkova od neznámého odesílatele, kterému tímto děkuji za jeho aktivitu a samozřejmě také všem, kteří přidali svůj podpis. Tuto sobotu by mělo dojít k podpisové akci na pravidelném přednáškovém setkání TSP v muzeu. Děkuji všem, kteří svůj čas obětovali a obětují udržení teraristiky v české kotlině a těším se na další překvapení ve schránce...

Dorazil další podepsaný petiční arch. Děkuji a čekám napjatě na další. Není třeba popíchat, ale do konce února bych rád petiční akci ukončil a předal výsledky ministerstvu. Nespoléhejte, prosím, že se o šíření petice NĚKDO postará, vemte odpovědnost do svých rukou.

Já si u vedení vydupal možnost mít petici na prodejně až teď, ale už bude jen za uběhlý víkend 40 podpisů, navíc jsem dceři kolegyně (střední škola) slíbil za každý vyplněný arch 20Kč, takže věřím, že se bude snažit a nějakou tu stovku sesbírá:-D

Další dík patří za podpisy ze znojemska Ivanu Kocourkovi. Ve svém průvodním dopise konstatuje, že petice bohužel příliš nezajímá nedotčené chovatele. Je škoda, že někteří nevidí dál, než těsně za svůj práh. Jsou to stále ty samé geny, které se projevily již na Moravském poli, Lipanech a Bílé hoře.... Jako dějepisář vím, že je to hodně zjednodušená metafora, ale jaksi leccos vypovídá o "národní povaze". Na druhou stranu podpisy se množí a čas nás příliš netlačí.

Po návratu z karlovarské teraristicko-herpetologické konference jsem napočítal již bezmála 600 podpisů ! Očekávám další archy z okolních středních škol, takže se počet může ještě o dost zvýšit a znovu bych chtěl vyzvat opravdu všechny chovatele, aby se k petiční akci připojili a podpořili tím udržení chovu tak úchvatných a jedinečných tvorů, jakými bezesporu krokodýli a jedovatí hadi jsou. Mrzí mě, že zatím zřejmě neproběhl sběr podpisů na burze v Ládví, alespoň jsem tedy neobdržel doposud žádné archy z této,myslím, velmi navštěvované akce. Naopak je dojemné, když doma z obálky vyndám petiční arch s dvěma podpisy, zaslanými poštou z druhého konce republiky. Velmi si toho vážím. Protože už ani nevím, kdo všechno mi na aktivu archy předal, doufám, že se nebudete zlobit, když vám tímto poděkuji "hromadně" a kdo chcete, můžete se tu samozřejmě přiznat :-).
Jinak mám přislíbeno oficiální vyjádření pražské ZOO, které samozřejmě podporuje změnu vyhlášky a stane se součástí petice. Osloveny budou i další významné kapacity z oboru. Protože se ještě v březnu konají některé akce spojené s podepisováním petice, určitě budu sbírat petiční archy minimálně do konce března. Děkuji předem za vaši snahu.

Děkuji Mikovi z Dolní Sloupnice za podpisy a dále studentům z gymnázia v Klášterci nad Ohří a střední zemědělské škole v Kadani. Dalších 200 podpisů slibuje Vladěk z Kladna, takže pevně věřím, že do konce března jich budeme mít aspoň tisíc. To už je slušná síla...a těším se na další.

Děkuji Aruthovi za stovku podpisů a neznámému odesílateli z Plzně za padesátku k tomu. Asi začnu ve společnosti vyhledávat témata pro tvorbu petic, protože je neuvěřitelně příjemné a vzrušující dostávat ty dopisy z celé republiky :-). Konečně mám schránku k něčemu užitečnému a ne jen pro stupidní reklamní letáky...Díky.

Přemek poslal další arch a tím se blížíme dvanácti stům podpisů. Bohužel i kdybychom jich měli v tuto chvíli deset tisíc, není ve vládě nikdo, kdo by se tím chtěl zabývat. Teď tam jde o koryta, ostatně jako vždy... Budeme muset zvážit, jestli nepředat petici až novému ministrovi vzešlému z předčasných voleb. To je ale až někdy na podzim.

a nebude někdo argumentovat na podzim, že jsou podpisy již půl roku staré? když už si s tím všichni dali takovou práci a sháněli podpisy...aby to potom nebylo tak nějak " zbytečné"...pravdou je, že v politice je teď vážně dosti " nestabilno":-( ale bude někdy stabilno???:x:

Zdravím kolegu z egyptské mytologie :-). Je to tak, že na arších ani na petici žádný datum není. Pokud bude tato vláda ještě schopná vládnout, a teď hovořím o rozložení sil ve sněmovně, zkusím předat archy již nyní. Pohybuji se trochu v politice, takže se zkusím domluvit telefonicky asi z P. Gandalovičem přímo, jestli to má smysl.

Dobrý den,

ve vlákně "petiční kace se chýlí ke konci" jste uvedl, že ještě počkáte s předáním archů. Zde píšete, že je předáte nyní. Mám doma dva archy, chtěl jsem je odeslat v pondělí, aby byly k dispozici do konce měsíce. Po přečtení, že se akce prodlužuje jsem odeslání zrušil a začal dál sbírat podpisy. Můžete mi nyní upřesnit do kdy mám podpisy odeslat, tak aby Vám byly k užitku?

Za info děkuji Zabilanský

Dobrý den. Uvedl jsem, že se pokusím domluvit s p. Gandalovičem, jestli má smysl předat petici nyní nebo lépe vyčkat nové vlády. Jistě sledujete politický vývoj posledních dnů, takže vidíte, jak se situace rychle mění. Nejdřív vláda odborníků v žádném případě, teď zase ano. Určitě tedy podpisy sbírejte dál. I kdybych se rozhodl je již předat, dám minimálně týden čas, abyste mohli archy v klidu poslat. Díky za Váš zájem. Zdraví S. Hakl

:o) no jo, taky jsem postřehla ten "Egypt" narodila jsem se ve znamení bohyně Hathor:-), tak pokud tam nejsou datumy, potom v tom opravdu nevidím problém, já jí podepisovala už nějak v únoru na srazu želvařů to už si vůbec nepamatuji, zda tam figurovalo nějaké datum:-) držím všechny palce!

Ondra Čičola poslal přes 60 podpisů z oblasti Českých Velenic. Díky za ně a prosím o pokračování v petiční akci. Zatím vyčkáváme s předáním kvůli probíhajícím změnám ve vládě. Po stabilizaci ministerstev oťukáme situaci, jaké jsou vyhlídky na úspěch, ale je zřejmé, že dočasná vláda a poslanecká sněmovna budou rozhodovat jen v "nejdůležitějších" legislativních záležitostech a tam, počítám, z jejich pohledu naše věc nepatří. Možná tedy na podzim, což prospěje počtu petičních archů. Díky všem.

V pátek se mi podařilo zrealizovat natáčení reportáže o kontroverzní vyhlášce do hlavního večerního zpravodajství s reportéry televize NOVA. Mělo to běžet hned v pátečních zprávách, ale bohužel nějaký chytrák z veterinární správy zbagatelizoval problém čipování tak, že stačí dobrozdání od veterináře o riziku úmrtí čipovaného hada a čipování se nekoná. Dnes jsem tedy volal reportérovi, že by pak vyhláška postrádala z pohledu min. zemědělství smysl (což na druhou stranu není u nás neobvyklé)a on slíbil, že reportáž nezapadne a bude mě informovat o tom, jak se celá věc vyvíjí. Hned po odvysílání hodlám petici zatím s kopiemi petičních archů předat prozatímnímu ministrovi, neboť se domnívám, že možná dokáže udělat víc než politik. Uvidíme.

Po dlouhé době vracím vlákno na první stránku. Díky Honzovi Markelovi přibyla další šedesátka podpisů. Archy už bych býval předal na ministerstvo, ale stále mi píší lidé, abych počkal, že mají další podpisy. O dalším průběhu budu informovat.