Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Gekončík žere

...ale az moc???

nazev je samozrejme parafrazi na nezustale se opakujici **** nežere - my mame ted par dni nove chovance - 0.4 zhruba pulrocni gekonciky nocni a ... prijdou mi zravi az moc. Jak je to u gekonciku - mladat? Lze jim doprat "dokud chteji", nebo je nejak omezovat? Jsou schopni kazdy z nich sezrat klidne i 10 nymf svabu (velikost kolem 1cm, b.dubia). Teda krome jednoho co je takovy bojacnejsi, ale nejspis vychyta co zbude v terarku - nasypeme tam na noc neco cvrcku, do rana je jich vetsina pryc a nevypada ze by stradal.

Mame zkusenosti jen s vousatkami, kde mladata muzou klidne bastit kolik chtej - vse davaj do rustu a nejsou s tim problemy, ale nevime jestli je to tak i u gekonciku nebo je potreba nejak je v te zravosti "krotit".

loading...

U mláďat krmit každý den a klidně jim můžeš dávat co sežerou.

No, já bych je přeci jen mírně omezoval, resp. nenechal bych je přežírat ad libidum, tedy dával bych cca +- 5-6 přiměřených cvrčků (švábů,...) denně.

U dospělých krmím 4x za týden.

Já krmím cca 3x týdně (většinou Po, St, Pá), ale občas klidně i jen 2x.

Jen jako result aneb k cemu jsme dospeli - dostanou kazdy vecer hrst nymf, odhadem 20-25 pro 0,4 subadulty, vetsina jich z misky stejne utece a rozleze se po terarku...a gekoncici si je pak pochytaji. Aspon muzou "lovit", vykrmeni jsou dle ocasku az az, pravidelne a bez problemu se svlikaji. Takze je to asi takhle v poradku. :-)