Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekončík noční - velikost teraria

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, je pro jednoho gekončíka nočního dostačující terárium rozměrů 30x30x45 cm? Rád bych si ho totiž pořídil, ale prostorové možnosti jsou jaksi omezené, děkuji za odpověď.
[mod]Změna předmětu, původně: Gekončík noční (VH)[/mod]

Ahoj, využiji tohoto vlákna, ať nezakládám nové. Plánuji výrobu terárka pro gekončíka nočního, podstava bude mít rozměry 66x36cm, ale nevím, jak vysoké ho mám udělat. 40cm by mohla být maximální výška, ale nevím, jestli by ji gekončík využil... Někde v jednom vlákně jsem četal že není výška až moc podstatná, že stačí i 30cm. Šplhají gekončíci nebo jen využívají dno terária? Děkuji za odpovědi :-)

Moji gekončíci se sice na policích zdržují, lezou i na květináč se žárovkou, ale pouze večer když zhasnu, porosím a předhodím kořist:-) Jinak v noci šmejdí po celém teráriu, den tráví schovaní na zemi pod kůrou, nebo se vyhřívají na kameni pod žárovkou. Můj názor - 30 cm výška bohatě stačí:-)