Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hlína do terária

Ahojte všichni chtěl jsem se zeptat jakou hlínu do terárka?Teď mám v teráriu zelenec chocholatý a je jen ve vodě koupil jsem mu konečně nový květináč a do něj ho chci dát ale jakou mu dát hlínu?Rašelinu z lesa(vypálenou)?Rád bych nějakou z přírody co by jste doporučily?A také bych se chtěl zeptat když mám květinu z teraristiky můžu ji dát po osprchování hned do terária a nebo jako u květiny z květinářství aspoň týden nechat odstát kvůli postřikům atd?Předem děkuji za odpovědi :-):?:

jakou hlínu do terárka?

Zatím netuším pro jaké zvíře, obecně lze použít velké množství přírodních substrátů a jejich směsí - písek, rašelina, zahradní zemina, hrabanka, listovka, drnovka...

Teď mám v teráriu zelenec chocholatý a je jen ve vodě koupil jsem mu konečně nový květináč a do něj ho chci dát ale jakou mu dát hlínu?

Lze použít běžný substrát pro pokojové rostliny.

Rád bych nějakou z přírody co by jste doporučily?

Viz výše.

když mám květinu z teraristiky můžu ji dát po osprchování hned do terária a nebo jako u květiny z květinářství aspoň týden nechat odstát kvůli postřikům atd?

Květina z teraristiky se nemusí nijak významně lišit od rostliny z květinářství. Opět záleží k jakému zvířeti (obojživelníci, hadi), jestli do suchého nebo vlhkého terária, ale myslím, že dvoje osprchování a týdenní "oraz" ničemu neuškodí.

Záleží jakou pořídíš, na každém pytli je napsáno, co to obsahuje, někdy tam jsou nějaká hnojiva, ale jsou i substráty neupravované, chce se to poptat. Jako nejjednodušší doporučuji smíchat vrchovištní neupravenou rašelinu s pískem a přidat drcený vápenec. Poměry míchání se různí podle druhu rostlin, většinou tak 2-3:1 a k tomu cca 5-10% drceného vápence pro běžné pokojovky.
Další možností je sehnat si neupravenou zeminu třeba z krtinců někde na louce a přidat trochu země ze zahradního kompostu.

koupil jsem čistou neupravenou rašelinu a lezou mě z toho nějaký mušky a nejdou ničím nějak zahlušit ,vým že seto netýká tohoto dotazu ale snad někdo podobný problém zažil? zatím jsem nezkoušel to nějak přepálit/manželka je stále blízko kuchyně a pro tyto pokusy nějak nemá pochopení/

stalo se mi to také a mušky my vlezly i na květiny.Květiny jsem vyndal postříkal proti muškám vlezly mi i do vody protože na dně mám vodní plochu.Doufám že jsem je dostal pryč udělal jsem to jednoduše květiny které šly vyndat jsem vyndal a agamu taky.Do vodní nádrže jsem napustil vařicí vodu a to se muškám nelíbylo pak jsem vyndal vodu a dal tam normální a je to v pohodě zatím.:-)Přiložil bych foto ale v notebooku žádné nemám přístě snad přiložím z PC;-)

Myslím, že to s tou hygienou v terárkách až moc přeháníte. Já osobně mám v terárkách mech přímo z lesa, ve kterém je taky plno "broučků" apod. a hadům to vůbec nevadí. Stejně tak tam mám chvostokoky, kterých se nemůžu zbavit, ale hadi jsou v pohodě. Taky je plno lidí, co pužívají jako substrát hrabanku a ta taky není úplně čistá;-).

Mě ten marný boj o sterilní prostředí připadá jako kdyby měli chovatelé dojem, že chované zvíře vzniká ve zkumavce nebo v Petriho misce.
Hygiena samozřejmě ano, ale strerilizace prostředí, je zvláštní snaha, zvlášť když si člověk uvědomí, že to vytoužené prostředí vydrží v terku asi tak hodinu a to ještě určitě silně přeháním.