Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Salmoneloza od ještěrů???

Chtěl bych se zeptat zda má někdo skušenost se salmonelou od ještěrů?Moje mala dcera 10 měsícu pravě prodělala salmonelozu a na infekčním v Brně nemužou přijit na to z čeho byla.Nejdřív řekli že z vajíčka pak ze šlehačky a prostě když už nevěděli tak řekli že je to neznamej bacil od někud doveženej.a že to pošlou do Prahy na rozbor. Teprve poté co se manželka zmínila že chováme ještěry bylo to samozdřejmě od ještěru.Takže se doma pořád hádáme jestli ano či ne? Má někdo takovou skušenost poradte díky.:-)

ahoj..htěl byh se zeptat myslíte že je možný aby myši přenášeli encefalitidu?A že by se dala přenest na člověka?před 6 týdnama sem byl odvezen do nemocnice kde mi řekli po vyšetení druhý den že mám virovou encefalitidu.Příznaky byli takový že jsem dost blbě mluvil,zvracel,přestal jsem hejbat nohama a prstama na rukou.děkuju,Milan

encefalityda je v podstate pojem pro zanet mozku obecne. Ten vsak muze byt zpusoben ruznymi patogeny (viry, bakterie, paraziti...). Navic i ten samotný pojem klistova vystihuje pouze onemocneni zpusobene jedou skupinou viru, ktere jsou specificky prenasene klistaty. Jine viry mohou byt prenaseny treba komary, nebo vektory vubec nepotrebuji a siri se jinak...

For JaBula - Promiň, že otravuji, ale je možné onemocněnt klíšťovou encefalitidou i jinak než přes klíště? Jen, že před dvěma lety jsem ji měl a to jsem nikdy neměl klíště nebo o něm nevím, ale přeci by na těle po klíštěti, které infikuje, zůstala nějaká stopa, ne? Díky, je to jen pro mou zvědavost. Hezký večer!

driv se snad uvazovalo i o komarech, ale to se pokud vim nikdy nepotvrdilo. Kazdopadne vez, ze nedospele kliste snadno prehlednes (jsou milimetrova). Stopa kterou kliste zanecha se muze omezit jen na drobne svedive misto nebo nemusi byt vubec patrna. Ono ani takove ty zname cervene fleky u boreliozy se taky neprojevi vzdy (cele je to zdibec komplikovanejsi)...