Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Salmoneloza od ještěrů???

Chtěl bych se zeptat zda má někdo skušenost se salmonelou od ještěrů?Moje mala dcera 10 měsícu pravě prodělala salmonelozu a na infekčním v Brně nemužou přijit na to z čeho byla.Nejdřív řekli že z vajíčka pak ze šlehačky a prostě když už nevěděli tak řekli že je to neznamej bacil od někud doveženej.a že to pošlou do Prahy na rozbor. Teprve poté co se manželka zmínila že chováme ještěry bylo to samozdřejmě od ještěru.Takže se doma pořád hádáme jestli ano či ne? Má někdo takovou skušenost poradte díky.:-)

ahoj..htěl byh se zeptat myslíte že je možný aby myši přenášeli encefalitidu?A že by se dala přenest na člověka?před 6 týdnama sem byl odvezen do nemocnice kde mi řekli po vyšetení druhý den že mám virovou encefalitidu.Příznaky byli takový že jsem dost blbě mluvil,zvracel,přestal jsem hejbat nohama a prstama na rukou.děkuju,Milan