Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bílí roztoči u sklípkanů

Ahoj nebo dorý den . Po tom co mi loni zemřel kamarád tak u mne skončili jeho čtyři sklípkani . Teď se mi u nich objevili malí bílí roztoči , často plavou i na misce s vodou . Jako substrát používám lignocel. Přesto , že zbytky cvrčků pravidelně uklízím tak tam prostě jsou . Chtěl bych se prosím zeptat jestli mouhou být pro pavouky nějak nebezpeční , nebo je to běžné a nemám si s tím dělat starosti . Předem děkuji a nashledanou Tomáš Chaluš.

Zdravím, nechci zakládat nové vlákno a rád bych se zeptal v podstatě na to samé pouhé vysušení podkladu a jeho výměna mi nepřijde jako nejkvalitnější způsob.
U mě jsem je našel i na dvou zvířatech v okolí chelicer a očí
Díky za odpovědi

Ahoj... Taky mam doma dost sklipkanu a mam tentyz problem ale je to nejspis spatnym vetranim bych rekl ... Vubec to nemusi byt roztoci jak tady vsichni souhlasi chtelo by to fotku ...protoze jak rikas ty leze to po substratu a plave v misce s vodou.s nejvetsi pravdepodobnosti aleapon u me to tak je to jsou larvy octomilek a spatne se jich zbavuje ani vymena substratu mi nepomohla...jednou na nejaky cas mi pomohla celkova desinfekce teraria ale asi po dvou mesicich byli zpatky
Podovej se na tento odkaz ... Kdyz nepujde zpustit tak na google zadej larvy octomilek a otevri si wikimedia je tam fotka

upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/3d/ Fruit_fly_larva_01.jpg/200px-Fruit_fly_larva_01.jp g

Dotaz nebyl co mi to leze u pavouků,ale přímo na roztoče a ty po 15letech chovu hadů ještě rozeznám už jsem s nimi měl tu čest.Jen mě zajímalo jak na ně u sklípkanů přeci jen je to jiný organismus než had a bude jinak reagovat na různá opatření.
Každopádně díky za odpovědi

u sklípkanů je to docela problém, běžné prostředky co se dají použít u hadů se samozřejmě u pavouků použít nedaj, páč by se zabil i ten babouk (funguje stejně jako ten roztoč). Já roztoče z odchytovýho babouka sundávala vatičkou namočenou v lihu až do doby, co se pavouk svlékl. to jsem pak jsem rychle vyhodila svlečku a komplet vyčistila a vymyla terárko. Po svleku už se neobjevili.

Oni technicky jsou roztoči všade :) U pavouků nebývají problém, dokud si hledí svého, takže pokud lezou v malém množství v substrátu, buď si jich nemusíš všímat, nebo mírně sniž vlhkost. Kdyby je měl pavouk například nalezlé zespoda okolo chelicer, pak by byl problém. Ono roztočů je množství druhů...

Taky jsem zjistil že je tam mám,a rozlezli se do okolních terárií,a v počtu co mám,by bylo docela hodně náročné vše vyměnit.Dostali se tam asi s potravou,a to asi s moučnými červy a cvrčky. Zjistil jsem,že jsem měl nějaké u močných červů,tak jsem je všechny zlikvidoval,a pak u Zophobapsů,na nich byli úplní oblezlí,tím že byli zahrabaní v substrátu,tak jsem to zjistil pozdě.Podle mě se udělali na jablku,které si tam zahrabali,a bylo obalené timahle bílými potvorami,vypadají jako malá půlmilimetrová klíšťata.Pavouky mi zatím nezabili.

Dobry den tohle psal jeden chovatel a prej jeto supr koupit dravy rostoče a oni zlikviduji ty skodlivy:
[/http://farm4.static.flickr.com/3307/3489204085_a3f53c413b_o.jpg]
Nedávno jsem objevil v jednom ze svých terárek roztoče. Četl jsem, že někteří roztoči žijí v symbióze se sklípkany, a naopak, že spíše pavoukům pomáhají. Podle fotky jsem zjistil, že by se mohlo jednat o Hypoaspis predatory. Na různých fórech jsem četl, že se používají proti právě parazitujícím roztočům, kteří se živí sklípkanem. A někteří tyto parazity používají, aby se zbavili roztočů, kteří hodují na pavoukovi, či jiných terarijních zvířatech. Jestli je to opravdu tento roztoč, může mi někdo potvrdit, že se jedná o tento druh, nebo mi říct osobní zkušenosti? Párkrát se mi stalo, že mi tam létali mušky, tak se nedivím, že se živili právě tímto hmyzem či larvami. Něco jsem našel i na tomto fórum: http://arachnoboards.com/threads/hypoaspis-predatory-mites.152351/