Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem osvětlení

Zdravím všechny teraristy,
potřebuji poradit s osvětlením. Dodělal jsem terárium a mám volný jden květináč pro žárovku ( se závitem E14). Tak mě napadlo, dát tam noční světlo,ale nemůžu sehnat žádnou žárovku (nejraději modrou).Máte někdo nějakou radu? Nebo mi poraďte jakoukoliv žárovku co nebude topit ( nebo jen minimálně). Děkuji všem za jakoukoliv radu. Nechci nechat jeden květínáč bez využití :-D

Ale tak oni se delaji i ledky na 230V, dokonce i s malym zavitem co tam mam ja, ale nevim jestli se delaji i nejake modre nebo tak, deniho svetla tam mam dost ( jedna zarovka + jedna zarivka), takze kdyz jsem zakladal vlakno tak jsem se chtel zeptat hlavne na nejake modre svetlo co by nerusilo v noci a me dalo moznost se divat.

Delaj se i modre, videl jsem tusim nedavno v OBI - ale je to jednak drahe a druhak to jednoduse nezregulujes. Kdo si na to troufa, at si radej nakoupi samotne LED a upaji si to sam. Neni to zadna veda dle mne, barvu si namichas jakou chces (existuji i 3-chipove "RGB" LED diody), a jas zregulujes presne dle potreby.

Co jsem videl ty uz hotove v OBI tak kolem 300-400Kc tusim, a nejaky extra zazrak to nebyl. Vlastni konstrukce - 6x LED dioda/kus 20Kc, nejaky napajeci adapter na 12V - bud se neco doma vyhrabe co uz neni potreba, nebo se za 100-200Kc koupi, 2 omezovaci odpory - par haliru, kus nejake tenoucke dvojlinky...a vysledek bude IMHO lepsi nez u tech hotovych zarovek.