Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán zelený - info do začátku

Dobry den, o vikendu sme s pritelkyni byli koupit terarium EXO TERRA, zarivku UVB 60W,koren atd, vybaveni, chtel jsem se zeptat protoze nekdo uvadi rozdilne informace, jak casto sviti leguanovi v terariu,kolik ma mit stupnu v terariu, kolik ma mit % vlhkosti vzduchu, sviti i v noci nebo koupit nejakou zarivku nebo zarovku i na noc? a muze jist hlavkove zeli, nebo bile zeli, nebo cinske zeli, nekdo totiz uvadi zeli vubec, nekdo ano ale ne cinske. prosim tedy o radu co a jak, abych mu neublizil. dekuji predem
Změna předmětu, původně: CO A JAK ZE ZACATKU (halapremek)

Ahoj.Tak tady pár odkazů a můžeš študovat.
LZ
strava
U předchozích odkazů se orientuj v tabulce v pravo,je tam vše od vitamínů a minerálů až po zařízení terária a td.
příručka chovatele.
Jinak by mě zajímala velikost toho terária a copa to bude za zářivku UV B 60W?Viděl jsem nejvíce 40W a tak jsem zvědav;-).Až proštuduješ(pořádně!!!),tak se ptej na konkrétní věci,co budeš potřebovat.:-)

To terarko je orig. ECO TERRA ve velikosti tusim 60na vysku a pak 40 45 nebo tak nejak, neni to male ale uz vetsi. mam tam zatim zarovku 60W sunglo,ale bojim se aby se nepopalil,jelikoz kdyz to mam zapnute tak celkem ten kuzel kolem zarovky dost pali a obcas se stane ze splha po zadni stene,tak aby se nespalil. je lepsi pouzit zarovku klasickou UVB nebo zarivku? videl sem v hyprech i nighglo a nevim jestli je potreba koupit i ostatni jako je heatglo,nebo dalsi. a s tim zelim je to tak prosim te? muze ho jist, nebo mu skodi,popripade ktere konkretne.

velikosti tusim 60na vysku a pak 40 45 nebo tak nejak

Takto velké terárium je mu už malé teď.

zarovku 60W sunglo

Nemá žádné UV B a je to zbytečně drahá žárovka,stačí obyčejná bodovka za pár korun.Je potřeba pořídit kvalitní zdroj UV B.Ovšem do takového pidi terárka nevím co dát.V tomto Ti poradí nejlépe MadMike až dojde.

nighglo

noční nepotřebuješ,v noci leguán spí a světlo vypnout.

a s tim zelim je to tak prosim te? muze ho jist, nebo mu skodi,popripade ktere konkretne.

Zelí čínské a nebo pekingské,ale jen jako doplněk a tak 1 či 2 krát týdně.Nesmí tvořit hlavní složku stravy.Jinak skrz stravu to je pěkně popsané v odkazu na stravu.
Prosím Tě,příště,než si nějaké zvíře pořídíte,tak si nejdříve naštudujte,co je pro něj potřeba.Ušetříš si tím peníze a i stres svůj a hlavně zvířete.;-)

Takže zaprvé by sis měl nejdřív obstarat informace o legošovi pak terárium a pak věci do něj a pak leguána.
To si ale ty neudělal nejdřív sis koupil leguána ,terárium a pak sis začal zjištovat informace 3-[
Já přemýšlím o legoušovi už asi dva měsíce ,ale pořád si zjištuju další a další info.
A to co potřebuješ vědět ti už na to napsal pepé odkazy tak si to přečti a pak se na něco ptej jo ?
pokud ti ty odkazy nestačej tak si ještě přečti toto :
http://www.leguanzeleny.cz/Letacky/LeguanZeleny.pd f
http://www.leguanzeleny.cz/Letacky/KrmnyManual.pdf
O tom salátu nebo zelí je to napsaný tady:
http://tera.poradna.net/q/view/69490-leguan-nezere ?

Tento rozměr by mohl stačit i dospělému.Osobně bych volil nejdříve menší,ale i toto by šlo,s tím že by se mu muselo dopřát dosti úkrytů(kytky a dosti zavětvit).A nebo ho prozatímně rozdělit a s rostoucí velikostí pak dopřát prostor celý.V takto velkém by ze začátku mohl býti dosti plachý a měl by jsi problém se socializací.

Já bych tak malýho legoše do něj zatím nedával (do terárka těch rozměrů z aukra). A když už, tak určitě bez úkrytů nebo jen s jedním úkrytem třeba za nějakou rostlinou odkud se bude dát v pohodě vytáhnout - zní to možná drasticky, ale "léčba šokem" se mi u nově příchozích mláďat osvědčila nejlíp - daleko dřív se pak aklimatizují, začnou žrát a všeobecně manipulace je pro ně čím dál tím míň stresující, až uplně vymizí. Jinak souhlas s pepem.

Osvětlení - mrkni na tabulku a popis UV zdrojů tady v článcích, možná získáš alepsoň trošku lepší přehled co se týče zdrojů UV. Ovšem je to jen jedna část aspektů světla, všeobecně se dá říct, že čím intenzivnější světlo, tím samozřejmě líp.