Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prosím o radu ( UVB)

Ahoj ... zařizuji nové terárium pro agamy.
(terarko na obrázku neni ani náčrt .. jen jsem tam naházel kameny pro představivost)!

jde mi oto ... jestli je dostatečně ozářené tou zářivkou.?
svítí to přes takovou slabou železnou síť ... moc nerad bych jí řezal :-/
Projdou přes ni UVB paprsky??
přijde tam ještě žárovka...

Děkuji.
PS.Fotka je za tmy tak je nezkreslená..
[fot.jpg]
[http://img201.imageshack.us/img201/fot.jpg/1/w640. png]
[fot1.jpg]
[http://img510.imageshack.us/img510/fot1.jpg/1/w640 .png]
[fot2.jpg]
[http://img201.imageshack.us/img201/fot2.jpg/1/w640 .png]

Ty ztravy skrz to derovane cosi jsou desive, ono linearni zarivky jako takove maj UV-B pramalo, a takhle jeste o minimalne 3/4 z toho mala prijdes. Navic aby mela ta zarivka VUBEC nejaky ucinek, musi byt od zvirete radove v centimetrech. Pokud uz tuhle zarivku, tak povesit dovnitr, a tak aby meli hned pod ni agamy posezeni ke "sluneni".

Terarko jinak pekne, ale - cim je vytapene? Bylo by lepsi nez nejaky topny kamen nebo kabel klasicky bodova zarovka a obycejny kus bridlice pod ni. /// edit // aha nevsiml jsem si, zarovka tam bude /// Taky mi prijde to terarko pro vousatky celkove malo osvetlene - pokud uz linearni trubici, tak vyuzit maximalne rozmer terarka a dat tam nejdelsi svitido jake vleze.

Jak jsem psal .. tu mříž jsem odstranil..tak zářivka působí celou svou silou.
Na horní plošině jsou dost často .. ale využívají celé terárium (četl jsem že nedostatek nebo nadbytek světla prozradí to .. kde se zdržují nejvíc).
nevyhřívají se celí den a ani s tou zářivkou to tolik nepřehání .. tak je to doufám OK.

Žárovku na vytápění co tam maj by měla mýt také UVB (stála 400 Kč tak doufám)
Budu je pozorovat a uvidíme..
Děkuji za varování...

ono byla chyba vubec strihat tu mrizku, pokud uz tak jen otvor pro kabel a svitidlo dovnitr - zavesit pod mrizkou. A pro UV-B tam pridat na misto kde jsou nejradej aspon 13W reptiglo 10.0 compact, teda pokud by snad 26W bylo uz moc kvuli prehrivani. A svitidlo s tou linearni zarivkou jaxem uz psal- uvnitr, a maximalne vyuzit delku terarka/dat tam to nejsilnejsi co vejde.

Jo přesně tak by to mohlo být. U staršího zvířete bych to tak moc neřešil, ale ty mláďata bych si vypiplal. Nebo kdybych zařizoval nové terko tak rovnou Sun Bright nebo podobnou výbojku - používám výbojky pro větší skupiny a je to super, ale už je nakoupeno tak sorry za OT.