Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hroznýš královský - nemoc ?

Dobrý den, mám doma mladého hroznýše asi 5měsíců starého. Dneska sem si všiml že má propadlé jedno oko dovnitř. Když sem ho vytáhl ven našel jsem na něm takove malinké breberky, připadají mi jako miniaturní verze klíšťat, jenom jsou celé černé a velké asi 1mm, některé okem skoro nejde vidět. Taky má trochu zakalené obě oči, přitom se svlékl asi před třemi týdny. Je to můj první had takže nevím co proti tomu dělat. Budu vděčný za každou radu, předem díky.
Změna předmětu, původně: Hroznýš Královský - nemoc ? (halapremek)

To oko se řešilo v jiném vlákně a je to nízká vlhkost a ty miniaturní klíšťata jsou paraziti.Kup na ne treba blattanex hlavne nekupuj arpalit NEO...Had může mít potom křeče a alergické reakce(Budu rád když mě někdo doplní)

Naozaj moze mat had po Aplikaci Arpalitom alergicke reakcie alebo krce ?

Tak tomu věř, mluvím z vlastní zkušenosti. Použil sem ho na korálovku kalifornskou a málem to dopadlo katastrofálně - silné křeče, nakonec sem skončil u veta, dostávala injekce (už nevim co přesně to bylo) a po cca 5 dnech to odeznělo. Než Arpalit tak si připlatím a koupím všemi doporučovaný (i veterinářem) FRONTLINE.

Na toho hada použij např. ten blatnex a dej ho do jiného tera (nádoby) na papírové ubrousky. Původní tera komplet vyčisti. Substrát vyhoď, kameny a klacky do trouby popř vyvařit a celé tera vydesinfikovat. Hadoj po použití Blatnexu nedávej jíst!

Prepac az teraz som si vsimol ze si nic podobne ako parazity neriesil. Osetri to tak ze si kupis sprej frontline alebo arpalit, proste nieco podobne ( dostanes to vo zverimexe ). Potom ten frontline alebo to co budes mat nastriekas do nejakeho sacku a strcis tam hada tak. aby mu vytrcala len hlava a sacok mu budes drzat zavrety tesne za hlavou. Nechas ho v tom asi minutu. Potom ho len vybereis a je. Alebo to cele mozes urobit tak ze hada si polozis na podlozku, dlanou mu zakryjes celu hlavu tak, aby sa nemohol toho spreja nadychnut a aby sprej neprisiel do kontaktu z hlavou, a druhou rukou mu to nastriekas na telo. Ak chces mozes hada predtym okupat v Orthosan sampone ale nie je to potrebne. Ak to ma fakt rozsirene tak si nastriekaj ten arpalit na ticinku na cistenie usi ( na ten tampon ) a prejdi mu s tym po perach, popripade pod ocami ALE NIE ZE MU TO STRCIS DO UST !!! Ak ma velmi vpadnute oci tak mu to mozes vysparat niecim tupim a tenkym spod viecok, ale moc to neodporucam ( ked som to robil ja malemu velhadovy tak som mal taky strach ze mu nieco poskodim ze sa mi tak triasli ruky ked som mu to robil ze som mu skoro roztrhol to viecko, a este aj dlho potom- proste neprijemna zalezitost ) A Aby som nezabudol. Prestahuj ho do nejakej inej nadoby ( napriklad nejaky plastovy box z IKEA ) kde bude mat ako podstielku kuchynske utierky a mysku z vodou. Z povodneho teraria zatial vyhod VSETKO co tam mas ( samozrejme take veci ako vyhrevny kamen atd. nechaa a prestriekaj arpalitom) a vystriekaj ho vodou a potom ho cele postriekaj arpalitom ( hlavne ROHY). A v tej karantennej nadobe ho nechaj aspon 2 tizdne, vodu a podstielku mu men kazde 2 dni. A nezabudni mu spravit vetranie v karantennom boxe.

Ahoj
Příčina toho, že má hrozňa vpadlé oko je na 99% zaviněna těmi parazity - když jsem se s nimi poprvé (a musím zaklepat, zatím doposud i naposled) setkal - u Elaphe helena, tak to vypadalo úplně stejně, tady že oko vypadalo vpadlé do hlavy. Oko je totiž v pořádku ale paraziti jsou zalezlí mezi šupinou oka a okolními šupinami, které odstávají a budí dojem vpadlého oka. Nejdřív odstraň parazity např.: Frontlinem a pak počkej, po svleku, nanejvýš po dvou se to určitě spraví... Přeju úspěšnou léčbu.
:puff:

Dobry den,mame hroznyse cca 80cm velkeho.Mam starost o jeho zdravi,protoze porad otvira tlamicku a pod krkem se porad nafukuje a porad si odfukuje..prosim nevite nekdo co snim muze byt??Dekuju vsem za odpovedi.