Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mlhovač do terária

Pokud někdo sháníte mlhovač do terária, tak mám odkaz na inter.stránky kde jsou za velice dobrou cenu cca od 250,- do 600,- i s led diodami(při zapnutí- led diody prosvěcují mlhu), narazil jsem na ně náhodou, když jsem sháněl na můj mlhovač krytku.
Nevím jak to tu máte s reklamou, aby mě někdo nenapadl, že dělám prodejci reklamu, tak vám stránky pošlu v soukromé zprávě.
(s prodejcem nemám nic společného, jen se s vámi dělím o zajímavé ceny)

Jop,
Tak takový mlhovač mám (mamka mi ho koupila k Vánocům do takové té "okrasné mísy" - jak je na tom shopu na obrázku). Nevím jaké máš terárko, ale pokud je větší než 30x30 tak nedoporučuju. Tyhle mlhovče
a) strašně rychle odcházejí (musí se do nich potom kupovat ty nové membrány myslím)
b) strašně málo mlhují - taky jsem přemýšlela, že si to hodím do terárka, ale prostě to nemá takový výkon, co by člověk potřeboval. A navíc tím jak rychle odcházejí, tak jim i rychle klesá výkon.
c) ty diody vypadají hrozně - ale ok, to je jen otázka vkusu (ale pozor, nedají se nijak vypnout, vyšroubovat, zakrýt - prostě nic)
Nevím, za tu cenu to můžeš zkusit, ale pokud nemáš opravdu malé terárko, raději si kup nějaký dražší a výkonnější mlhovač.
Ale je to jen můj názor.

Asi jsem tak trochu "konzerva", ale podle mě jsou tyhle mlhovače jen zbytečně vyhozené peníze, které by se třeba daly použít na užitečnější věci. Nehledě na to, že podobné elektronické vymoženosti (obzvlášť ty relativně levné) se můžou kdykoliv porouchat, a v konečném důsledku mohou nadělat víc škody než užitku. Kdo má jen jedno, (2,3), prostě jen několik terárek, bohatě vystačí s obyčejným rozprašovačem za čtyři pětky (postrikovace.heureka.cz), který udělá nejenom úplně stejnou službu, ale navíc máte vlhkost pořád pod kontrolou.

Sorry za OT, ale prostě mi to nedalo.... ;-)

to marecek007 - Estetika = filozofie zabývající se krásnem. Lidsky řečeno, je to vlastně cit, či schopnost vnímat krásu (alespoň tak je to psáno ve výkladové encyklopedii slov). Pokud máš pocit, že elektronický mlhovač je natolik krásný, že bude v teráriu ozdobou, pak je to v pořádku. Jestli ho však hodláš v terárku nějakým způsobem zamaskovat, potom to s estetikou nemá nic společného a jde jen o zbytečné utracení peněz... :-D

Podívej se na fotky o pár políček výš,a pak mluv o tom ,jestli je schovaný mlhovač krásný,nebo není.A nepruď.Jak jsem to už psal,můj legoš to prostě miluje.A mluvíme tu o nejlevnějším řešení.Přečti si všechno v tomto vlákně,a pak vnucuj někomu svůj názor.Jen se tu bavíme jak zdokonalovat a vylepšovat terka.A vypadá to vynikajícně.

LEGO25 - To není ani pruzení, ani vnucování názorů, jen věcná připomínka. Je mi vcelku jedno, co si kdo dá do terárka, to je každého věc. Jen mě zaráží, že mluvíš o nejlevnějším řešení a zatím tu vymýšlíte z odpuštěním ptákoviny. No nic, už se Vám do toho nebudu vměšovat, dál si tu s chutí "zdokonalujte a vylepšujte"... ;-)

Ještě chci podotknout že jsem tam tu lampu koupil v akci před zhruba rokem,tak nevím,jestli tam ještě bude.Ale jestli bude stát třeba 400kč tak se to vyplatí,bo to fakt hulí docela slušně.Nebo to ber jen jako nápad,a kup třeba i jinou lampu s mlhovačem.Určitě se dají koupit i nějaké jiné lampy ve stejné cenové relaci.Tak good luck ;-)

Souhlasím. A ztotožňuji se s tím co napsal RITCHI.
lego25:zdokonaluješ a vylepšuješ terárko mlhovačem, místo toho abys vylepšoval základní věci jako je osvětlení, vytápění a třeba větrání, což je v tvým teráriu podle fotek zde na poradně jeden velkej otřes. Hlavně že se leguán sprchuje pod mlhovačem...

Solar ti na 1/2-3/4 roka stači - čo sa tyka uvb.Mega ide do klasickej porcelanovej objimky,len zaleži aky typ si vyberieš.60a 70 w nie su vhodne na ohrev.Kludne tam tu Solar nechaj do skončenia životnosti-po vypaleni ju nahradiš halogenkou-Par žiarovkou.Len dopln 70 w Mega a nemusiš dokupovat trubice.Pekne ti to presvieti a budeš mat dostatok uvb vo väčšej časti terka,lego si bude sam mat možnost vyberat miesto "slnenia". Na mlhovač sa vyprdni,škoda penazi-nevidim prakticky vyznam v takom väčšom terku.Neaka estetika je legovi totalne u pr.. kradnuta. ;-)

Ak sa nemylim,na fotke som videl,že maš časť stropu pletivo.Daj tie lampy hore nad terko a maš pokoj.Zamaskuj ich neakymi rastlinami a nemusiš sa bat popalenin.Tu solarku nevyhadzuj po 1/2 roku,ked si ju už raz kupil,tak ju nechaj do vypalenia.Ona nestraca funkčnost svietenia po 1/2 roku,ale strati intenzitu Uvb.

A nemůžu znát každého chovatele na internetu osobně.To dá přece rozum.Vesměs tu jsou chovatelé,o kterých se na konec dozvím,že jim je 15let a jsou sprostí.Já si nejsem vědom že bych byl nějak neuctivý a už vůbec né sprostý.Oplácím stejnou mincí.Jen jsem dal návod,a neptal jsem se na něčí názor.Až budu chtít znát něčí názor,tak vytvořím nové vlákno.Doufám že jste to konečně pochopili páni chovatelé.A klidně mi tu ještě něco krásného napište já se tím nesmírně bavím.Vůbec mě to nerozčiluje a na opak se rád přidám do diskuse.:-D:-D:-D

Ja sa svojou pracou nepotrebujem chvastat,je to môj 1. vyrobok :-p Terko je take ,ake je,mne ide o prakticke využitie priestoru.Na rozdiel od teba ho ešte stale môžem prerabat,ako prax ukaže chyby.Ak si mysliš,že tvoje vyrobky su vhodnym a estetickym doplnkom do bytu,tak si to mysli dalej.:-D ,len trošku pridaj na tej estetike.
Jednou z mojich vlastnosti už od detstva je-nezavidim a ani nnemam v plane nikomu nič zavidiet.Prosto je to tak ako to je a nič neriešim.:-D Mna vôbec netrapi aki vyrastu legovia.Mne ide v 1. rade o ich zdravie a pohodu.Už teraz ti môžem smelo povedat,že nebudu žiadni obri. :-p Ale neboj,tebe vyrastie riadny maco-len ho viac dopuj myšami a muchami.
Nie je umenie vychovat zdrave mlada,skus to aj naopak..:-p:beer:
P.S. To,že si mi dvaja nerozumieme je zrejme a mne to je uplne fuk,ale nenapadaj skusenejšich.;-)

Jsi už dost velký na to,aby jsi přemýšlel.Chovat zvíře,dnes umí každý malý kluk,když dodrží určité zásady chovu,tak to jde.
Odchovat zvířata je,ale jiná.To jen tak někdo neumí.A právě díky lidem jako je pan Horčic a Madmik,je to už jednodužší.Prože tito lidé bezplatně radí a předávají svoje zkušenosti.

Vážení číst některý tyhle diskuse je fakt zábava. Osobně smekám před lidmi jako je MadMike protože toho odchovali opravdu hodně. Na druhou stranu musím otevřeně říct, že např. v tomto vlákně se někdo ptal na možnost vyřešení mlhovače. Lego mu poradil a ukázal postup, který použil on. To považuji za dobrou radu, když už tu o radách Melda mluví. Všichni ostatní do toho začali akorát remcat. V takovém případě je mi upřímně jedno kdo je co zač. Pokud chci poradit, tak buď napíšu "Já bych to doporučoval dělat takto a takto.", nebo "Já mlhovač nedoporučuji, proto a proto." Příspěvky typu "Řešíte tu kraviny", Melda nezlob se, to nepovažuju za radu, ale opravdu za remcání. A pokud by si někdo měl "zasloužit" úctu, tak do toho patří i vystupování zde na diskusi a ne jen to, jestli má doma 20 zvířat. Lego jinak dobrá práce a díky za návod, třeba se jednou bude hodit :-)

MadMike protože toho odchovali opravdu hodně

Leda tak velký prdlačky :-D, já se posledních X let zabýval léčením zmrzačenejch legů, jestli to tak můžu napsat, takže to poslední na co bych měl "náladu" byly nějaký odchovy (bych předně musel mít taky nějaký zdravý samice, že :))). Já jsem uplně normální začátečník ;-), nic víc, nic míň. Něco se mi tu už samozřejmě vylíhlo, ale nic co by ze mě dělalo zkušenýho chovatele, na rozdíl od ritchiho ;-)
Co se týče remcání - hele původní RITCHIho podnět byl uplně v poho a korektní, navíc mi mluvil z duše. To, že na něj LEGO hned vyskočil "ať neprudí" a nevnucuje názory donutilo ostatní (i mě) zareagovat. Kdyby se nechoval jako uražená hvězda, bylo by to v klidu ;-) - inu i muži mají své dny :-D

Tak zcela po pravdě naprosto netuším kolik tu kdo čeho odchoval :-), někteří lidi se občas pochlubí v "pochlubte se" tak z toho se dá plus minus něco odvodit, ale jak asi sám víš tak spíš množství zvířat než "chovatelské úspěchy", takže se těžko rozeznává, kdo je zkušený chovatel a kdo zkušený "diskutér" ;-). Jinak nechci tu řešit kdo vyskočil první nebo nevyskočil. Mě přijde kupříkladu mlhovač fajn zpestření terka a do vivárka k phelsumám ho chci dát taky až promyslím co a jak :-) Vůbec neřeším zda to má nějaký efekt či nikoliv, což autor napsal taky. Prostě to beru jako zkrášlení vzhledu. Nikoliv tem mlhovač samozřejmě ale tu mlhu ;-). Na druhou stranu rád si poslechnu pokud někdo má špatnou zkušenost. Příspěvky typu - není to estetické - jsou v tomto případě užitečný jak veverce louskáček. Jinak ano, LEGO mohl zareagovat mírněji, ale tak starší pardálové by mohli mít s náma zobákama trpělivost :-).

ano já si ho taky objednal ale tvůj dotaz výdím až ted´ a nemám tu trojnožku objednal jsem si jen mlhovač za 119 a trafíčko taky za 119. Prosím tě ten mlhovač může být i potopený to asi ne? zajímalo by mě jestli by ho nešlo nalepit na polystyrenový plovák a tím vyladit jako stálou hladinu abych nemusel tak často dolévat nebo b sy udělat dopouštění s láhve kterou třeba schovám nad terárko díky moc za odpověd

Momentálně jsem ve fázi kdy řeším stejný problém, chci mlhovač který mne dokáže vyrobit mlhu pro 4 terária, centrální umístění pod terárii, vývod hadicema, redukci z jedné na čtyři bych si vyrobil, délka cca 70 cm, dokáže např. Zvlhčovač vzduchu PROFESSOR Z-14 dostat mlhu těch udávaných 70 cm ? Nebo nějaký jiný systém? Zvlhčovač-mlhovač, popřípadě i rosič v jednom ?

díky