
"obalovani" krmneho hmyzu vs. jeho dopovani v krmeni pro nej?
Zajimal by me nazor na tohle - klasicky se doporucuje "obalit" krmny hmyz v mineral-vitaminove smesi nez se da zkrmit, ALE - pokud se nekrmi "z ruky" (coz jde treba u nasich vousatek, ale stejne jim to "nevoni") tak to z potvor opada a maj toho na sobe nula-calá-nic. Pokud mam vlastni chov krmneho hmyzu (mame vlastni chov B.Dubia) neni lepsi / nestaci jen dopovat tim samym krmeni pro nej? Klasicky mame pro svaby smes drcenych psich granuli smichanych s roboranem h...
Trošku jsem se hrabala v historii dotazů/odpovědí ve snaze objevit jistou informaci. No, zatím neúspěšně, ale jelikož je jí toto vlákno velice blízko, s dovolením (nebo i bez něj
) jej vzkřísím...
V současné době šváby krmím směsí drcených psích granulí a ovesného šrotu (je levnější než vločky a v podstatě jde o totéž, jen v jiném tvaru), do které přidávám plastin/roboran H. Nějaké to ovoce, zelenina, aqua gel...standardní sortiment podezřelých.
Jedna věc mi ale už delší dobu vrtá hlavou a nepodařilo se mi na ni nalézt jednoznačnou odpověď - do jaké míry šváb samotný využije ve svém metabolismu vitamíny a minerály získané ze směsi plastinu a roboranu H? Jsou jim přímo k užitku, zvednou nějak měřitelně jejich životnost a produkci, nebo to má smysl jen kvůli zvířatům, která si jimi následně vycpou bříška?
Jde mi především o to, že kdyby se jednalo o druhou možnost, jak velké množství těchto minerálů jsou schopni ve svých tělech udržet a kolik bez užitku vyloučí? Byl by potom zásadní rozdíl mezi tím, jestli vitamíny a minerály dostávají pravidelně, nebo se jimi nacpou těsně před zkrmením?