Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je zdravy polnicek?

Dobry den, rada bych se zeptala, jestli je pro suchozemskou zelvu 4prstou vhodny jako potrava tzv. polnicek (salat). Ma ho velmi rada a "rozumi" si s nim vice nez s brokolici nebo jablkem. I kdyz to taky dostane pro spestreni. Polnicek jsem objevila nahodne, tak se chci zeptat, jestli to pro ni nemuze byt nejak skodlive, kdyz ho ji ve vetsi mire nez ostatni zeleninu. Dekuji predem.

Tak jak píše Arutha. Postupně převést na správnou potravu. Pokud ale budete příliš ulehčovat želvě příjem potravy krájením, nebude nucena používat tlamku tak jak má a dočkáte se tohoto:
[http://i188.photobucket.com/albums/z246/zelvykh/Ko   pie-P5230074.jpg]
[http://i188.photobucket.com/albums/z246/zelvykh/Ko   pie-P5230068.jpg]
[http://i188.photobucket.com/albums/z246/zelvykh/09   8.jpg]
[http://i188.photobucket.com/albums/z246/zelvykh/09   7.jpg]

Podívejte se co dokáže zpracovat margináta. Je to natočeno sice asi nekvalitně, ale žádný přeborník holt nejsem. Kus dřevnatého stonku ji chutná tak až jí lítaj sliny i z nosu :-)
http://www.dailymotion.com/video/x5qi3s_tmarginata -a-koyen_animals

Ale fuj:-( Pardon, nemohl jsem si pomoct. Já měl na mysli krájení jen kvůli tomu přechodu - promíchání. Když byly moc velké kousky, stejně si želvata vybrala to co chtěla a zelí zůstávalo ignorované. Při menších kouscích neměly želvy na výběr a braly všechno. Teď už zelí žerou bez problému, takže mají zase větší kousky. Mě takhle chvilku zlobily mladé uhlířky (odmítání zelí), nucený přechod dle popisu výše trval max. týden až dva.

Takže jak jsem pochopila v zimě pouze čínské zelí?A mohu jí dát občas jablko nebo kousek mrkve?A granule jsem koupila od Vitakraftu Reptile special,myslíte, že jsou ok?No je fakt, že když jsem jí dala jako chuťovku ledový salát, že se mohla utlouct.Přišlo mě to v porovnání jako děti, který dostaly čokoládu :-).Díky.

No je fakt, že když jsem jí dala jako chuťovku ledový salát, že se mohla utlouct.Přišlo mě to v porovnání jako děti, který dostaly čokoládu

No a přesně tak je to potřeba brát, jako čokoládu.
Nemusíte dávat pouze čínské zelí, možností je víc, zvlášť pro malý počet želv, (přiznám se že jsem línej možnosti vypisovat když už napsané jsou) vždy však musíte dbát na co nejoptimálnější složení.
I to jablko a mrkev občas nevadí, sice je to spíš pro váš dobrý pocit ale jistě nevadí, pokud se to bude brát jako ta čokoláda.
A když jsme u těch dětí, granule i když kvalitní by se daly dobře přirovnat ke konzervě. Představte si že stále krmíte děcko tou nejjakostnější čokoládou a nejlepšíma konzervama, tak asi tak.
Také je třeba hlídat samotný objem takové mňamky. Ona čvrtka rajčete je pro člověka kousek, ale pro malou želvu je taková čtvrtka kolikrát větší než samotná želva. Berte to tak, že když třeba dáte rajče koníkovi, bude rád a určitě mu neublíží, zkuste mu jich ale dát třista kilo najednou. Nejspíš to nerozchodí a ten váhový poměr není tak nesmyslný jak se na první pohled zdá.