Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pochlubte se - psi II

Vím už tu jedno vlákno je, ale zdá se mi že je celkem dlouhé. Už mě nebaví rolovat:-). Pokud se vám nezdá tak mě klidně smázněte nebudu to brát osobně.:-)

Neváhejte a vkládejte.;-)

A zároveň sem vkládám ty svoje.

První fotka: Náš nový přírůstek Anglický bulteriér (Fenka) (Boffeta)

Druhá fotka: Thajský ridgeback (Fenka) (Braya)

Třetí fotka: Hladkosrstý foxteriér (Pes) (Valda)
Změna předmětu, původně: Pochlubte se naši pesani.
Prosím dodržujte již předepsané nadpisy,at se dají stará vlákna snadno nalézt vyhledávačem:-) (Melda) (MadMike) (MadMike)

loading...

MF - krásní psi (ČV), ale bacha, jsou ještě dost neustálení a to hlavně povahově, ikdyž i v exteriéru jsou slušné rozdíly. Osobně jsem ještě nepotkal ani jednoho vyrovnaného - buď byli ustrašení, nebo vzteklí. Po dlouhém zvažování jsme od čévéčka upustili...

Pro SNBák: Děkuju, snad si to bude myslet i rozhodčí na výstavě :-) Nejlepší mi přijde, jak bohatá je u těchto psů mimika.. Filča pořád něčím na hlavě hýbe, dokáže tím dát najevo úplně všechno. Je to můj celodenní společník, jezdíme spolu do práce, z práce, spí samozřejmě v posteli... Jen do školy se mnou nesmí.

Pitbull a AST jsou dvě rozdílná plemena. U nás není pitbull kynologicky uznané samostatné plemeno, nedá se u nás vystavovat a uchovnit. Důvodů je mnoho. Rozdíl mezi těmito dvěma je na první pohled vidět. Pitt je menší, chudší osvalení. Má menší hlavu a trochu odlišný tvar lebky, resp. čelistí.

Teď si nejsem jistá, co přesně myslíš.. AST je tvrdohlavý, hrdý a svéhlavý pes, který nutně potřebuje pevnou ruku - důslednou výchovu. Jsou skvělí hlídači, a to jak objektu (bytu, zahrady), tak i svého pána. SBT miluje všechny lidi, ve Velké Británii je toto plemeno označováno jako Baby Bull, je to pes, který se skvěle hodí do rodiny k dětem. Tenhle pes se nedá použít k hlídání, nedá se učit obraně. Společná pro tyto dva psy je aktivita.

pokial ja viem tak vychadzaju z toho isteho akurat chovna linia sa trosku rozstepila kedze FCI uznali AST ako plemeno ktore sa hodnoti vo vystavnom kruhu . . .cize ma limity vyhove velkostne nejaky ten standard a tak. Zatial co Pitbully sa chovali a chovaju mimo nejaky prisny standard ( preto aj ta vecsia variabilita) ako pracovne psy a hlavne na "Gameness" vykon, napr. vaha sa moze pohybovat medzi 11,30 a 34 Kg. U AST to nie je take benevolentne skratka vystavny hafan. To ze sa jedna o dve uplne rozdielne plemena ako popisujete s tymi dorbniymy nuansami by som netvrdil. V 50. rokoch poskytol American Kennel Club rechodnu lehotu kedy sa dali pity prihlasit ako AST. Na kolko sa to vyuzilo nie je zname, uvedena lehota medzi casom vyprsala a dnes uz zmiesanie plemien nie je mozne.

To je pravda. Proto pak hodně záleží na tom, odkud jsou předci přivezeni a jací jsou zase jejich předci. O tomhle velice dobře píše paní Ing. Petrusová ve své knížce o tomto plemeni. Každopádně u té hmotnosti AST je to také různé. Není uvedeno, kolik mají vážit, musí mít jen dobrý poměr váhy a výšky plus splňovat další kritéria. Jinak můj osobní názor je, že právě to, že jsou pitbullové chováni mimo standardy plemene jim velice škodí. Jsou tak pouštěni do chovu psi nevyrovnaní s různými genetickými vadami.

jj a najzvlastnejsie ale je pri tychto pitoch ze tie najlepsie zachranarse, pracovne, vyprostovacie, a policjne psy vyzerajz ako uplne bastardy . . proste ko taky skaredy chudy AST a mavaju najlepsie vysledky . . no kazdopadne tito psiky mam rad. Klasicke buliky sice najviac ale tak aj ostatne bull . . . . su krasne.

Dovolím si nesouhlasit. Pořád je to bull a i ve stafbullovi je neuvěřitelná síla, hrdost, tvrdohlavost, perfektní obránce své "smečky" atd. Já osobně jim říkám, dělové koule, protože to co je v amstafovi, je i ve stafbulovi. Stafbul je pouze klidnější a přítulnější, proto se používá na terapie k nepohyblivým lidem, mentálně postiženým atd. Ale jinak umí hlídat, umí kousat do rukávu, a umí se postavit kdekomu. Prostě je to teriér a k tomu bull.

Ale dyť já jsem nic neodsekl nebo tak, psal jsem že se rád nechám poučit od chovatele.. Sám mám zkušenost jen s RR a o těchto mám spíš načteno a známé chovatele. Co zase já vim, že jsem třeba viděl pár fotek stafbula letícího na figuranta v 1,7 metru výšce, což mi nesedí s tím, že se nedá cvičit na obranu..
Co jsem teda nepochopil vůbec byl příspěvek AAA, který míchá hrušky s jablky, myslel jsem totiž, že řešíme amstaf x stafbull..:?:
Luc: Můžete teda stručně charakterizovat povahu stafbulla a popsat člověka, ke kterému se hodí, vztah k jiným psům apod. a pár příklady to vyvrátit u amstafa? To vše podle vašich zkušeností a znalostí?:-)

Amstaf rozhodně není pes, který by se hodil pro každého člověka. Je sice dobrý společník i ochránce majetku, nicméně výchova vyžaduje mnohem více trpělivosti a důslednosti, než jiná plemena. Tento pes špatně snáší samotu, nehodí se umístit ho do kotce, kde svého pána uvidí jen pár minut denně. Těžko se trvale snáší s dalšími psy. Společně je možné trvale chovat pouze pár. Co se týče agresivity dál, tento pes je útočný přímo úměrně tomu, k čemu byl vyšlechtěn. Nejvetším problémem je nízký práh dráždivosti, tzn., že útočí mnohdy na velmi malý podnět vydráždění a to nekompromisně a tvrdě. Svoji potrhlost zdědil AST po teriérech, je to ta bláznivější a veselejší část jeho povahy, která ho občas nutí neposlouchat, kousat věci, skákat.. Po buldocích pak zdědil umíněnost, v dobrém i špatném slova smyslu. Co se týče výcviku, AST není klasické služební plemeno, težko snáší změnu psovoda - pána. Veškeré činnosti musí AST vykonávat z lásky ke svému pánovi, pokud budeme psa nutit, výcvik provádí s neochotou a často s chybama. Na výcvik je potřeba hodně času, časté opakování. To, co se naučí si dobře pamatuje. Dlouhé série cviků psa rychle unaví a ty ho pak přestanou bavit. Stavbou těla se toto plemeno hodí pro krátký a silový výkon, ne pro mnohahodinové pátrací akce, dlouhé výlety v běhu vedle pána - cyklisty apod., tedy např. pro ochranu objektu, auta, zadržení útočníka, hledání drog... Výcvik veškerých obranářských disciplín by se měl provádět pouze za pomoci a dozoru školeného výcvikáře.

Stafbul: Pokud je mi dobře známo, nejsou známy žádné útoky na člověka stafbulem, je to velmi spolehlivý pes. I zde je nutná důsledná výchova. Je to pes, který potřebuje hodně pohybu, hodně aktivity. Každopádně nepotřebuje žádné dlouhé výlety, ale spíš se vyblbnout, pohrát si, aportovat, plavat. Je to pes velmi inteligentní, odvážný a houževnatý. Výborně se hodí k dětem, které bezmezně miluje. Na rozdíl od AST je to pes s pevnými nervy, je bezproblémový a proto v Anglii tolik oblíbený. Není to uštěkaný pes, stejně jako AST se nehodí do kotce. Nehodí se jako hlídací pes. Klasického výcviku se nadšeně účastní, rychle se nové povely učí. Stafbulíci jsou dobří stopaři, milují výcvik obrany i poslušnosti (!!! to, že visí někomu na rukávu při výcviku neznamená, že pes je skutečně schopný hlídat objekt). Myslím, že ani toto plemeno není vhodné chovat trvale ve smečce, nicméně ze zkušenosti mohu říci, že krátkodobě se s jinými psy snáší velice dobře.

Tak, myslím, že jsem to napsala docela podrobně a je z toho tedy jasné, pro koho se pejsci hodí a pro koho naopak ne.

Plánujete pejska s PP?

Nejspíš jo. Chovatelskou stanici vyhlídnutou zatím nemám, máte nějaké doporučení? Já v té rase ještě nemám úplně jasno, ale stafbull je jedním ze současných favoritů, dá se říct hlavní. U mě je ale možné všechno, takže můžu nakonec klidně zkončit u nějakého chlapíka např. z útulku. Nikdy nevím jaká situace přijde, např. v létě jsem už byl rozhodnutý odvézt si psa z Rumunska, nakonec to nevyšlo, nejen protože ho někdo hned druhý den po našem seznámení ukradl.

Tak jsem měl asi doma i na cvičáku nějaké vyjímky. Přít se samozřejmě nebudu, protože už je to nějaký pátek, co jsem se o to intenzivně zajímal, ale jak říkám, ty které znám, tak umí být ostří hoši. Ale je fakt, že staford je o něco choleričtější, na tom se shodnem.

no jo já jsem ho nahoře viděla, vím, že tady ta vlákna už proběhla, ale byl to "samý staford" tak jsem tam ty naše potvory ani nevkládala :o))) ale teď, když jsem zahlídla foxíka tak jsem si říkala, že nás tedy bude víc :o) no jo máme dvě holky foxlice a dvě holky kníračky, s foxlicemi pracuji :o)) přešla jsem k nim po 20ti letech s velkými knírači a jsem docela spokojená, malé skladné, ale velmi a velice pracovité a houževnaté :o))) super plemeno :o))) a přitom tak neskutečně "obyčejné":-)

Myslel jsem to samozřejmě ironicky. Jsem pejskařem od malička a výmysl "novinářů" TV Nova a jejich termín bojové plemeno mne nadzvedává ze židle, protože tento termín v kynologii prostě neexistuje. Jsou psi služební, společenský a lovecký. Takže termín bojového plemena uvádím vždy ironicky;-).

Podle mě to bylo určitě myšleno ze srandy...Taky kolikrát k nějaké fotce schválně připíši že je to bojové plmeno,protože když vidíš jak se to s tebou válí v posteli (alespon u mě tomu tak je:-D),tak ti to spíš přiapdá jak nějakej maltézák ,,,:-DNechápu proč mají "bojová" plemena takovu špatnou pověst,z vlastních zkušeností vím že nejagresivnější psi jsou ti nemenší (alespon vetšinou) ...

jj to je pravda,že je rozdíl mezi kousnutím od kokra nebo třeba pitáka ...Ale celkově si myslím že čím menší pesan tím je to větší vztekloun ,,,Třeba známí mají dvě čivavy a řeknu vám že "potrhlejšího" psa jsem ještě neviděl ...Náš pes si jich vůbec nevšímal a v klidu ležel pod stolem venku,..Za to ti dva prckové dělali takovej rambajz,že by se z toho jeden scvokl ...Samozřejmně že jsou i vyjímky jak mezi malejma tak mezi "bojovákama",ale nejdůležitější je v tomhle výchova ...I když některé aspekty se těžko u některých psů potlačují jako např. agresivita vůči jiným psům,poslušnost atd. ,,,

[http://img253.imageshack.us/img253/1081/32009nitra 5.jpg]

Nedá mi to, ale musím se pochlubit :-), Džerinka je už letos po páté vítěz plemene (BOB). Včera vyhrála pátou výstavu v Ostravě. Jinak předešlé výstavy, v únoru dvoudenní Brno, v březnu Katovice a Nitra.
Výše je fotka po výstavě v Nitře.
Kdo by měl eventuelně zájem tak pravděpodobně by měla být někdy v říjnu nakrytá a pak doufejme budou štěňata :-).
Doufám že to nebudete brát jakože nějak vyšiluju, prostě mi to ale nedalo... :-)

ty jo tak to je síla. to je asi jako kdybys o ženský co má 150 kilo prohlásil, že je "hezky kulaťoučká" už chápu tu pohádku - pes válec a kočka koule. Promiň... vím, že labradoři mají sklony k tloustnutí.možná proto na to má dávat pozor majitel (nebo chovatel nebo jak chcete). Nevím, kolik jí je let, ale tímhle jí výrazně zkracujete život (i jeho kvalitu)

Zdravím, posílám fotky z výstavy trpasličích pinčů, které jsme se zúčastnili. Konala 12.9. v Brně.
Náš Fabio poprvé soutěžil ve TŘÍDĚ PUPPI.
Zvítězil mezi červenými psi a jako nejhezčí pes mezi štěňaty absolutně -NEJHEZČÍ PUPÁK
Hodnocen byl jako velmi nadějný.

[http://img225.imageshack.us/img225/1827/p1030507.j  pg]

[http://img143.imageshack.us/img143/2403/fabiopisko  vec01.jpg]

Jinak jeste k bojovim plemenum..Podle me jsou psi kteri jsou nazyvani "bojovi" jsou temer v kazdem pripade mazel a ne zadny trhac .. kdyz jse se dival na TV tak delali pruskum a nejvetsi pokousani bylo zaznamenáno od Kokrspanelu a pak obycejnych Nemeckych ovcaku ,
PS: my mame doma buliky jak ja rikam "máme doma bojová a válečná plemena,protože se ve tmě bojí(tak řvou jak posraný) a válíjou se! " :-D

Ahoj mam velkou prosbu na vsechny chovatele pitbulterieru stafordu,kdo by daroval stenatko svetlejsi barvy nejlepe psa ale na pohlavi az tak nezalezi do dobrych rukou nebo pejska do 1,5 roku.Budu moc vdecna za kazdou nabidku chci ho ke svemu pitbulovi ktery ted prisel o kamaradku a hrozne se mu styska steskem ani nechce jist,doma knuci,strasne mu Wendy chybi asi jako nam.Umrela nam ze dne na den v noci,nejspise pri spanku aspon v to doufame.Moc dekuju za kazdou nabidku,bude se u nas mit dobre.Jsme z Ostravy tel 774853766,diky moc vsem.Na fotkach nase Wendy na kterou nikdy nezapomeneme:(

CSV jsou ponekud bojavy psi a na nejake obrany to psi nejsou.. pokud neni pes zvyknuty odmalicka na hodne lidi kolem sebe a chodite snim kousat tak zneho vyroste pekny nebojacny pes se kterym udelate nejake ty zkousky ale jinak je to pes krasny ale svoji povahou "na nic" jezdim na tato tabory kde je asi 30 "vlku" a jsou uzasny, potvory, mazlove, poserove a jenom jediny 7 lety pes umi pekne kousat jinak vsichni psi zkosky jak na poslusnot tak na to kousani maji problemy udelat:-/

Ahoj. Mám registrovanú CHS Zamaratan. Pohybujem sa okolo psov a hlavne okolo plemena československý vlčiak, žiaľ v momentálnej situácii bývania nemám psa tohoto plemena, čo sa dúfam behom roka napraví a budem sa môcť venovať chovu týchto úžasných psov, prípadne možno v budúcnosti pribudne zástupca plemena laekenois.

Moju galériu trekov, výcvikových táborov, výstav či stretnutí, hlavne (ale nielen) s plemenom čsv nájdete na drymarchon.rajce.idnes.cz

Doma mám zatiaľ takúto fešandu, je ro 6,5-ročná kríženka nemeckého špica. Venujeme sa hlavne turistike a trochu agility a samozrejme že zvládame základný výcvik =)

[http://www.images.dogforum.sk/files/nsvs28r9n8mw0w  0fhhz3.jpg]

[http://www.images.dogforum.sk/files/y3clkjwaerr8we  6s5qx7.jpg]

[http://www.images.dogforum.sk/files/h6tnavxzmltpgr  r3yosj.jpg]

[http://www.images.dogforum.sk/files/mw00mtt81826ti tpnu1x.jpg]

[http://www.images.dogforum.sk/files/3ju9tz5ajuraxw  tqry8d.jpg]

[http://www.images.dogforum.sk/files/64o0k9p2y9zgz0  6zhqaq.jpg]

[http://www.images.dogforum.sk/files/q6ny7q06dt2b0e  xo5jcv.jpg]

[http://www.images.dogforum.sk/files/2pop0wt2ys6iwq  msi005.jpg]

[http://www.images.dogforum.sk/files/ihu8pd5xirf5d9  38bkss.jpg]

[http://www.images.dogforum.sk/files/50cka58p6dbnu8  uf9l7z.jpg]

Ale byl jsi blízko,protože jsou si hodně blízce příbuzní.Tzn.,že bírdi se vyšlechtily ze staroangličáků,což jsou bobíci(Fíci).Ta fotka je dělaná,když psovi byl asi rok a půl a nemá ještě plně udělanou srst,fenka je pětiletá a srst je splívavá,téměř přírodní.Pes je hodně velkej šlechtic a proto má srst úplně jinou strukturu.Je to prostě ,,degene''.