Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co je to za scinka :-) ?

Ahoj,mám takový dojem,že v našich chovech jsou scinkové,tak trochu opomíjení.Možná se pletu,ale při pohledu na stoly prodávajících na burzách jich v porovnání s ostatními zástupci herpetofauny zase až tak moc není.Ale to,abych pravdu řekl není důvod,proč jsem dal tuto terahádanku.V podstatě jsem zapomněl latinu tohoto scinka,kterého jsem včera na burze v Ládví koupil.No a NE a NE si vzpomenout,vím jen,že je to Chalcides ???????:-D Tak,že děkuji v podstatě za radu.Ještě,že si pamatuji,jak se jmenujou moje děti;-):-D:-D Pavel.

[879027-a1_024.JPG ]

[659825-a1_025.JPG ]

[868585-a1_026.JPG ]

loading...

Jedná se o kanárský druh Chalcides simonyi z Lanzarote nebo formu Chalcides sexlineatus bez zbarveného ocásku z ostrova Gran Canaria - tento druh je menší.
Scinkové jsou málo nabízeni, protože je o ně obecně malý zájem. Taky nechápu proč. Vesměs jsou méně nároční, než řada jiných skupin, často barevně předčí více prodávané druhy a dají se přidat do terária s jinými menšími druhy - leguánky, ještěrkami, malými druhy agam apod, bez jakýchkoliv problémů. Aktuálně mám v chovu 21 druhů scinků, kteří žijí vesměs ve smíšených teráriích.

Zdravím,Goniatit mám otázku chovám dva scinky(viz foto),je to odchov a predávajúci mi hovoril že ich rodičia mu boli predaný ako Chalcides simoniy,ale podla neho ide o Ch.sexlineatus (forma bez modrého lesku).Avšak pod dobrým svetlom a z dobrého uhlu sfarbuje ich chvost do modrozelena.Tak je to teda simoniy alebo sexlineatus bez modrého chvosta?Vopred dakujem.

Zdravím,je to spíše sexlineatus. Pro označení Ch.sexlineatus jsou mj. výraznější pruhy táhnoucí se od očí směrem k ocasu. Barevný odlesk se díky charakteru šupin scinků vyskytuje u mnoha druhů, které jinak barvami příliš nehýří. Může být tedy pozorován i u Ch.simonyi. Foto Ch.simonyi je např.tady: http://www.gobiernodecanarias.org/cmayot/medioambi ente/lagartodelagomera/imagenes/lisneja.jpg

Zdravím, jak to tady čtu ve smíšených teráriích. Mám Agamu kočinčinskou samce. Myslíte že by s ním mohl být nějaký scink? Popřípadě jaký? Nebo i něco jiného než scink? Už dříve jsem to zkoušel dohledat a normální odpovědi jsem se nedočkal.:-)

Zdravím,
zrovna P.cocincinus je jako většina velkých druhů agam, co se týče potravy velmi dravý. Dospělý samec v pohodě sežere dospělou myš a s nějakým scinkem by si určitě taky hravě poradil. Samozřejmě je otázka, jestli by ho jako potravu bral. S mláďaty agam kočinčinských by některé středně velké druhy samozřejmě být mohly.