
Petiční akce se chýlí ke konci !!!
Vážení teraristé, dovoluji si připomenout, že petiční akce proti "čipování" jedovatých hadů a krokodýlů v souvislosti s Vyhláškou 411/2008 Sb., trvá jen do konce března. V průběhu dubna chci petiční archy předat ministru Gandalovičovi. Pokud tedy ještě lovíte poslední podpisy, prosím Vás o jejich zaslání nejpozději v prvním dubnovém týdnu. Díky.
Přemejšlel jsem zdali se přidat taky k této petici, ale nevim a to protože si myslim že je třeba chov jedovatých hadů nějak omezit a hlavně nějak registrovat. Dnes totiž 15letí chlapci nosí domu s burzy arietány a pod. Ovšem čipovat 20cm hady a krokodýli neni zrovna nejzdařilejší způsob. Já bych spíše navrhnul že u zvířat kde se kvůli velikosti či jiným důvodům nedá čipovat nebo je zde riziko registrovat pomocí fotky a jinak čipy. Každopádně si myslim že je třeba jedovaté hady nějak hlídat a jejich chov dost důsledně kontrolovat a registrovat. ("černé chovy patřičně oflastrovat dříve než se někomu něco stane) To je pouze můj názor. Bohužel kvůli jedincům trpí profesionální a zodpovědní chovatelé, ale to je tak vždycky. Tak do mě... Nebojím se uvést příklad pana Mazucha který chová snad ty nejbrutálnější jedáky a neni vyjímkou že mu nějaký uteče. Naposledy našel v autě chřestýše který mu utekl a nalezl do auta kde později umrzl protože auto stálo na ulici přes noc v mrazu. Co kdyby někoho uštkl má totiž malé dítě?! Tohle je potřeba vymítit a jestli tomu má pomoct nějaký zákon jsem pro.....
A navíc si vyprošuju, aby jste si bral moje jméno do "huby" a to samé platí s moji rodinou! Je to tu podobné jako na ifauně...Kupuju si ulitu a zalejzám do ni. Nenapíšu už žádný článek, neodpřednáším žádnou přednášku, stáhnu webovky a nikomu nic neporadím a neřeknu. A na téhle dizkuzi už mě taky nikdo neuvidí. Tomáš Mazuch.
Nerozčilujte se Tomáši. Pravdou je, že bychom měli víc táhnout za jeden provaz a ne dupat jeden po druhém. Proto už ani nechodím na sousední diskusní forum, kde se víc jeden snaží druhého sestřelit, než cosi poradit. Nenechme toto zavléct i sem. Myslím, že máme "nepřátel" ze strany úředníků a lidí nechápajících našeho koně. Chtělo by to více soudržnosti.
Každopádně musím souhlasit s Přemkem.Je spousta lidí,kteří nás nechápou a setkal jsem se i s takovými co si ani nepřečetli petici a řekli,že hadům nerozumí a raději se stáhli,aby se jich náhodou něco netýkalo.Přitom petice je sepsána srozumitelně s perfektním výkladem problému.Myslím si,že by jsme měli držet pohromadě a nešít jeden do druhého.Navíc chov jedáků má svá rizika a chovatelé v počátcích ocení každou radu od člověka s tak bohatými zkušenostmi,jako je Tomáš Mazuch.Už tak máme pod nohama naházenou spoustu klacků od lidí se záporným vztahem k plazům.Je až neuvěřitelný,co jsem si vyslechl od lidí:např ,že by zakázali chovat zvířata,která zde přežijí,protože je pak vypouštíme do přírody a oni ničí naše populace
.Kdo z nás zodpovědných by toto udělal?Já říkám NIKDO!!!Všichni jsme si vědomi toho,co by to mělo za následky a tohle dělají tací,kteří nemají zodpovědnost a opravdovou lásku k tomuto nádhernému koni-HOVADA
.Bohužel nás s nimi veřejnost spojuje.Proto,já osobně říkám,že budu vděčný,za každou radu a zkušenost Tomáše Mazucha.
A teď všichni ruku na srdce,kolikrát Vám utekl had
Nejednou jsem v noci stěhoval obývák
.Ale i to k teraristice patří.
Na poslední burze v Ostravě jsem měl petici s sebou, pár lidí se ochotně podepsalo, ale dostal mě chlápek hned vedle mě. Prodával taková ta překrásně načančaná terária a když jsem mu petici podával, že jako chovatele by ho to mohlo zajímat, vrátil mi ji se slovy: "Já žádná zvířata nechovám a nemám čas". Pominu-li jeho nezájem o petici, či spíše zbabělost se někde "zviditelnit", nechápu, jak může takový neumětel vyrábet dobrá terária pro zvířata, o kterých nic neví???
Tak mám obavu, aby celá tato snaha nezůstala nakonec na okraji zájmu kompetentních lidí za dnešní politickou situací.
No,to mi taky jeden řekl,že by hady vymlátil,že jsou k ho...
a v létě,že narazil na Vipera berus ,tak jí vzal klackem svini.
Tak jsem mu řekl,že je to trestný a,že jsou pro nás užiteční narozdíl od takovejch tupců,jako je on. No,ale, že bych ho klidně vzal tim klackem taky,po palici.To mne dokáže fakt nasr.. takovej ........ Pro tyhle ,,lidi,, není ani výraz.Myslí si,že jsou drsný,když zabijou hada? A neni jich málo takovejch hovad.
No vážení přátelé jak čtu tak čtu a koukám,co osoba,to názor-Toma Mazucha znám už spousty let a jářku je z něj dobrý chovatel a nebojím se říct,že odborník.Co se týče čipování našich "mazíků" beru jako absurditu vytaženou sluníčkem z hlav našich hodnostářů vládnoucích českému absurdistánu,kde je vše papažštější než papež.Vždy se totiž někde okouká mustr pro budoucí zákon a několikanásobně předimenzován je po té schválen......je mi z toho šoufl a doufám,že nejsem sám.
je třeba vymítit lidi jako jseš ty! nasral si člověka kterej toho narozdíl od tebe dal teraristice hodně. Jinak ještě u nás nebyl evidovanej případ že by někomu jedovatej had utek a uštknul někoho jinýho než svýho majitele. V každý větě jsi úplně mimo, myslel jsem že jsi to psal v nějakým zatmění mozku a že se brzy omluvíš, ale nestalo se tak jdu do tebe, sám sis o to řek.
pro DROBKA samozřejmě
"Vymýtit" je trochu silné slovo. "Jdu do tebe" - tady není koloseum, nemusíme se tu bít. Chápu Tvé rozlícení, ale kousněme se všichni trochu do zadnice, než se obujeme do ostatních. Čímž se nechci zastávat Drobkovo výroku, jen bych rád apeloval na větší soudržnost všech, ať už chovatelů jedovatých hadů, nebo nejedovatých hadů, nebo ještěrů, gekonů atd. Nebezpečí na nás číhá vně, neperme se tedy mezi sebou.
Halapremek:Omlouvám se...
Nechtěl jsem se původně zapojovat, ale tohle už mi prostě nedalo.
No a co Proboha? Myslím, že každý tu má právo slušnou formou vyjádřit svůj názor i přesto, že tím, jak říkáš, někoho nasere. To co si psal dále je už jen opakování argumentů ostatních a v tom, že je Drobek v každé větě úplně mimo, jsi zase vedle ty. Nevím, proč máš potřebu se do Drobka tak obout, když se tě to netýká? Tím, že se přidáš na stranu většiny se z tebe stane velký borec.
Má úcta
EDIT: pri firn hoy
svůj názor má právo určitě vyjádřit každý, ale slušný mi nepřipadá vyjádřit se o někom koho vůbec neznám, že mu utekl jedovatý had a že mohl uštknout jeho malý dítě. Vytrubovat hned jeho jméno, i když vůbec nemá ponětí cože mu vlastně uteklo, je opravdu velice slušný a nezákeřný. Když tady máme držet pospolu, tak přeci nebudu házet špínu na někoho, kdo se snaží teraristiku propagovat. Drobek sám vyzýval je do mě, tak jsem se do něj prostě obul no a co Proboha? Já se nepřidal na stranu většiny, nevím co kdo přesně psal, jen jsem se přidal na stranu T. M. Jestli nejsi příbuzný drobka tak přeci nemůžeš souhlasit co to napsal,já jen nesměle reagoval.
ps: toho velkýho borce si nech pro sebe
Tak tady se to trochu zkomplikovalo
. Myslím, že nemá moc smysl předávat petici nějakému "dočasně pověřenému uředníkovi"
No, to tedy... Uvidím, jak se to bude vyvíjet. Je to škoda, protože G. byl ze stejného regionu.