Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Kde sehnat keramickou misku na vodu?

Zdravim. Scháním keramické misky na vodu do terárií pro krajty, ale potřeboval bych průměr kolem 20 cm. Doteď jsem používal plastové, ale většnou mi je převrhnou a vodu vylejou. Našel jsem na netu misky pro králíky, které by mi vyhovovaly, ale mají průměr pouze 15 cm. Nevíte náhodou někdo, kde by se daly sehnat větší? Díky. Takhle vypadají:

ja mam pri hadoch take zapekacie mysky z bielej keramiky napr. na francuzske zemiaky alebo podobne veci ( som ustofil matke:) takze sa to urcite da kupit medzi vecami kde predavaju riady a pomocky do kuchyne . . . existuje neprebere mnozstvo tvarov a velkosti, super material, dobra vaha, dobre sa cisti . . ideal ak nepotrebujes fakt nieco velikanske. ale ak ti staci 20cm tak to si najdes.

Ty zapékací misky můžou být samozřejmě praktické, ale nejsem si jist, jestli zrovna bílá keramika nevypadá v teráriu jako pěst na oko. Ty hnědé (jsou to vlastně misky pod květináče) vypadají podle mě daleko lépe a praktičnost je úplně stejná. Jak už tady bylo řečeno, dají se sehnat v každém květinářství, případně Baumax, OBI, Globus, apod.

Ja som pouzival predtym pre hady tiez takuto misku. Ked zacala byt mala dal som ju kamaratovi pre gutky a nakoniec som poriesil vacsiu plastovu - dostatocne velku keramicku skratka neviem nikde zohnat. Zo skla som si zlepil "ram" +- na vysku misky a nalepil lino co mam na podlahe aby to nebilo do oci. Vyhoda plastu je ze sa lepsie umyva lebo nie je porovity, zaroven v svetlej miske lepsie vidno pripadne parazity. U mensich hadov zatial pouzivam misky ktore som mal predtym na male skorpiony. Prave teraz sa zamyslam co dam neskor do terarka s Bci, ale asi znova skoncim u misky z IKEA a nejakeho "ramu" okolo.

P.S.: koberec si nevsimajte, zakryva vyhrevny kabel.

[http://i96.photobucket.com/albums/l165/Bic0/fora/e  4567304.jpg]

hoj takze tu presne co chces na obrazku asi vetsi nedelaji mam ji take v malem a vetsi jsem nikde nevidel...jinak podle pozadavku na velikost bych volil prirodni zapekaci misku :) cena kolem 150 kc a bude spokojenej...je v barve hliny, glazovana...sezenes napriklad tusim v Tescu, a myslim ze jsem ji videl v Ikee minuly mesic...drzim palce :) jinak kousicek za prahou je prima obchod kde maji levne umele kytky perfektne vypadajici a misky vsech velikosti...

Používám misky plastové. Když jsem musel řešit problém s převrhnutím, vyřešil jsem to výrobou betonového podstavce pod misku. Miska do plechového kýble - zalít betonem, nechat zatvrdnout a vyklepnout. :-) Uznávám, asi je to zbytečně složité, ale na plastové nedám dopustit, proto jsem to řešil takhle a ne keramickou miskou. :-)

[http://album.volny.cz/show_image.php?file=/p/pytho ner/30ef808f327d19c0ccb27fe39eef4817]

Zdravim,
tak se mi konečně po dlouhém objíždění různých supermarketů podařilo sehnat tyto keramické misky. Mají průměr 20 cm výšku 7 cm a stály 59 Kč. Ale zjistil jsem, že trochu prosakují. Když do nich naleju vodu, tak zhruba za týden je miska skoro prázdná. Je to u těhle misek mormální, nebo jsou nějaké vadné?
[http://img161.imageshack.us/img161/1319/misky002.j  pg]