Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terahadanky II

Doufam, ze nevadi, ze sem zalozil novy vlakno.
Tady neco ode me:-) Komplet rod Lachesis. Je tam i jedna fotka hybrida (na nej napoveda: je to L.stenophrys x L.melanocephala). Od kazdeho druhu sem dal vic fotek. Snazil sem se dat takovy fotky, na kterejch to de snad poznat. Ale i tak to budete mit tezky...uvidime

1, B.i. správně
4, V.a. správně
3, Uvažuješ správným směrem, ale rossignoli to neni
2, úplně mimo

Co se k irregularis/fusca týče, tak k tomu znám asi jen tohle a upřímně řečeno, sám nevím, jak to tedy je:

Some authors refer the Australian population to Boiga fusca: B. f. fusca in the east and B. f. ornata in the west. Work done in 2000 found no morphological basis for the recognition of two species, although the authors proposed the formal recognition of two subspecies: B. irregularis ornata for the strongly banded, western form; and B. irregularis irregularis for the solidly patterned form from everywhere else. These subspecies categorisations have not been widely accepted.

a co 11-Naja haje:-D ale neukamenuj mě když to bude blbost:-D

7-by možná mohla být nějaká Causus....:?::-) nebo Vipera latifii

ta 14-Rhadinophis frenatum

6-Acalyptophis peronii nebo Parahydrophis mertoni ale to asi spíš:-)

13-možná Leptomicrurus...ale doufám že aspon nastřeluju správným směrem a bude to nějaký korálovec:-D

V pohodě. Nemíříte špatně. Rhadinophis frenatum byla osmička. Tohle je něco jiného. Kdybych napověděl, dáte to rychle... V přírodě se děje takový zajímavý jev, kdy je možné nalézt v různých vzdálených oblastech... Některá zvířata vypadají podobně, jsou to však jiné druhy a žijí jinde...

Mrkněte na to tělo. Velikost šupin, to černá mezi... Nemůže to být R. frenatum, ani to nebude Philodryas, ani Opheodrys...

Zdravím:-), měl bych jednu menší připomínku pro příště. Bylo by možné dávat hádanky s menším počtem obrázků a další přidávat až po uhádnutí předchozích? Rád bych se taky účastnil, ale vždy když na to večer mrknu, vůbec nepobírám co se ještě hádá, co bylo uhodnuto atd:-). Díky

Můžem to udělat tak,že se založí nové vlákno,minimální počet fotek 20ks.Až bude vše uhádnuto zadavatel řekne a vlákno zamknem,založí se nový.Jinak nevim,sám v tom mám guláš a nevim co už uhádnutý je a co ne.Většinu hadů jsem vživotě nevyděl.:-DTak se nejak domluvte.

Jen můj názor. Mohlo by to fungovat tak, že hádanka by byla například na jeden den a obsahovala max 5 fotek označených 1. ->. Po uhodnutí by někdo mohl vložit další, při neuhodnutí by se odpovědi další večer zveřejnili a na řadě by byla další. Takto by zde nezůstávaly zbytečně neuhodnuté věci a mělo by to i trochu vzdělávací charakter. A hlavně by toto vlákno, které je celkem příjemným zpestřením, zůstávalo aktivní. Je to samozřejmě jen návrh, tak jen pro inspiraci :).

Souhlasím se snížením počtu fotek na max. 10 (pokud to bude mít opodstatnění). Normálně jich budu dávat třeba 5 nebo 6. Klidně. Jinak zakládat zvlášť různá hádanková vlákna, to by vedlo k zaplavení TP jenom těmito vlákny. A navíc by to ztratilo atmosféru. Omezení hádání na den je nesmysl. Když třeba několik dní nemám čas, tak bych rád narazil na nějakou zajímavost a ne aby to hned všechno utíkalo. Teď třeba nemám čas, ale koncem příštího týdne se rád na to co se tu dělo mrknu...