Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terahadanky II

Doufam, ze nevadi, ze sem zalozil novy vlakno.
Tady neco ode me:-) Komplet rod Lachesis. Je tam i jedna fotka hybrida (na nej napoveda: je to L.stenophrys x L.melanocephala). Od kazdeho druhu sem dal vic fotek. Snazil sem se dat takovy fotky, na kterejch to de snad poznat. Ale i tak to budete mit tezky...uvidime

Není to můj obor, ale když ti nikdo neodpovídá.
1. stenophrys
2. hybrid
3. muta
4. stenophrys
5. nevím - muta,stenophrys, spíš muta
6. rhombeata
7. acrochorda
8. stenophrys
9. melanocephala
10. muta,stenophrys spíš muta
11. melanocephala

Tu 5 a 10 tipuji aby to vycházelo do počtu. Ty mrňouse znám z internetu, krásná fotka.

1. mas spravne
2. mas spravne
3. mas spravne
4. mas spravne
5. myslel sis dobre, je to L.m.m
6. mas spravne (tohle kdybych videl na vlastni oci, tak nevim, co bych udelal, ale asi bych si je nacpal pod triko:-D)
7. mas spravne
8. mas spravne
9. mas spravne
10. myslel sis dobre, je to L.m.m
11. mas spravne
Davam za jedna:-)

Bombina ale jo. Takže zřejmě B. orientalis.
U toho druhého prcka jsem zřejmě blbě napsal rodové jméno, z hlavy to nedám, měl jsem na mysli takovou malou ropušku. Ale nejsem žádnej žabař (teda vlastně jsem žabař v žábach):-).
P.S.: pokud nemáš ruce jako Gulliver, tak jsem celkem, předpokládal, že nejsou moc velcí.:-)

1. Timeresurus borneensis
2. Popeia fuccata
3. Naja sumatrana
5. Calliophis (Maticora) bivirgata flaviceps
6. Homalopsis buccata
7. Boiga nigriceps
8. Boiga drapiezii
9. Xenochrophis trianguligerus nebo Rhabdophis ssp?
11. Aplopetura boa
12. Dryocalamus subannulatus
13. Lycodon laoensis
14. Macrocalamus chanardi
16+17. Asthenodipsas vertebralis
18. Sybinophis collaris?
19. Ptyas (Zaocys) fusca

a se zbytkem jsem v pr........

Omlouvám se za zdvojené foto a popisky a také za to, že píšu až teď, měl jsem náročnej pátek:D...
Takže co jsem se dozvěděl za správné odpovědi:
3. Naja sumatrana
5. Bungarus flaviceps
6. Homalopsis buccata
7. Boiga nigriceps
8. Boiga drapiezii
9. Xenochrophis trianguligerus
10. Macrocalamus schultzi
11. Aplopetura boa
12. Dryocalamus subannulatus
13. Lycodon laoensis
14. Macrocalamus chanardi
18. Sybinophis collaris
19. Ptyas (Zaocys) fusca
Ještě něco tam máte tak šup, popř dodám ještě to oc jsem tam chtěl dát kompletně místo těch stejných co tam jsou.

Z Floridy si udělali teraristi jedno velké terárium a dnes už je většina druhů ještěrů tam žijících nepůvodních. První obrázek nevím, anolis určitě, ale na určení je fotka málo detailní. Leiocephalus jsou všechno "carináti", tedy Leiocephalus carinatus, hnědý anolis je A.sagrei.

podle tohodle nikdo,jelikož je to nesmysl....Každé uštknutí má svůj více či méně specifický průběh který ovlivnuje velké množství aspektů.
I když to budeme brát jako "typický" průběh intoxikace dá se s toho poznat jen to že je to neurotoxin,ale těch je spousta-za určitých okolností by se to mohlo přihodit i po pozření fugu.
Btw. kdes to slyšel nebo vyčet? Mi to příde jako z Novy nebo blesku... :-D

to v postatě bylo jasný od začátku,že je to austrálie...odtamtud ti ale vypíšu min 20 druhů kde se klinický průběh otravy může takto projevit -pakobrama počínaje,přes taipany a smrtonošema konče..kdyby to nebyl plaz může to bejt i čtyřhranka...to není hádanka ale věštění z křištálový koule...tfuj tfuj nehrám :-D
Btw. ve Valentovi taky umím listovat,jen jsem línej... 8-)

viper tfuj tfuj,:-) listuj ve Valentovi, ale kdyby to tam nebylo, tak uveďme že i když je to jedovatý druh, pro člověka není potenciálně nebezpečný. Při uštknutí jsou pozorovány anafylaktické reakce. Jedná se o malý rychlý denní druh. Žere převážně ještěry (scinky) a plazí vajíčka. Výskyt severní austrálie.

Pakobry, smrtonoše, taipany a další australský smrťáky vynechejte.

Tak dáme obrázek
[http://img255.imageshack.us/img255/5601/dobrejpoku saletakhlene.jpg]

kroko má bod. Uhodnul jsi, no co jsem četl, tak toxin funguje jak jsem psal. zdroj o toxinu : Kniha Hadi od J.Felixe (1978), zdroj net http://www.reptilesdownunder.com/arod/reptilia/Squ amata/Elapidae/Demansia/olivacea - tam se uvádí že dorůstá cca 80cm, což mi přijde docela malý had.

BTW. Rod Demansia má zástupce různě velké, obr je Demansia papuensis se 180cm, ale taková D. calodera jen 33cm

:-D:-D:-D teda ty mi dáváš....já věděl hned od začátku že je to blbost..ještě tam chybělo:Tento strašný had zove se též Kufie strašná,domorodci převelice se jí obávají jelikož nebezpečenství táž vystavena zakusuje se do ocasu svého a stočena jako obruč rušitele svého pronásleduje a kouše převelice pročež funění velice silné vydává.... aby bylo jisté že protivenství jí činiti nedobré jest....aby se předešlo hrozným následkům hadího uštknutí,jest užíti tohoto prostředku-nejprve třeba jest jed z rány odstraniti,což se děje tím,že se uštknuté místo vyřízne a do rány vzniknuvší nakape se čpavku,kyseliny chromové,dýmavé kyseliny dusičné,tinktury jodové,neb vypálí se žhavým železem...

-nic proti Felixovi,byla to moje první kniha o hadech a mám ji rád,ale je přeci jen 35 let stará,a informace o jedech čerpá snad ještě z Brehma ....

-jen pro zajímavost-Jiří Valenta:jedovatí hadi intoxikace,terapie Galén 2008 "uštknutí způsobuje většinou pouze lokálně otok s nevelkou bolestivostí a lividní zbarvení kůže v místě.Jako součást systémové intoxikace jsou popsány poruchy srdečního rytmu ve smyslu pulsových nepravidelností.

:-) Tak promiň. Při pátrání po informacích o pahrožnýšcích jsem na ni narazil v jednom antikvariátě. Sice některé informace jsou už dnes /jak to napsat/ "překonané", ale vcelku je to docela čtivě napsaná knížka.

BTW : Víc jsem kulil očiska na články v časopise Akvárium terárium z roku 1982-1985. Šel jsem po číslech s články o tropidophisech a fakt jsem čuměl, jak byla teraristika průkupnická. Experimenty pokus-omyl. "padlo mi 40žabek, tak jsem sundal teplotu o 5stupňů a už jsem nezaznamenal žádné úhyny" :-D Fakt maso. Každý zaznamenaný omyl tak jen otevíral prostor pro další experiment s tím, že jste věděli o pár (ale ne zdaleka všech) problémech, kterých se vyvarovat.

Já jsem právě čekala, že se bude svlékat samička. Pak jsem viděla hadíka asi hodinu nehnutě ležet v té svlečce, tak jsem si říkala, že se jí to nějak nepovedlo. Až když jsem donesla foťák tak vidím, že vystrkuje hlavu v místě ocasu. Vzala jsem ho do ruky a jak jsem ho držela, tak z toho hned sám vylezl a vidím, že je to samec:-D.

Ahoj, zhruba před jedním dvěma měsíci jsem na ifauně viděl zajmavou agam(k)u, kolem tlamky měla výrustky (v koutcích úst, jakési plošky) vnitřně zbarvené červeně jež pravděpodobně používá k zastrašení nepřítele optickým zvětšením tlamy. Matné si vzpomínám že se prohání po asijských polopouštích, ale tím si jist nejsem.
Tak jsem zvědav jestli ji dle tohoto popisu identifikujete.

Ahoj, zhruba před jedním dvěma měsíci jsem na ifauně viděl zajmavou agam(k)u, kolem tlamky měla výrustky (v koutcích úst, jakési plošky) vnitřně zbarvené červeně jež pravděpodobně používá k zastrašení nepřítele optickým zvětšením tlamy. Matné si vzpomínám že se prohání po asijských polopouštích, ale tím si jist nejsem.
Tak jsem zvědav jestli ji dle tohoto popisu identifikujete

Phrynocephalus mystaceus:?:

Přiznám se ,že jsem do dneška nevěděl ,že něco takovýho existuje:-)
Ale pseudocerasteska mě napadla jako první a pak už to nebylo tak složitý dohledat:puff:
Na Youtube je video ,jak tim mrská a fakt to vypadá jako pavouk.
Takže předpokládám ,že na to nejspíš láká ještěry podobně jako Cerastes vipera na červika.

Když tak na to koukám. Já bych zůstal u Vipera latestei. Budu hráč.:-D Ty V. a. ruffoi (tuším sever Itálie, Dolomity)to nebudou. Nezdá se mi to. Podle tvaru hlavy a sklonu a tvaru růžku to bude V. latestei. Včera jsem už nastřelil vedle s tou transcaucasianou (což je také poddruh ammodytky). Kdyby aspoň člověk viděl kresbu (Lumo!!!!:-D).

Dávají nám pacholci pěkně zabrat...

Bungarus vůbec. Ten tvar těla a kroužkování je jinde. Ale ten Micrurus už byl přesnější střelba. Napovím. Lokalita je východní Kolumbie, dorůstá kolem 40 cm, popsán na základě dvou samic. Samec tohoto druhu tuším zatím neobjeven. Mám o nich v archívu pěkný článek, tak jsem to sem dal. Ale je to pěkně "hnusnej špek".

Melda: :-)

Uroboros: Tak několik druhů jí opravdu nemá. Třeba M. annellatus, albicinctus, margaritiferus,... Těch Micrurusů je mraky a to množství druhů a zbarvení je docela peklo. Až z toho přechází zrak... I když u těch annellatů třeba záleží na vybarvení. Někteří nemají, někteří matně ano.

Zase ty zmije... Tak ta první bude (soudě podle uspořádání šupin na přední části hlavy) Vipera ursinii. Ta druhá a třetí je podle mě Vipera berus, melanistická populace ze Skandinávie. Tam bývají černé včetně břicha (myslím takhle sytě zářivě černé, celé). Takže to máme první tři. Ještěrku bych musel "googlit". Počkám strategicky na Meldu. :-D

To mi ale budeš muset pomoct.:-D Z Michalovo hádanky jsem popravdě dost nešťastnej.:-D

A to tam jsou neurčení ještě nějací varani a dva hadi od Lachesise. Chtělo by to ty hádanky vždycky napojit na to horní, aby se ty hádanky nemíchaly do sebe. Pak je v tom strašnej bordel. Prostě když zadáš hádanku, aby byla samostatně.

Taky jsem byl a docela dlouho i po nápovědě. Ale pak už to šlo. Snad autor nějakou tu nápovědu přidá...

Jinak bordel v tom je. to je jasný. Hádanky se vkládaly překotně jedna za druhou.
Ten 3. Lacheho had už je vykoumanej, ale poslal jsem mu to přes SZ, takže ještě máš šanci na to veřejně kápnout :-)

A jsi si jistý, že ta jednička není ten Pliocercus elapoides? Pak už mě napadá jen Erythrolamprus mimus micrurus nebo E. pseudocorallus imitující Micrurus nigrocinctus nebo Micrurus bocourti. Nebo je to Micrurus nigrocinctus? Teď už přiznávám mám na stole nějaké ty klíče k určení (spíš tolik klíčů - naštěstí pomáhá slivovice). Střelím do tmy. Erythrolamprus mimus micrurus.

1, B.i. správně
4, V.a. správně
3, Uvažuješ správným směrem, ale rossignoli to neni
2, úplně mimo

Co se k irregularis/fusca týče, tak k tomu znám asi jen tohle a upřímně řečeno, sám nevím, jak to tedy je:

Some authors refer the Australian population to Boiga fusca: B. f. fusca in the east and B. f. ornata in the west. Work done in 2000 found no morphological basis for the recognition of two species, although the authors proposed the formal recognition of two subspecies: B. irregularis ornata for the strongly banded, western form; and B. irregularis irregularis for the solidly patterned form from everywhere else. These subspecies categorisations have not been widely accepted.

V rámci zpříjemnění víkendu budeme hádat.:-) Máme tu 13 hadů. Většina je jednoduchá, takže to bude takový trénink na zbystření smyslů všech hadařů... Takže si to užijte a rychle do toho. Do večera to určitě zvládnete.;-) A pak...:beer::puff:

Jasně. U těch P. jerdonii si nemyslím, že by šli zpátky na Trimeresurus. To ne. Spíš si myslím, že jim někdo dá možná i nové jméno... Jako u Zhaoermií. Spíš tím myslím tohle.

Tak na "Matyldu" nevím, co říct. Někde jsem četl, že se moc ani nepářily s A. ceratophora z jiných lokalit. Nevidím do toho tak, abych mohl posoudit, jestli bylo správné je ustanovit samostatným druhem nebo je nechat jako poddruh A. ceratophora. Není dost informací k dispozici, abych na to mohl mít vlastní názor. Ale bezesporu jde o změnu v taxonomii a ne o nový objev (když jsou v teráriích po celém světě).

1)zeby Crotalus pricei
2)Crotalus ruber
3)Atheris hispida
4) ted nevim
5)Naja nigricincta
6)nechce se me hledat, netusim moc:D
7)Viperka aspis atra
8)moc netusim, pozdeji s googlem se mrknu:)
9)Crotalus cerastes
10)P.j.xanthomelas
11)zeby nakej Drymarchon? Pride mi ten xichtik takovej podobnej
12) to bez googla nedam:D
13) milacek cernohlavej:)

No, bez googla vic nedam, tak kdyztak pak, pokud ted sem neco trefil a bude nalada:D

Ještě není oficiálně uhodnutý ten piebald nahoře. Není to ve finále až tak těžké. Pro trochu té radosti oživíme terahádanky.:-) Dáme deset haďáků. Každý si tam určitě najde toho svého.

popravdě jsem na toho pieda koukal teď poprvý tady v hádánkách, ale vzpoměl jsem si na venomland, že tam je:D Ten totonacus je pro mě trochu novinka:) Tak ještě ty první 3:D To bude oříšek, water snaci jsou všude stejný:D to druhý mi nějak na druhy co mě napadjí nesedí ta hranatá hlava a psammophisky jsou pro mě trochu španělská vesnice pokud to je vůbec ten rod.

Vzpomněl jsi si dobře. Já ho tehdy našel náhodou, když jsem hledal co nejvíce informací o Crotalus ruber. Ten C. totonacus je zase totonacus, jak tomu bylo původně. Dost dlouho v minulém století byl klasifikován jako Crotalus durissus totonacus. Prvního bys dát mohl. Druhý je těžší, ale lokalita je Asie, takže se dopátráš pravdy. Ta trojka je těžší. Jsi blízko, ale i rod je jinak.

Tak tady mě Michal dostal, mé myšlenky se pohybovaly stejným směrem jako u BlackFlamea. Eláfka mě vůbec nenapadla, přeci už je to pár let, co jsem se zajímal o vzácnější druhy tohoto rodu a fotek bylo na netu ještě méně než nyní (příkladem budiž kdysi skoro mýtická bella). Každopádně mojí favoritkou byla a asi stále je tato:
[http://tera.poradna.net/file/view/12117-prj-jpg]
[http://tera.poradna.net/file/view/12118-prja-jpg]

No a teď se můžete pustit do těch mých:-)

Aleši Coelognathus erythrurus je i mým snem. Ale když jsem opustil tato zvířata tak jsem po nbich přestal pátrat i když by to teď možná někdy šlo. Co se týče jak uvádíš bellusky, tak tam jsou ještě i překvapení, ale zatim nezveřejnitelná. Jinak u toho prvního zelenáče jen tak typnu bez nějakýho většího zkoumání nějaká Dipsadoboa? duchesnei,bicolor nebo viridis? To druhý se mi taky trochu zdá jak microlepidotus a tamty 2 budu muset přemýšlet:D

Bergi: Díky za fajn pauzu na oběd.;-) Zkusíme něco nastřílet. Některé znám, zbytek trefím. Jdeme na to!

1.jpg Atheris desaixi
2.jpg Boiga dendrophila gemmicincta
8.jpg Naja samarensis (přemýšlel jsem i nad niveou, ale je to samarensis. Krásné kobry. Líbí se mi z kober asi nejvíc, tak snad dobře)
15.jpg Pseudechis porphoryacus (nádhera)
14.jpg Oyrhopus petola digitalis
3.jpg Boiga nigriceps
4.jpg Nějaká pobledlá Naja kaouthia?
9.jpg Boiga dendrophila gemmicincta
7.jpg Zelené peklo. To nedám... Chironius scurrulus? Spíš bych řekl Leptophis modestus? Možná nějaký Liophis. Nejspíš Liophis sp. mládě nějakého Philodryase? Philodryas aestivus? Buď je to mládě Philodryas olfersi nebo aestivus. Nebo Leptophis modestus.

Pádím. Práce volá...

19-Crotalus durissus culminatus
16-Cyclophiops major
10-Gonyosoma oxycephala
17-Cerastes gasparetti
11-Pseudechis weigeli
14-Philodryas olfersi
15-Opheodrys aestivus
2-Oxyuranus scutellatus
8-Rhadinophis frenatum
18-Trimeresurus puniceus
20-Vipera berus
12-Bogertophis subocularis
6-Agkistrodon piscivorus(ale to střílím jako prase)
21-Elaphe dione nigrita
1-Anilius scytale(taky od pasu)
13-Micrurus limbatus
5-Notechis scutatus

zbytek se nechytám už vůbec, snad jsem se někde trefil:-)

a co 11-Naja haje:-D ale neukamenuj mě když to bude blbost:-D

7-by možná mohla být nějaká Causus....:?::-) nebo Vipera latifii

ta 14-Rhadinophis frenatum

6-Acalyptophis peronii nebo Parahydrophis mertoni ale to asi spíš:-)

13-možná Leptomicrurus...ale doufám že aspon nastřeluju správným směrem a bude to nějaký korálovec:-D

V pohodě. Nemíříte špatně. Rhadinophis frenatum byla osmička. Tohle je něco jiného. Kdybych napověděl, dáte to rychle... V přírodě se děje takový zajímavý jev, kdy je možné nalézt v různých vzdálených oblastech... Některá zvířata vypadají podobně, jsou to však jiné druhy a žijí jinde...

Mrkněte na to tělo. Velikost šupin, to černá mezi... Nemůže to být R. frenatum, ani to nebude Philodryas, ani Opheodrys...

Zdravím:-), měl bych jednu menší připomínku pro příště. Bylo by možné dávat hádanky s menším počtem obrázků a další přidávat až po uhádnutí předchozích? Rád bych se taky účastnil, ale vždy když na to večer mrknu, vůbec nepobírám co se ještě hádá, co bylo uhodnuto atd:-). Díky

Můžem to udělat tak,že se založí nové vlákno,minimální počet fotek 20ks.Až bude vše uhádnuto zadavatel řekne a vlákno zamknem,založí se nový.Jinak nevim,sám v tom mám guláš a nevim co už uhádnutý je a co ne.Většinu hadů jsem vživotě nevyděl.:-DTak se nejak domluvte.

Jen můj názor. Mohlo by to fungovat tak, že hádanka by byla například na jeden den a obsahovala max 5 fotek označených 1. ->. Po uhodnutí by někdo mohl vložit další, při neuhodnutí by se odpovědi další večer zveřejnili a na řadě by byla další. Takto by zde nezůstávaly zbytečně neuhodnuté věci a mělo by to i trochu vzdělávací charakter. A hlavně by toto vlákno, které je celkem příjemným zpestřením, zůstávalo aktivní. Je to samozřejmě jen návrh, tak jen pro inspiraci :).

Souhlasím se snížením počtu fotek na max. 10 (pokud to bude mít opodstatnění). Normálně jich budu dávat třeba 5 nebo 6. Klidně. Jinak zakládat zvlášť různá hádanková vlákna, to by vedlo k zaplavení TP jenom těmito vlákny. A navíc by to ztratilo atmosféru. Omezení hádání na den je nesmysl. Když třeba několik dní nemám čas, tak bych rád narazil na nějakou zajímavost a ne aby to hned všechno utíkalo. Teď třeba nemám čas, ale koncem příštího týdne se rád na to co se tu dělo mrknu...