Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terahadanky II

Doufam, ze nevadi, ze sem zalozil novy vlakno.
Tady neco ode me:-) Komplet rod Lachesis. Je tam i jedna fotka hybrida (na nej napoveda: je to L.stenophrys x L.melanocephala). Od kazdeho druhu sem dal vic fotek. Snazil sem se dat takovy fotky, na kterejch to de snad poznat. Ale i tak to budete mit tezky...uvidime

Z Floridy si udělali teraristi jedno velké terárium a dnes už je většina druhů ještěrů tam žijících nepůvodních. První obrázek nevím, anolis určitě, ale na určení je fotka málo detailní. Leiocephalus jsou všechno "carináti", tedy Leiocephalus carinatus, hnědý anolis je A.sagrei.

1, B.i. správně
4, V.a. správně
3, Uvažuješ správným směrem, ale rossignoli to neni
2, úplně mimo

Co se k irregularis/fusca týče, tak k tomu znám asi jen tohle a upřímně řečeno, sám nevím, jak to tedy je:

Some authors refer the Australian population to Boiga fusca: B. f. fusca in the east and B. f. ornata in the west. Work done in 2000 found no morphological basis for the recognition of two species, although the authors proposed the formal recognition of two subspecies: B. irregularis ornata for the strongly banded, western form; and B. irregularis irregularis for the solidly patterned form from everywhere else. These subspecies categorisations have not been widely accepted.

V rámci zpříjemnění víkendu budeme hádat.:-) Máme tu 13 hadů. Většina je jednoduchá, takže to bude takový trénink na zbystření smyslů všech hadařů... Takže si to užijte a rychle do toho. Do večera to určitě zvládnete.;-) A pak...:beer::puff:

Jasně. U těch P. jerdonii si nemyslím, že by šli zpátky na Trimeresurus. To ne. Spíš si myslím, že jim někdo dá možná i nové jméno... Jako u Zhaoermií. Spíš tím myslím tohle.

Tak na "Matyldu" nevím, co říct. Někde jsem četl, že se moc ani nepářily s A. ceratophora z jiných lokalit. Nevidím do toho tak, abych mohl posoudit, jestli bylo správné je ustanovit samostatným druhem nebo je nechat jako poddruh A. ceratophora. Není dost informací k dispozici, abych na to mohl mít vlastní názor. Ale bezesporu jde o změnu v taxonomii a ne o nový objev (když jsou v teráriích po celém světě).

1)zeby Crotalus pricei
2)Crotalus ruber
3)Atheris hispida
4) ted nevim
5)Naja nigricincta
6)nechce se me hledat, netusim moc:D
7)Viperka aspis atra
8)moc netusim, pozdeji s googlem se mrknu:)
9)Crotalus cerastes
10)P.j.xanthomelas
11)zeby nakej Drymarchon? Pride mi ten xichtik takovej podobnej
12) to bez googla nedam:D
13) milacek cernohlavej:)

No, bez googla vic nedam, tak kdyztak pak, pokud ted sem neco trefil a bude nalada:D

Ještě není oficiálně uhodnutý ten piebald nahoře. Není to ve finále až tak těžké. Pro trochu té radosti oživíme terahádanky.:-) Dáme deset haďáků. Každý si tam určitě najde toho svého.

popravdě jsem na toho pieda koukal teď poprvý tady v hádánkách, ale vzpoměl jsem si na venomland, že tam je:D Ten totonacus je pro mě trochu novinka:) Tak ještě ty první 3:D To bude oříšek, water snaci jsou všude stejný:D to druhý mi nějak na druhy co mě napadjí nesedí ta hranatá hlava a psammophisky jsou pro mě trochu španělská vesnice pokud to je vůbec ten rod.

Vzpomněl jsi si dobře. Já ho tehdy našel náhodou, když jsem hledal co nejvíce informací o Crotalus ruber. Ten C. totonacus je zase totonacus, jak tomu bylo původně. Dost dlouho v minulém století byl klasifikován jako Crotalus durissus totonacus. Prvního bys dát mohl. Druhý je těžší, ale lokalita je Asie, takže se dopátráš pravdy. Ta trojka je těžší. Jsi blízko, ale i rod je jinak.

Tak tady mě Michal dostal, mé myšlenky se pohybovaly stejným směrem jako u BlackFlamea. Eláfka mě vůbec nenapadla, přeci už je to pár let, co jsem se zajímal o vzácnější druhy tohoto rodu a fotek bylo na netu ještě méně než nyní (příkladem budiž kdysi skoro mýtická bella). Každopádně mojí favoritkou byla a asi stále je tato:
[http://tera.poradna.net/file/view/12117-prj-jpg]
[http://tera.poradna.net/file/view/12118-prja-jpg]

No a teď se můžete pustit do těch mých:-)

Aleši Coelognathus erythrurus je i mým snem. Ale když jsem opustil tato zvířata tak jsem po nbich přestal pátrat i když by to teď možná někdy šlo. Co se týče jak uvádíš bellusky, tak tam jsou ještě i překvapení, ale zatim nezveřejnitelná. Jinak u toho prvního zelenáče jen tak typnu bez nějakýho většího zkoumání nějaká Dipsadoboa? duchesnei,bicolor nebo viridis? To druhý se mi taky trochu zdá jak microlepidotus a tamty 2 budu muset přemýšlet:D

Bergi: Díky za fajn pauzu na oběd.;-) Zkusíme něco nastřílet. Některé znám, zbytek trefím. Jdeme na to!

1.jpg Atheris desaixi
2.jpg Boiga dendrophila gemmicincta
8.jpg Naja samarensis (přemýšlel jsem i nad niveou, ale je to samarensis. Krásné kobry. Líbí se mi z kober asi nejvíc, tak snad dobře)
15.jpg Pseudechis porphoryacus (nádhera)
14.jpg Oyrhopus petola digitalis
3.jpg Boiga nigriceps
4.jpg Nějaká pobledlá Naja kaouthia?
9.jpg Boiga dendrophila gemmicincta
7.jpg Zelené peklo. To nedám... Chironius scurrulus? Spíš bych řekl Leptophis modestus? Možná nějaký Liophis. Nejspíš Liophis sp. mládě nějakého Philodryase? Philodryas aestivus? Buď je to mládě Philodryas olfersi nebo aestivus. Nebo Leptophis modestus.

Pádím. Práce volá...

19-Crotalus durissus culminatus
16-Cyclophiops major
10-Gonyosoma oxycephala
17-Cerastes gasparetti
11-Pseudechis weigeli
14-Philodryas olfersi
15-Opheodrys aestivus
2-Oxyuranus scutellatus
8-Rhadinophis frenatum
18-Trimeresurus puniceus
20-Vipera berus
12-Bogertophis subocularis
6-Agkistrodon piscivorus(ale to střílím jako prase)
21-Elaphe dione nigrita
1-Anilius scytale(taky od pasu)
13-Micrurus limbatus
5-Notechis scutatus

zbytek se nechytám už vůbec, snad jsem se někde trefil:-)

a co 11-Naja haje:-D ale neukamenuj mě když to bude blbost:-D

7-by možná mohla být nějaká Causus....:?::-) nebo Vipera latifii

ta 14-Rhadinophis frenatum

6-Acalyptophis peronii nebo Parahydrophis mertoni ale to asi spíš:-)

13-možná Leptomicrurus...ale doufám že aspon nastřeluju správným směrem a bude to nějaký korálovec:-D

V pohodě. Nemíříte špatně. Rhadinophis frenatum byla osmička. Tohle je něco jiného. Kdybych napověděl, dáte to rychle... V přírodě se děje takový zajímavý jev, kdy je možné nalézt v různých vzdálených oblastech... Některá zvířata vypadají podobně, jsou to však jiné druhy a žijí jinde...

Mrkněte na to tělo. Velikost šupin, to černá mezi... Nemůže to být R. frenatum, ani to nebude Philodryas, ani Opheodrys...

Zdravím:-), měl bych jednu menší připomínku pro příště. Bylo by možné dávat hádanky s menším počtem obrázků a další přidávat až po uhádnutí předchozích? Rád bych se taky účastnil, ale vždy když na to večer mrknu, vůbec nepobírám co se ještě hádá, co bylo uhodnuto atd:-). Díky

Můžem to udělat tak,že se založí nové vlákno,minimální počet fotek 20ks.Až bude vše uhádnuto zadavatel řekne a vlákno zamknem,založí se nový.Jinak nevim,sám v tom mám guláš a nevim co už uhádnutý je a co ne.Většinu hadů jsem vživotě nevyděl.:-DTak se nejak domluvte.

Jen můj názor. Mohlo by to fungovat tak, že hádanka by byla například na jeden den a obsahovala max 5 fotek označených 1. ->. Po uhodnutí by někdo mohl vložit další, při neuhodnutí by se odpovědi další večer zveřejnili a na řadě by byla další. Takto by zde nezůstávaly zbytečně neuhodnuté věci a mělo by to i trochu vzdělávací charakter. A hlavně by toto vlákno, které je celkem příjemným zpestřením, zůstávalo aktivní. Je to samozřejmě jen návrh, tak jen pro inspiraci :).

Souhlasím se snížením počtu fotek na max. 10 (pokud to bude mít opodstatnění). Normálně jich budu dávat třeba 5 nebo 6. Klidně. Jinak zakládat zvlášť různá hádanková vlákna, to by vedlo k zaplavení TP jenom těmito vlákny. A navíc by to ztratilo atmosféru. Omezení hádání na den je nesmysl. Když třeba několik dní nemám čas, tak bych rád narazil na nějakou zajímavost a ne aby to hned všechno utíkalo. Teď třeba nemám čas, ale koncem příštího týdne se rád na to co se tu dělo mrknu...