Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké používáte rukavice na potkany a jedáky?

Scháním nějaké rukavice, co nejdou jen tak prokousnout.Prozatím jen kvůli vzteklejm potkanům, ale do budoucna uvažuji i o jedákovi. Tak se ptám, jestli používáte nějaké rukavice. Obyč pracovním nevěřím. Ty by snad prokousla i myš. Co svářečské kožené? Vydrží něco? Taky vím, že existují i nějaké kevlarové co by had prokousnou neměl, ale nic jsem o nich nenašel... Takže existuje něco pevného, v čem má člověk aspoň kousek citu ?? Jaké máte zkušenosti? Děkuji.

loading...

http://www.zonglovani.cz/index.php?page=shop.produ ct_details&flypage=shop.flypage&product_id=103&cat egory_id=715fd16923e7fb8f7fbf022aebe79e4e&option=c om_phpshop&Itemid=1

to je odkaz na ty kevlarové rukavice. Ale tedy já je požívám na žonglování s ohnivými míčky. Nebo ještě nepoužívám ale kupovat si je chci. Takže jak jsou pevné ti přesně neřeknu. Každopádně svářecké by na potkany mohli být v pohodě ale na jedáky netuším.

Zdravím,myslím,že sa niekde tu už hovorilo o kevlarových rukaviciach,ale na jedáky bych to neskúšal.Riešilo sa tam niečo ,že hadie zuby si nájdu cestu medzi vláknami a teda ju prekúsnu.Uplatnenie by našli asi iba pri násilnom krmení mládat,ale jaký je v nich cit,čo je doležité pri mladých hadoch to netuším.Len aby nebolo z nich viac škody než úžitku.
PS:asi najlepšie je vobec rukavice pri jedákoch nepoužívat.Jo a niekde bolo písané takto:
1.vrstva:plátené rukavice(také,čo babka používa v záhrade)
2.vrstva:gumenné rukavice(také,čo babka používa na mytí nádobí)
Používa to niekto na rozkrmovanie mládat,ale nemám vyskúšané.

Sice nechápu smysl rukavic u potkanů, jedáky nechovám, ale existují rukavice, které jsou proti prořezu nožem, probodnutí nožem a dokonce i proti probodnutí jehlou. Takže by mohly zastavit i hadí zuby. Přesnou cenu nevím, ale je to řádech několika tisíc!Za opravdu kvalitní rukavice, se kterými se dá fungovat jako kdyby si žádné neměl dáš určitě přes desítku. Jinak se dá dnes sehnat opravdu cokoliv, třeba rukavice z pavoučího vlákna, které jsou odolné prakticky vůči všemu, ale myslím, že za tu investici by sis koupil nejen své nejvysněnější hady a to v páru, ale těch druhů by bylo možná i víc;-). Jinak je spousta stránek s vojenským oblečením a doplňky, kde najdeš jen slabý odvar toho, co používají zásahové jednotky Policie a likvidační a záškodnické jednotky armády. Stačí jen hledat a pak šetřit na myslím zcela zbytečnou věc.

Rukavice jsou na jedaky nic moc, ale na nektery druhy hadu se daj pouzit a v celku dobre. Na nektery druhy koralcovitejch hadu...videl sem pouzivani rukavic u ruznych koralovcu a nejakych druhu pakober, ale jak moc prakticky to je nevim.
Jinak u potkanu sem stejnyho nazoru jako krokodyl.

K těm potkanům: Už parkrát jsem nesežraného potkana tahal z tera ven a ten vyděšenej parchant byl pěkně vsteklej. Jednou mi vyjížděl po tyči, se kterou jsem se ho snažil "pouze" odehnat od větve. byl natolik nas*anej, že jsem ho přímo v tera musel :x: ... Tak proto se ptám, co používáte... Prostě jen nechci riskovat pokousání potkanem.
A k těm jedákům mě to zajímalo spíše okrajově. Do budoucna... ;-) Ale i tak vám všem díky

Už parkrát jsem nesežraného potkana tahal z tera ven

Zas a zas... Není snazší krmit klepnutým, když si nevezme, tak nabídnu jinde a nebo v mrazáku je místa dost...

Ad, ty údajně supercitlivé drahé rukavice. Jednoduše nevěřím, že v čemkoli silnějším než chirurgické rukavice může být opravdu cit (např. umělé krmení mláďat...), už z logiky věci, jsou hmatové buňky něčím odstíněny...určitě budou lepší než klasické kožeňáky, ale nečekal bych od nich zázraky...

Co se týče rukavic. Jeden zahraniční kolega, u kterého jsme nedávno byli používá kombinaci rukavice - hák pro přemisťování atd. Samozřejmě na rozkrmování Trimeráků to nebude, ale na tyhle přesuny to má asi zmáklé. Bohužel je vidět jen kousek rukavice- fotil jsem spíš zvířata, než rukavice. ;-)

[http://album.volny.cz/show_image.php?file=/p/pytho ner3/596c89289d066cbb6ac62febc78b9f0c]

byť svařuju celkem častu tak můžu říct, že tyhle rukavice jsou kus od kusu úplně jiné, jedny jsou tenké a je v nich i cit, ale většinou jsou tlustý a cit nikde a ještě se v tom blbě hejbá rukou, doporučuji si připlatit a koupit kvalitní svářecí rukavice, zaprvé jsou dvojitý, zadruhý sešívaný z mnoha kusů, takže se v nich nechá se vším mnohem lépe manipulovat, cena kolem 500,-

Jinak nejvíc ze všeho doporučím rukavice při manipulaci NEPOUŽÍVAT, proti kousnutí hada neubrání a na potkany jsem v životě rukavici nepoužil a nepoužiju... Navíc když má člověk rukavice, tak si myslí, že je aspoň trochu chráněnej a je míň ostražitej. Takže rukavice na manipulaci leda nějaký tenký/bavlněný - jen aby oddělily teplo (hadi pak na ruce neútočí - bacha není to pravidlem), při krmení klidně kožený tam používám svářečský a krmím klidně z ruky - vždy útočí na kořist (u jedáků nezkoušet :-), tam raději peán nebo něco podobnýho).

Ahoj,
rukavice které jedáci neprokousnou existují.Ve Varech o nich mluvil M.K.Stojí myslím něco okolo 5000 pár a dají se objednat ze zahraničí,podle jeho info...jestli se nepletu :)Někdo je zkoušel a nechal si do nich zakousnout prý i gabunku a nic.Myslím že takovéhle rukavice používat je dobré řešení.Manipulovat s hady tak jako by sme je neměli....a pak kdyby člověk udělal chybičku,tak by se mohli hodit.

Někdo je zkoušel a nechal si do nich zakousnout prý i gabunku a nic

Tak toho blázna mi ukaž...

Ovšem u kober, mamb a dalších delších "mrskadel" bys je musel mít až po rameno nebo ještě lépe po celém těle. Ty prostě musíš stejně přimačknout a drapnout pořádně a s jistotou.

Nj. Mario jinou volbu nemá, páč jednoruč je jaksi nemožné si hada hákem nebo jinou hadilovkou přitlačit a druhou rukou vzít do teplých, ovšem čekal bych, že si pořídí nějakou víceúčelovou endoprotézu (hák, vidlice atd.):-) U viper se to dá, u delších kobřích švihadel by to byl krapet problém.
Ad PV, systém to je jistě zajímavý, nicméně v terénu obtížný a v terarijních podmínkách neobvyklý.:-)

Tak toho blázna mi ukaž...

Toho blázna ti neukážu,protože ho neznám,ale že to zkoušeli a neprokousla to pravda je.Nemám žádný důvod tomu zdroji nevěřit.
Asi ste mě nepochopili,ale prostě když budu mít hada na háku a při tom mít na sobě ty rukavice,tak v tom nevidím nic špatnýho...naopak.Většina uštknutí je do končetin a v teraristice pak nejvíc do rukou a prstů.Při manipulaci když potřebuju hodně citu,jako je třeba násilné krmení je jasný že bych si je nevzal.Chci tím prostě říct že určitě tyhle rukavice na škodu nejsou.

Tak rukavice na škodu určitě nejsou, dobře se v nich vyndavají i někteří větší kousaví nejedáci (carinata a spol). Na podobné účely jsou dobré podobné delší kožené rukavice (viz. M. Schweiger výše), které většina menších jedáků běžně neprokousne, ale na gabunku to je fakt málo... Raději opatrnost, než kupovat rukavice za několik tisíc. Alespoň já to tak vidím.